Nokia ги претстави Lumiа 920 и Lumiа 820

Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Само кажуваат за 920 дај нешто стајте за 820-ката да видиме дали и таа е издржлива како 920:)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Важно е да се напомене дека утре корисниците на 920 добиваат апдејт за камерата која ги средува сите пороблеми.

Со тоа станува телефон со најдобра камера на пазарот (според фотографиите на интернет се чека апдејтот да се потврди)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
да речиме отприлика реална цена бидејќи на ебај во просек се поскапи и од ова.

Голема штета што незнае сеуште народот какво парче хардвер се добива за тие пари. Сеуште е залетан по пластиката на самсунг.
Абе искрено колку сака нека е квалитетен, се над 30 илјади е многу :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Во овој случај не се плаќа хардверот туку се плаќа софстверот т.с виндовс 8.
Абе не ме заебавај за софтверот плаќаат по 10$ од телефон
--- надополнето: 30 декември 2012 во 16:34 ---
Абе искрено колку сака нека е квалитетен, се над 30 илјади е многу :)
Ќе го чекам јас да дојде на 10 000 и ќе го земам :pos::pos::pos::pos:
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Нема врска, Lumia 620, HTC 8S се со WP8, па се релативно ефтини :)
Да ама хардверски се тапа.Виндовс 8 е поскап во за разлика од андроидот затоа и цените со виндовс се поскапи
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Да ама хардверски се тапа.Виндовс 8 е поскап во за разлика од андроидот затоа и цените со виндовс се поскапи
Не е скап, МС си ги враќа тие пари преку Windows Phone Store, 30% по купена апликација не се малку пари :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Да ама хардверски се тапа.Виндовс 8 е поскап во за разлика од андроидот затоа и цените со виндовс се поскапи
Се плаќа, ама барем затоа не лагира и не добивам нот респондинг :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom