Netflix (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Мора ли да имам картица или пеј пал за да имам бесплатно гледање 1 месец ?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Чисто сумнњам дека Spotify би го следел истиот пример...Засега имаме Google Music ако ништо друго
 
Член од
7 февруари 2015
Мислења
38
Поени од реакции
16
Чисто сумнњам дека Spotify би го следел истиот пример...Засега имаме Google Music ако ништо друго
Spotify акаунт напрај си со VPN, само за регистрација ти треба. јас така направив и еве сеа користам без VPN
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Не се скапи цениве... Конечно дочекав и ова.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Чисто сумнњам дека Spotify би го следел истиот пример...Засега имаме Google Music ако ништо друго
има и за филмови ама не гледам дека нешто е акутелен тој сервис на google во државава.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
За аудио и видео давам 10/10, ама многу е мал изборот на филмови и серии. Да се надеваме дека ќе пуштат повеќе во иднина.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Тестирам и одма разочарување за кое нормално најдов fix (lol) :pos: аудио-видео квалитетот беше мизерија, без разлика што селектирав максимален квалитет.

Како да го средите ова (за максимален квалитет на аудио/видео)


1. Користетете Internet Explorer

2. Стиснете Ctrl + Alt + Shift + S - ќе се отвори мени, селектирајте битрејт - 5000+ и аудио 96 - стиснете овер-рајд, мотнете едно 2 минути, ќе се лоадира од поново видеото, во ОСЕТНО подобар квалитет од мизеријата на дифолт.

3. Профит?
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
Абе овој нетфликс енд чил* е само име, посакуван стил на живот од Западот. Али сака да се фали македончето, па ќе си плаќа. praise the lord :cuc:


*фак
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Серии нема? Кои се тие 3 филмови и зошто не се нови?
Немаш пристап до сите содржини?
Колку плаќаш годишно?
Ако не постоеше пиратерија, немаше да вредат парите дадени за Netflix?

Дај некој скриншот да видиме како изгледа?
Имам пристап до сите содржини,првите 6 месеци ми беа бесплатни,после тоа е 6.99 фунти месечно,2 screen +HD пакет.Не сум гледал пиратерија одамна.Да додаваа нови филмови почесто и повеќе и било океј да се плати и да се глеа,али ко што е у моментов ако гледаш редовно филмови ондак после 5-6 месеци ќе нема што да глеаш на нетфликс :D
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Нема превод (српско-хрватски у шупак нека си го напикаат), го нема изборот како во Америка, сто пати помал избор, цена поскапа од таа во Америка. Не, фала.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Нема превод (српско-хрватски у шупак нека си го напикаат), го нема изборот како во Америка, сто пати помал избор, цена поскапа од таа во Америка. Не, фала.
Ќе им треба време ваљда. Сепак не е мала работа ова што го прават, за легално емитување има еден куп заебанции со авторски права и што се не. Плус секоја држава можно е да си има посебни закони во врска со емитувањето на контентот.

П.С Сега за сега торент и чил.
П.С2 Убава работа е ова и треба да се подржуваат авторите, пеачите итн, но за жал кај нас животниот стандард е проблем за поголемиот дел од популацијата.

Е сега оние што можат да одвојат би требало да го направат тоа.
 
Последно уредено:

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Со овој избор на филмови (за Македонија), цената и недостатокот на преводи - Pickbox е далеку подобар избор.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ме заинтересира со ова пошто го користам Хола.
Пример до сега не сум имал никаков проблем со Хола ама ради ова што прочитав малце ми е шубе да го користам сега.
Дали ќе бидам изложен на ризициве погоре пишани пример ако Холата ми е изгасена како екстензија и ја користам само кога ќе треба да ресетирам country settings на Spotify? Пошто Хола го користам само ради таа нема после недела, две кога на Спотифај ќе ми се ресетира и неможам да влезам.
Или пример дали ќе е подобро да ја бришам Хола и ставам само кога ќе ми треба ресет.

Сори за оф топик, ама кој ќе бара теми кај да прашам за ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom