NHL Hockey 2014/2015

Кој тим ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    15
  • Гласањето е завршено на .

NHL

Член од
27 јануари 2015
Мислења
41
Поени од реакции
127
All Star Skills е поинтересно за гледање од All Star Game.
All Star Game е онака, заебанција.

Во 20:00 на арена спорт 2 ќе има реприза од Skills Challenge.

Вечер во 1 ќе ја дават NY Rengers против NY Islanders.
Ќе биде интересна.
Последната меѓу нив заврши 0-3 за Islanders.

NY Rengers без повреди.

NY Islanders, Okposo (14g+30a), Visnovsky (3g+8a).
Окпосо дади четири од шест гола против Питсбург.

Halak и Lundqvist би требало да стартуваат ама уште не се знае, ќе кажат уште малку.
 
Последно уредено:

NHL

Член од
27 јануари 2015
Мислења
41
Поени од реакции
127
Ја гледав ама не цела.
Lundqvist можеше многу подобро да изреагира неколку пати ама тоа е, имаше грешки.
Halak добар со 40 одбрани.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Стамкос може да стане првиот Македонец-првак во НХЛ - Нова Македонија
Bo два часот по полноќ по средноевропско време почнува финалната серија во канадско-американската професионална хокеарска лига НХЛ, а овој сѐ популарен спорт во Македонија ќе биде следен со внимание оти во трката за скапоцениот трофеј ќе биде и Канаѓанецот со македонско потекло Стивен Стамкос, најдобриот хокеар на Тампа Беј

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=6315844384&id=20&setIzdanie=23482

Game 1 зи го зема Чикаго на гости 2:1
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.198
Поени од реакции
1.711
Blackhawks win Stanley Cup, raise at home for 1st time in 77 years!Честитки за ѕверките, 3 победи у серија бејби. Ајде пак лудница низ градот.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Ае тие шо се по политиката нека ми кажат точно колку луѓе има на сликиве точно :Dа тек како ќе биди на прославата викендов или следната недела:oleee:


3 купа во 6 години едноставно нема подобри :)
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Cestito Blackhawks :D Najmnogu sum srekjen za Kimmo Timonen :D

Bravo za ex-igracot na moite FLYERS ;)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.945
Некој нека смени наслов. Викендов ол стар има. Интересна сезона е оваа.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
38.364
Поени од реакции
62.922
Абе не ме заебавај.
Овој уште игра? и тоа добро?

Не ми се веруе...
Legend!

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.120
Абе не ме заебавај.
Овој уште игра? и тоа добро?

Не ми се веруе...
Legend!

И продолжи договор и за следна сезона. Фациште!


Не ја ни пртам лигава освен плејоф при крај кога ќе стигне, али штета за Тампа сакав годинава да освојат кога лани се зезнаа.

Вака у Стенли Купов типувам на Питсбург, повеќе од 2 меча мислам дека Сан Хозе нема да земат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.120
Ја како што ретко пратам НХЛ..стварно неам појма како успеаја Сан Хозе да стигнат до финалево...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.120
Ако не се лажам нема друга тема за спортов на форумов.. @Illumious (не можам да тагнам бе...заебава форумов) ако го читаш ова...смени наслов во NHL Hockey, и извади ја анкетата од горе :D

него..

Вегас... :cuc: :cuc: Свака част за сезонава..не знам дали некад во историја на било кој спорт некоја екипа во прва година од постоење стигнала до титула ама може да им успее богами..

Тампа :( Значи леле бе :( Цела сезона се супер...и доаѓаат го јадат стапот од Вашингтон...као...не беа до толку добри Вашингтон, баш мислев Тампа ќе ја земат серијава ама....

Ваљда Овечкин ќе освои титула годинава како што тргнало, мислам Истокот ќе има шампион годинава некако не верувам дека и Вегас и Винипег имаат потенцијал во стенли купот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom