netcetera, endava или musala soft?

Член од
25 март 2022
Мислења
6
Поени од реакции
0
која по вас е најкоректна за junior позиции за вработување, каков е супортот од сениори и ХР , менаџмент, шанси за напредок, дворски игри ? Компарација би ми помогнала. фала,
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.187
Поени од реакции
12.749
Torko, apliciraj vo site tri, skini gi intervjuata i izberi ja taa sto ke ti dade najdobra ponuda.
Se ponashash kao da ke vleguvash vo brak ebate
Откај знаеш што му е планот, може сака и чупе да си земе за жена од компанијата
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Torko, apliciraj vo site tri, skini gi intervjuata i izberi ja taa sto ke ti dade najdobra ponuda.
Se ponashash kao da ke vleguvash vo brak ebate
Ти бе чоек ќе ја уништиш младинава. Ќе отиде и ќе им се курчи сеа.
 
Член од
25 март 2022
Мислења
6
Поени од реакции
0
Torko, apliciraj vo site tri, skini gi intervjuata i izberi ja taa sto ke ti dade najdobra ponuda.
Se ponashash kao da ke vleguvash vo brak ebate
фала гледам реализиран човек си, јаки проценки со кого разговараш правиш, а све што пишуваш тебе, а не мене ме опишува. Ко баби на чешма со бардаци се силите. Потенцијаа чувај си ја за друго место, ако ја поседуваш, деда
Автоматски споено мислење:

Torko, apliciraj vo site tri, skini gi intervjuata i izberi ja taa sto ke ti dade najdobra ponuda.
Se ponashash kao da ke vleguvash vo brak ebate
фала гледам реализиран човек си, јаки проценки со кого разговараш правиш, а све што пишуваш тебе, а не мене ме опишува. Ко баби на чешма со бардаци се силите. Потенцијата чувај си ја за друго место, ако ја поседуваш, деда
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
фала гледам реализиран човек си, јаки проценки со кого разговараш правиш, а све што пишуваш тебе, а не мене ме опишува. Ко баби на чешма со бардаци се силите. Потенцијаа чувај си ја за друго место, ако ја поседуваш, деда
Дете, верувал или не Лепиот ти даде најдобар можен совет што може да се даде. Само не сака да признае дека не секој на прво работно место ја поседува таа самодоверба. :) Нема место да му се љутиш.
 
Член од
25 март 2022
Мислења
6
Поени од реакции
0
ми
Дете, верувал или не Лепиот ти даде најдобар можен совет што може да се даде. Само не сака да признае дека не секој на прво работно место ја поседува таа самодоверба. :) Нема место да му се љутиш.
кој не учи на туѓи искуства осуден е све да почнува од почеток и губи енергија која може да с пренасочи покорисно затова прашав.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
кој не учи на туѓи искуства осуден е све да почнува од почеток и губи енергија која може да с пренасочи покорисно затова прашав.
Си го утнал форумот...
Тука све се зема за мајтап нажалост.
Инаку јас имам слушнато добри зборови за Endava, а лоши за Musala.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Си го утнал форумот...
Тука све се зема за мајтап нажалост.
Инаку јас имам слушнато добри зборови за Endava, а лоши за Musala.
Тоа ти е све индивидуално, за некого е обратно.

кој не учи на туѓи искуства осуден е све да почнува од почеток и губи енергија која може да с пренасочи покорисно затова прашав.
Сите фирми што си ги набројал се добри фирми. Не се замарај многу многу во врска со тоа. Секое искуство е искуство, па дури и лошото :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.969
Поени од реакции
35.925
која по вас е најкоректна за junior позиции за вработување, каков е супортот од сениори и ХР , менаџмент, шанси за напредок, дворски игри ? Компарација би ми помогнала. фала,
Мислам дека е најдобро да почнеш од Министерство за информатичко општество.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Нетцетера или Ендава, ама Лепи Џони убаво ти напиша оди кај сите и која даде највеќе пари. Ја би преферирал Нетсетера или Ендава да сум на твое место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom