Netflix (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
21 април 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Момци, да не решил некој проблемов на Нетфликс?

We're having trouble playing this title right now. Please try again later or select a different title

Од вчера ми се појавува, не знам зошто. Ресетирав се, и пак нејќе. Да не треба VPN јер користам хакнат акаунт

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
А колку уреди можат во исто време да користат ист акаунт?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Decki edno prasanje, imam naletano na komentari kako demek netflix za americki pazar se razlikuva od obicniot sto go strimaat niz cel svet.

Dali e ova vistina i ako se razlikuva da mi kaze po sto se razlikuva?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Decki edno prasanje, imam naletano na komentari kako demek netflix za americki pazar se razlikuva od obicniot sto go strimaat niz cel svet.

Dali e ova vistina i ako se razlikuva da mi kaze po sto se razlikuva?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Од држава до држава варира цената, прва разлика. Америчкиот има најголем избор на серии и филмови, ова е втора разлика, ние имаме помалку и одредени наслови шо ги има таму, ги нема кај нас. Јас само се тешам дека има и држави со помалку избор од нас.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Decki edno prasanje, imam naletano na komentari kako demek netflix za americki pazar se razlikuva od obicniot sto go strimaat niz cel svet.

Dali e ova vistina i ako se razlikuva da mi kaze po sto se razlikuva?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Поголема е библиотеката на филмови и серии, т. е. најголема е за САД.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Од држава до држава варира цената, прва разлика. Америчкиот има најголем избор на серии и филмови, ова е втора разлика, ние имаме помалку и одредени наслови шо ги има таму, ги нема кај нас. Јас само се тешам дека има и држави со помалку избор од нас.
Поголема е библиотеката на филмови и серии, т. е. најголема е за САД.
Koja e najdobrata kombinacija? Nie veke 1,5 godina koristime premium ama so lokalno IP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Има ли торенти за нивните серии ? Има една нова од 16.4 никако неможам да ја најдам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Има ли торенти за нивните серии ? Има една нова од 16.4 никако неможам да ја најдам.
Нема. Имаат прејака заштита и нема ниту еден торент „за нивните“ серии.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Поголема е библиотеката на филмови и серии, т. е. најголема е за САД.
Јас некогаш се прашувам зашто имам кабелска кога цело време сме на Netflix... само штанцаат нови серии.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Koja e najdobrata kombinacija? Nie veke 1,5 godina koristime premium ama so lokalno IP.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Имаш да си одбереш план тебе ти треба само Windflix US + Unlimited data 2 долари месечно.
А можеш и турски нетфликс(само прва регистрација ти треба впн) да користиш упола е цената од нашиот нетфликс
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Има ли торенти за нивните серии ? Има една нова од 16.4 никако неможам да ја најдам.
Има. Многу од луѓето кои ги познавам нивните original серии ги пиратуваат ден после објава. Многу често кога отворам пиратската страна наоѓам филмови кои се на Нетфликс само, спремни за пиратување одма после објава. Јас користам rarbg.to и таму ги имам сретнато како предлози.

А можеш и турски нетфликс(само прва регистрација ти треба впн) да користиш упола е цената од нашиот нетфликс
Точно упола? Пример од 800 на 400 денари? Пошто Турски Нетфликс има помала дадотека на серии и филмови. Не е нешто преееемала ама не знам колку се исплаќа. Кај серии нема огромна разлика ама кај филмови има.

Screenshot_2020-05-04-09-05-36-661_com.android.chrome.jpg Screenshot_2020-05-04-09-06-00-219_com.android.chrome.jpg
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Има. Многу од луѓето кои ги познавам нивните original серии ги пиратуваат ден после објава. Многу често кога отворам пиратската страна наоѓам филмови кои се на Нетфликс само, спремни за пиратување одма после објава. Јас користам rarbg.to и таму ги имам сретнато како предлози.


Точно упола? Пример од 800 на 400 денари? Пошто Турски Нетфликс има помала дадотека на серии и филмови. Не е нешто преееемала ама не знам колку се исплаќа. Кај серии нема огромна разлика ама кај филмови има.

Прегледај го приврзокот 249440Прегледај го приврзокот 249441
Не го гледај ти ова нормално ти ке го користиш македонскиот нетфликс од кога ке се одјавиш од турски впн
јас плакам 234 денари(аргетински пошто сега не можеш бара тел, број) за стандард пакет а гледам кошта 9,99евра значи повеке од пола е поефтино.

Премиум пакетот на турскиот нетфликс е 5.5евра кај нас 11.99
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom