Nirvana

Член од
17 јануари 2012
Мислења
524
Поени од реакции
1.359
Колку плачев по вакви патики пред добри 4-5 години :place: и на крај морав да се задоволам само со маица со Курт. :D

Nirvana - In Bloom - омилената:love:
Nirvana - All Apologies
Nirvana - About a Girl
Nirvana - Molly's Lips
Nirvana - I Smell Sex And Candy - оргиналот е од Marcy Playground
nirvana-something in the way
Од којзнае кога ги немам слушано, па сега се потсетив на песниве. :)
Имам приметено дека на журки по кафичиве прават ремикси на Smells like teen spirit. (n)
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
1.966
Колку плачев по вакви патики пред добри 4-5 години :place: и на крај морав да се задоволам само со маица со Курт. :D

Nirvana - In Bloom - омилената:love:
Nirvana - All Apologies
Nirvana - About a Girl
Nirvana - Molly's Lips
Nirvana - I Smell Sex And Candy - оргиналот е од Marcy Playground
nirvana-something in the way
Од којзнае кога ги немам слушано, па сега се потсетив на песниве. :)
Имам приметено дека на журки по кафичиве прават ремикси на Smells like teen spirit. (n)
Купи си бели старки и црн фломастер... and do it :D
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
1.966
Излезен е пред недела-две и е претставен Курт у право светло. Баш како што сакале неговите најблиски. Прочитав негде дека ќе имало некој апдејт со интервјуто на Дејв.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom