Netflix (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Што има преведено на хрватски

Дали воопшто има некој филмови, серии и друг вид содржина со македонски превод?
 
Член од
27 март 2014
Мислења
50
Поени од реакции
18
Што има преведено на хрватски

Дали воопшто има некој филмови, серии и друг вид содржина со македонски превод?
Моментално има само една серија со македонски превод, тоа е Gotham. Други нема. Чудно ми е зошто во Македонија не ги покажува српски и хрватски како опција за превод, а покажува турски.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Моментално има само една серија со македонски превод, тоа е Gotham. Други нема. Чудно ми е зошто во Македонија не ги покажува српски и хрватски како опција за превод, а покажува турски.
Кај мене ги покажува, веројатно е некој баг.
 
Член од
27 март 2014
Мислења
50
Поени од реакции
18
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Не гледам кај има српски или хрватски превод тука. А нема шанси да има кај некој, а кај друг да нема српски или хрватски превод со македонска ip адреса.
Screenshot_2020-07-27-11-00-28-260_com.netflix.mediaclient.jpg
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
И јас сум на А1 на мобилен, 4G, ама нема вакво нешто.
Затоа пишав дека е баг, грешка во системот им е, да им пишам на корисничка поддршка веројатно ќе го поправат, бидејќи приметив дека и на лаптопот почна да ми излегува хрватски превод од нигде никаде, за среќа го снимив како доказ.
 
Член од
27 март 2014
Мислења
50
Поени од реакции
18
Затоа пишав дека е баг, грешка во системот им е, да им пишам на корисничка поддршка веројатно ќе го поправат, бидејќи приметив дека и на лаптопот почна да ми излегува хрватски превод од нигде никаде, за среќа го снимив како доказ.
Сега почна да ти се појавува хрватски превод на мобилен и на лап топ? Или одамна имаш? Јас пред некое време им пишав на корисничка поддршка на Netflix за да ги додадат српски и хрватски. Да не почнува постепено да се појавуваат кај корисниците од Македонија?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Сега почна да ти се појавува хрватски превод на мобилен и на лап топ? Или одамна имаш? Јас пред некое време им пишав на корисничка поддршка на Netflix за да ги додадат српски и хрватски. Да не почнува постепено да се појавуваат кај корисниците од Македонија?
Па пред некој месец првпат приметив, ама немаше многу серии со Хрватски превод па не ми менуваше нешто еве сега која ја пуштив Cursed серијата приметив дека по дифолт ми ја дава на Хрватски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom