Netflix (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Нова конкуренција на Нетфликс во регионот https://variety.com/2021/tv/global/comcast-viacomcbs-europe-streaming-service-1235043583/
Ќе стартува во 2022, главен партнер е Пикок сервисот.
Comcast and ViacomCBS confirmed on Wednesday that the platform will be made available in Albania, Andorra, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, Hungary, Kosovo, Montenegro, Netherlands, North Macedonia, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain and Sweden.

Еве кои провајдери се вклучени во проектот NBCUniversal, Sky and ViacomCBS brands, including titles from Showtime, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount Plus originals, Sky Studios, Universal Pictures and Peacock.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Нова конкуренција на Нетфликс во регионот https://variety.com/2021/tv/global/comcast-viacomcbs-europe-streaming-service-1235043583/
Ќе стартува во 2022, главен партнер е Пикок сервисот.
Comcast and ViacomCBS confirmed on Wednesday that the platform will be made available in Albania, Andorra, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, Hungary, Kosovo, Montenegro, Netherlands, North Macedonia, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain and Sweden.

Еве кои провајдери се вклучени во проектот NBCUniversal, Sky and ViacomCBS brands, including titles from Showtime, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount Plus originals, Sky Studios, Universal Pictures and Peacock.
Ако се понуди од сам старт превод на македонски, српски, босански, хрватски на голем дел од содржините тоа би било супер.

Јас мислам тогаш во европа во овие земји би стартувале и Disney + и HBO GO ќе се ребрендира HBO Max.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
главен партнер е Пикок сервисот.
Ова воопшто не ми се допаѓа. Пикок имаат прилично сериозна заштита и преземањето материјал од таму е мнооогу тешко.
Се надевам нема да ја имплементираат на платформава што ја спремаат за нас.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ова воопшто не ми се допаѓа. Пикок имаат прилично сериозна заштита и преземањето материјал од таму е мнооогу тешко.
Се надевам нема да ја имплементираат на платформава што ја спремаат за нас.
Aма не е невозможно, мислам. :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Добри серии и филмови има на Пикок и Парамоунт+ мислам дека и Тхе Офис го има на Пикок, а Парамоунт е се од ЦБС мрежата. За овие Скај и Виаком не сум сигурен што имаат од контент.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
не значи тоа дека ке бидат достапни и, кај нас
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
не значи тоа дека ке бидат достапни и, кај нас
Прочитај го линкот од постот пишува дека тоа ќе биде како дел од партнерството, зошто би лансирал нешто ако нема да имаат цел контент од нивниот каталог, НБЦ е озбилна мрежа а ова ги таргетира послабите финансиски држави, за друг контент можеби ќе има разлика, но нивниот цел контент ќе биде достапен. Тоа е како Нетфликс да не го понуди Вичер на својата платформа.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
сам се демантираш, може ке има разлика
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
сам се демантираш, може ке има разлика
Тоа е претежно за контентот кој не е нивен, пример лиценцирале некој кинески филм за во УСА, не значи дека ќе го регистрираат за Европа. Исто како Нетфликс што прават, различен контент за УСА и ЕУ, но сепак тие што им се филмови и серии како фирст парти ќе ги има секаде. Исто и спортскиот дел, Пикок даваат и Премиер Лига и Олимпијада во САД што секако нема да оди овде пошто правата ги држи Спортклуб и Арена спорт, Еуроспорт.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Тоа е претежно за контентот кој не е нивен, пример лиценцирале некој кинески филм за во УСА, не значи дека ќе го регистрираат за Европа. Исто како Нетфликс што прават, различен контент за УСА и ЕУ, но сепак тие што им се филмови и серии како фирст парти ќе ги има секаде. Исто и спортскиот дел, Пикок даваат и Премиер Лига и Олимпијада во САД што секако нема да оди овде пошто правата ги држи Спортклуб и Арена спорт, Еуроспорт.
Some Netflix originals are not available in all regions, for the following reasons:
  • When some Netflix originals were created, Netflix was only available in a small number of countries, so we did not secure the licensing rights for all global regions.
  • Despite a TV show or movie being a Netflix original, other companies may have the rights to stream it in a particular region due to content deals made before Netflix was available in that region.
  • Depending on the region, Netflix may not be able to obtain the licensing rights for an original series for many years.
Some Netflix originals that we do not yet have global licensing for include Orange is the New Black, Arrested Development, and Lilyhammer.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Some Netflix originals are not available in all regions, for the following reasons:
  • When some Netflix originals were created, Netflix was only available in a small number of countries, so we did not secure the licensing rights for all global regions.
  • Despite a TV show or movie being a Netflix original, other companies may have the rights to stream it in a particular region due to content deals made before Netflix was available in that region.
  • Depending on the region, Netflix may not be able to obtain the licensing rights for an original series for many years.
Some Netflix originals that we do not yet have global licensing for include Orange is the New Black, Arrested Development, and Lilyhammer.
Ова е многу точно, кога првпат почна Нетфликс кај нас, мислам во Хрватска ги немаше Оринџ из тхе Њу Блек и Кевин Спејси House of cards, пошто правата ги имал ХРТ и МРТВ или кој и да беше. Мораше да помине мислам година дена да ги постават тие серии кај нас, а тогаш тие беа првите серии на Нетфликс и немаа многу контент како денес, па се осеќаше празнина. Така да, имаат некој временски период кога истекуваат одредени права. Од годинава Фриендс оди на ХБО кој го купи правата локално и глобално, но тоа не ја спречи МРТВ да си емитува секој ден во 9 по 3 епизоди од серијата.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Знае ли некој дали при регистрација на NETFLIX првиот месец е уште песплатен?
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Ima li exyu prevod netflix

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom