Nintendo

Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Овие два ги имам, фаќаат на PC, за Нинтендо не знам. Црвениов е поевтин, го земав од Анхоч ми се чини, покомплициран е за сетирање. Белиот е безжичен, го вклучуваш ко USB и тераш. Од АлиЕкспрес негде околу 1.500 денари беше, а ваму над 2.000.

Прегледај го приврзокот 362763

На АлиЕкспрес пиши Nintendo Controllers ќе најдеш нешто поисплатливо и ќе знаеш со сигурност дека ќе фати. Е сеа ќе почекаш може подолго, ама тоа е. :D
успеав без фабрички драјвер да играм со гамепадот ама само на лаптопи со вин 10 и вин 7, а на тој со вин8 неќе...но и до игрите е..
како и да е џојстиците беа подобри
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
mi nudi kolega switch lite za 120 eur, zacuvan so futrola
vredi da se zima olku kasno? iako dosta vreme tesko se naogjase, sepak…
bi go zel za zelda, malku animal crossing, takvi nekoi… kako se dvizat igrite so ceni?

@Darling @1307
Vredi?
Sviknat sum na tv a toa deka e lite me predomisluva no sepak i da mozese da go pustam na tv pak igrite ne se nesto graficki zahtevni
Sto drugo mora da se projde za ps fanboi :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.340
Поени од реакции
8.024
mi nudi kolega switch lite za 120 eur, zacuvan so futrola
vredi da se zima olku kasno? iako dosta vreme tesko se naogjase, sepak…
bi go zel za zelda, malku animal crossing, takvi nekoi… kako se dvizat igrite so ceni?

@Darling @1307
Vredi?
Sviknat sum na tv a toa deka e lite me predomisluva no sepak i da mozese da go pustam na tv pak igrite ne se nesto graficki zahtevni
Sto drugo mora da se projde za ps fanboi :D
Ни случајно Олед сивичот е најскап али и најдобра опција после то ти е стандарниот свич.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Ни случајно Олед сивичот е најскап али и најдобра опција после то ти е стандарниот свич.
Mi nemase smisla da investiram za handheld oled koga vise investirav dovolno u lg c2, togas standardiot bi legnal najdobro ama ne sum za toa :D

Problemot e sto nemam vreme za uste edna konzola i za 100ce ako svrtam dve tri cetiri klasiki u wc ili lagano u spalna pa i da go dadam posle na nekoe vnuce, izvadil veke lebot.

Neli trebase veke nov da najavat pa da padnat na cena site postari verzii? :D

Znaci lite i zelda nema da projdam dobro? :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.203
Поени од реакции
81.309
Mi nemase smisla da investiram za handheld oled koga vise investirav dovolno u lg c2, togas standardiot bi legnal najdobro ama ne sum za toa :D

Problemot e sto nemam vreme za uste edna konzola i za 100ce ako svrtam dve tri cetiri klasiki u wc ili lagano u spalna pa i da go dadam posle na nekoe vnuce, izvadil veke lebot.

Neli trebase veke nov da najavat pa da padnat na cena site postari verzii? :D

Znaci lite i zelda nema da projdam dobro? :D
Па ја не би зимал Lite, затоа што ми е единствена конзола за на тв.
Имам друг Нинтендо handheld. SWITCH-от поретко го играм на handheld.
Игрите се исто скупи ко за на другите конзоли, а можда и поскупи. ААА се 60 минимум, кога ќе излезат.
За деца е супер, мада на старо не би зимал. Лесно се заебуваат тие joy-con-ите. Многу лесно. Тоа е и една од причините поради кои не го играм толку на handheld. Во тој мод, повеќе го користам за YT.
Има доста игри, посебно JRPG.

Абе види, ако ти се свиѓаат на Nintendo ААА игрите - купувај. Ако не, немој.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.748
Поени од реакции
11.675
mi nudi kolega switch lite za 120 eur, zacuvan so futrola
vredi da se zima olku kasno? iako dosta vreme tesko se naogjase, sepak…
bi go zel za zelda, malku animal crossing, takvi nekoi… kako se dvizat igrite so ceni?

@Darling @1307
Vredi?
Sviknat sum na tv a toa deka e lite me predomisluva no sepak i da mozese da go pustam na tv pak igrite ne se nesto graficki zahtevni
Sto drugo mora da se projde za ps fanboi :D
Ја бев апла Нинтендо дудук, ни као дете, буквално никад немав играно ниту сум бил нешто посебно запознаен со нивните игри, рандом се деси на работа имаше некоја наградна игра за светсково у декември и добив OLED. Од тогаш 3 месеци го здробив од играње, BotW сум при крај, таман сеа за месец - два искача нова, Mario Kart, Monster Hunter Rise, плус имаат класици игри од старите конзоли - и на тоа тепам доста време.

У главно играм на TV така да за Lite не сум баш сигурен, али ако ти се игра handheld ја би ти препорачал да го земеш.

Има некој шпекулации дека следната генерација Switch нема да биде до 2025, или нешо можеби mid-2024 ама нишо официјално.

За цени, со оглед на тоа што ние у Македонија неаме официјален eShop, според правилата на Нинтендо дозволено ти е да си мењаш регион кога сакаш, колку сакаш и со тоа да го користиш eShop-от од тој регион. Ова е доста поволно, имаш страни кај шо ти ги покажуваат дискаунтите на игрите низ сите eShops, секад се наоѓа солидна игра на добар попуст во некој од регионите, само ќе си смениш и ќе си ја купиш од таму. Иам купено од US, UK, Japan и мислам Argentina без никакви проблеми. Единствено во Korea не можеш да се стаиш, дека бараат мобилен број од таму или нешо слично.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.203
Поени од реакции
81.309
тажно :(


колку врме и давате на продавницава?

ја викам ќе затвори негде измеѓу пола и цела година
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.147
тажно :(


колку врме и давате на продавницава?

ја викам ќе затвори негде измеѓу пола и цела година
Зошто да затвори? Во Њујорк таа добро работи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.203
Поени од реакции
81.309

Kajgana Shop

На врв Bottom