Netflix (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За жал, до сега немам сретнато на ни еден филм или серија македонски и/ли српски превод.
Ханибал има.

Иначе дечки не се будалете, во ваша корист е да има само англиски. Разбирале, не разбирале трудете се, учете го јазикот, без англиски денес ни во Кам на каса не те примаат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ханибал има.

Иначе дечки не се будалете, во ваша корист е да има само англиски. Разбирале, не разбирале трудете се, учете го јазикот, без англиски денес ни во Кам на каса не те примаат.
Немој баш КАМ и каса, молимте :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Е ова веднаш го увидов кога ми даде другар акаунт... без разлика што е на највисок квалитет Нетфликс, симнат пиратски видео фајлот дава значително подобар квалитет.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Го има ли Avengers Endgame на Македонскиов Netflix?
Ги има ли, Honeyland, Doctor Who, Houston we have a problem?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Го има ли Avengers Endgame на Македонскиов Netflix?
Ги има ли, Honeyland, Doctor Who, Houston we have a problem?
За првото не, Марвел си ги повлече сите филмови од Нетфликс и мислам дека ги има само на Disney+ платформата.
Honeyland и Doctor Who ги нема.
Houston we have a problem исто го нема, тој е HBO продукција и го има на нивната стриминг платформа HBO GO.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Wait, зошто Marvel ги повлекле филмовите од Netflix?
Јас пак мислев ги нема бидејки многу малце серии и филмови има кај нас.
Hulu не користам, а најверојатно ќе си терам Pocorn Time + VLC за сега а после ќе му ја мислам за Netflix. Мене ми кажаа дека имало од новата сезона на Doctor Who на Netflix.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Wait, зошто Marvel ги повлекле филмовите од Netflix?
Јас пак мислев ги нема бидејки многу малце серии и филмови има кај нас.
Hulu не користам, а најверојатно ќе си терам Pocorn Time + VLC за сега а после ќе му ја мислам за Netflix. Мене ми кажаа дека имало од новата сезона на Doctor Who на Netflix.
Зашто Марвел припаѓаат на Disney, а Disney си направија нивна стриминг платформа која се вика Disney+ и ги префрлија сите филмови таму.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Зашто Марвел припаѓаат на Disney, а Disney си направија нивна стриминг платформа која се вика Disney+ и ги префрлија сите филмови таму.
На Нетфликс УС го има само Infinity War,на ХБО ГО го имаш Ендгаме.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Зашто Марвел припаѓаат на Disney, а Disney си направија нивна стриминг платформа која се вика Disney+ и ги префрлија сите филмови таму.
Незнам што мислат сите овие со платфромиве.
HBO, Амазон, Нетфликс, Дизни...
Па сигурно нема да давам 100 € месечно само за филмови јбт.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Незнам што мислат сите овие со платфромиве.
HBO, Амазон, Нетфликс, Дизни...
Па сигурно нема да давам 100 € месечно само за филмови јбт.
Па тоа де, зошто сите посебно да бидат, најарно на една платформа сите, и заради тоа ми се допаѓа концептот на Netflix ама глупо е ова другите што го прават за жал.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Па тоа де, зошто сите посебно да бидат, најарно на една платформа сите, и заради тоа ми се допаѓа концептот на Netflix ама глупо е ова другите што го прават за жал.
Глупаво е од гледна точка на потршувачот, ама од спротивен агол е сосема логично. Ако гледам серија на пр. од Дизни зошто дел од петплатата преку NETFLIX да иде кај нив. Ќе остане се за Дизни. Исто и со останатите. Во салон на Мерцедес има само нивни возила исто ќе биде и овде. И на америнанците ова не им одговара и имаше една анализа каде пишуваше дека со ваквото сегментирање на пазарот ќе се стимулира пиратеријата. Подоцна со нивно окрупнување тенденцијата е најјакиот да ги откупи сите, или повеќето, па на крај да остане повторно само еден, што на прв поглед би им одговарало на гледачите ама како и секој монопол и тоа си има лоши страни.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom