Netflix (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Со овој избор на филмови (за Македонија), цената и недостатокот на преводи - Pickbox е далеку подобар избор.
Преводи секако дека не може одма да пуштат затоа што услугите Netflix наеднаш ги овозможи во скоро цел свет. Чекајте малку другари :icon_lol: ќе биде се полека полека не барајте преку леб погача.

Иначе торент си е торент и не планирам јас ова да земам да плаќам се додека постои пирaтеријата (Zamunda, Popcorn, Stremio, yts.ag...). Кога не дај боже згасне пиратеријата е тогаш може и ќе поразмислам на вакви услуги.

Јас дома имам Макс тв и HBO OD па одамна не сум уклучил да гледам филм на таа видеотека а не па на ова Netflix да се претплатувам.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.081
Поени од реакции
8.130
Преводи секако дека не може одма да пуштат затоа што услугите Netflix наеднаш ги овозможи во скоро цел свет. Чекајте малку другари :icon_lol: ќе биде се полека полека не барајте преку леб погача.

Иначе торент си е торент и не планирам јас ова да земам да плаќам се додека постои пирaтеријата (Zamunda, Popcorn, Stremio, yts.ag...). Кога не дај боже згасне пиратеријата е тогаш може и ќе поразмислам на вакви услуги.

Јас дома имам Макс тв и HBO OD па одамна не сум уклучил да гледам филм на таа видеотека а не па на ова Netflix да се претплатувам.

Ова е Нетфлих, не е некоја како Едо тв па ајде полека да одат работите, сите тие филмови ги има на блуреј и со српско хрватски превод можеле од сам старт да ги убацат ама така им чини.
Видеотеката на Мах тв е смешна со филмски наслови.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Ова е Нетфлих, не е некоја како Едо тв па ајде полека да одат работите, сите тие филмови ги има на блуреј и со српско хрватски превод можеле од сам старт да ги убацат ама така им чини..
Може се ама можеби сакаат со ова да кажат учете англиски :D
 
Член од
7 февруари 2015
Мислења
38
Поени од реакции
16
Ме заинтересира со ова пошто го користам Хола.
Пример до сега не сум имал никаков проблем со Хола ама ради ова што прочитав малце ми е шубе да го користам сега.
Дали ќе бидам изложен на ризициве погоре пишани пример ако Холата ми е изгасена како екстензија и ја користам само кога ќе треба да ресетирам country settings на Spotify? Пошто Хола го користам само ради таа нема после недела, две кога на Спотифај ќе ми се ресетира и неможам да влезам.
Или пример дали ќе е подобро да ја бришам Хола и ставам само кога ќе ми треба ресет.

Сори за оф топик, ама кој ќе бара теми кај да прашам за ова.
Најдобро да ја ставиш кога ти треба ресет и после delete од extensions.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ми се чини дека 70% ми се гледани од филмовиве, ама сепак 2 ца можат да си го делат и така му доаѓа по 300 денари :)))
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Pickbox.tv е 300 денари, има поголем избор на серии и филмови од она што е достапно на Нетфликс за нас и многу важно, има превод на македонски за сите - така што во моментов е подобар избор.

Друга работа, Pickbox има добиено ексклузивитет од самите студија за голем број на серии за овој регион, што значи дека додека го има тој ексклузивитет Нетфликс нема да може да ги пушти за наш пазар.

Од друга страна пак, Нетфликс е далеку поголем играч и доколку оцени дека има интерес да биде сериозно присутен на овој пазар (а додека ја донесе таа одлука ќе турни некој месец) можно е и да го купи Пикбокс( кој е само регионален играч) топтан или дел по дел да ги откупува правата за поатрактивните серии.

Во секој случај, додека торетите се бесплатни кај нас и двата сервиси нема да доживеат голема експанизија бидејќи мнозинството од народов според мене, нема проблем да чека 15 мин додека се симне некој филм/серија од торент, знаејќи дека тоа му е сеуште бесплатна опција :)
 
Последно уредено:

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Знае ли некој дали се достапни кај нас сериите од NBC и Telemundo?
Кај нас треба добро да се изрекламираат па да привлечат корисници.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Го активирав бесплатниот месец, досега ја изгледав Daredevil и можда би изгледал уште 1-2 серии додека трае месецов. Од филмови слаб избор, нема ништо поново од 2013, на прсти се бројат филмовите што можда би ги изгледал. Не би плаќал 10 евра месечно за ова додека ситуацијата е ваква.

Гледам викате ова Pickbox било 5 евра, а имало поголем избор. Може негде да се најде листа на целата содржина што ја има?
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
https://www.smartflix.io/
Со ова се достапни сите содржини од секаде, не само од Америчкиот Netflix. Сега засега е без пари. Изборот е огромен
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
https://www.smartflix.io/
Со ова се достапни сите содржини од секаде, не само од Америчкиот Netflix. Сега засега е без пари. Изборот е огромен
Oва му доаѓа нешто како popcorn :) А од Netflix ли ги зема видеата т.е филмовите и сериите ? Преводи има ли ?
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Oва му доаѓа нешто како popcorn :) А од Netflix ли ги зема видеата т.е филмовите и сериите ? Преводи има ли ?
Не е како popcorn....popcorn е пиратерија...ова ти прави некој вид прокси....Сите видеа и серии ги зема од Netflix, и мора да имаш акаунт за да ги гледаш. Превод има англиски, македонски сега засега на Netflix нема нигде.
Прво нешто шо пробав ко пуштија Netflix беше да видам дали е иста понудата со америчката. За то користев VPN за да добијам америчка IP ама срање е така плус и кочи. Ова е ѕверско
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Сепак џабе се порадував за smartflix :icon_lol:

Јас сум повеќе за гага пиратско.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.081
Поени од реакции
8.130
Го активирав бесплатниот месец, досега ја изгледав Daredevil и можда би изгледал уште 1-2 серии додека трае месецов. Од филмови слаб избор, нема ништо поново од 2013, на прсти се бројат филмовите што можда би ги изгледал. Не би плаќал 10 евра месечно за ова додека ситуацијата е ваква.

Гледам викате ова Pickbox било 5 евра, а имало поголем избор. Може негде да се најде листа на целата содржина што ја има?
Ne ti treba registracija mozes slobodno da vidis sto nudat Pickbox[DOUBLEPOST=1452768129][/DOUBLEPOST]
https://www.smartflix.io/
Со ова се достапни сите содржини од секаде, не само од Америчкиот Netflix. Сега засега е без пари. Изборот е огромен
Ova jas nemozam na pc da go instaliram eror mi izleguva[DOUBLEPOST=1452768216][/DOUBLEPOST] 20160114_114206.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom