Neteller

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
2.684
Поени од реакции
1.265
Oтвaрaм темa зa Neteller бидејќи гледaм декa немa вaквa темa,ми требaaт пaри нa нетелер пa aкo некoј сaкa дa рaзмениме некa пиши пп.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.017
Поени од реакции
575
А да си извадиш Виза електрон и да си ставаш самиот понатаму не е подобра идеја? За скрил бараше пред неполн месец
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.801
Поени од реакции
1.083
probav da se registriram na neteler so visa kartica od unibanka , vika deka karticata ne e validna .( stavro go prasav vika ne primalo visa . treba od tutunska banka ):toe:
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
741
Поени од реакции
510
probav da se registriram na neteler so visa kartica od unibanka , vika deka karticata ne e validna .( stavro go prasav vika ne primalo visa . treba od tutunska banka ):toe:
е како не прима виза од уни бе... еве јас 2 години ја користам таму
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
741
Поени од реакции
510
е за електрон зборуваме де...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
сакам да повлечам пари од Neteller и сега треба да внесам нешто IBAN и SWIFT.. не сум баш запознаен со нив. Дали исти шифри важат или треба да одам во банка и да ги прашам?

IBAN: MK07 2501 2000 0058 984
SWIFT: KOBSMK2XSRB за Струмица..

ако може некој да ми објасни, поздрав.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Можам да кажам од искуство дека neteller е најдобрата опција за повлекување на пари преку нивната нетеллер мастер кард картичка од секој банкомат бидејќи пред се провизијата е 6$ на било која и да е сума. Но ете бед кај мене иако долго време ја користам пред некое време го изгубив новчаникот со сите документи и сега како опција контактирав со нив и ми ја замрзнаа и постапката е иста како при вадење на нова картича - целта ми беше дека 21 работен ден се чека додека да стигне тука кај нас и од пошта до дома ако не сум на грешка - цената е 13 $
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
кога одам withdraw , пишувам прво IBAN , SWIFT , bank name NLB TUTUNSKA BANKA
и после одам Continue и мми излегува ова.. каква слика да прикачам?
 

Attachments

Член од
7 јануари 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Probav da deponiram pari so master card od komercijalna i so master card od stopanska, no dvete mi gi odbi. Na kartickite staviv 1500 denari, a sakav da stavam 20 dolari na neteler. Dali nekoj znae zosto mi se odbieni trensakciite?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
Ја само ви посакувам никогаш да не си заборавите пасворд/јузер или да мора да правите муабет со дотичните од Нетелер.

Полош ИНДО-КИНЕСКИ неам чуено све да им ебам, 2 саата окапав дур се разберам со нив
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.512
Поени од реакции
2.556
Здраво,
Да направам акаунт на Neteller, наш,македонски, ќе може да повлечам пари на моја виза екектрон?
треба да ми пратат пари од друго место(Тунис)
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
40
Поени од реакции
8
Neteller ми бара 'bank statement'
Каде можам да го најдам тоа?
Како изгледа?
 
T

Terroir

Гостин
Neteller ми бара 'bank statement'
Каде можам да го најдам тоа?
Како изгледа?
За верификација на акаунтот ти треба само или за да зголемиш лимит на депозити од картичката ?

Ако е за првото јас завршив работа така што им ги пратив оние два листа што ти ги даваат кога отвараш трансакциона сметка и ми ги одобрија
 
На врв Bottom