Nirvana

Vecchia Signora

Storia Di Un Grande Amore
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.198
Поени од реакции
2.048
Еве еден мал допринос од мене во темава,ќе кажам тоа дека бендов зазема посебно место на мојата музичка полица, ги слушам во посебни прилики.

и мал бонус

 
Член од
14 март 2014
Мислења
426
Поени од реакции
1.159
За Нирвана ми е премногу интересно што повеќето кои велат дека им е омилена ја знаат само Тин спирит и толку.
А,и да where did you sleep last night.
Добар бенд.
Штета што умрел Курт од предозирање.
Толку.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.428
Поени од реакции
2.814
За Нирвана ми е премногу интересно што повеќето кои велат дека им е омилена ја знаат само Тин спирит и толку.
А,и да where did you sleep last night.
Добар бенд.
Штета што умрел Курт од предозирање.
Толку.
ја заборави и come as you are :P
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.209
Поени од реакции
30.922
Ај тро во склоп на муабетите од погоре :)
(инспирација за Цоме ес ју Аре)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom