NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.239
Поени од реакции
7.753
Месец дена ќе се активира или можам и сега да симнам па до крај на европското да ми работи?
Јас вчера активирав. Ја симнав апликацијата, се регистрирав преку апликацијата и одма на мејл ми пратија корисничко име и пасворд. Дали до завршетокот европското ќе биде бесплатно не знам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.239
Поени од реакции
7.753
Го регистрираа Nova Sport. Останува да видиме Arena новите канали дали Neotel и A1 ќе ги регистрираат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.239
Поени од реакции
7.753
Сега убаво заприметив ги имаат новите Arena Sport канали регистрирано. Што значи овие се оператор што ги има и Eurosport 1, 2 и Arena Sport и Sport klub.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Планираат од НеоТв да ги додадат трите Арена премиум канали бидејќи се што е дерби оди на нив или пак да мењаме оператор со време?
 
Член од
17 јуни 2005
Мислења
9
Поени од реакции
0
Од 01.01.2024 - на НеоТВ се исклучени Eurosport 1, 2, Discovery i Animal Planet (не е продолжен авторски договор). Дали имате информација дали и кога би биле вратени?
Исто така - дали овие канали се достапни на другите оператори - пред се мислам на Телекабел ?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.695
Поени од реакции
11.941
Од 01.01.2024 - на НеоТВ се исклучени Eurosport 1, 2, Discovery i Animal Planet (не е продолжен авторски договор). Дали имате информација дали и кога би биле вратени?
Исто така - дали овие канали се достапни на другите оператори - пред се мислам на Телекабел ?
ЕуроСпорт и Discovery каналите се достапни на MaxTV на Македонски Телеком и на Телекабел.

Ќе си покаже времето дали воопшто Неотел планираат да ги вратат тие канали, досегашната пракса со ТВ канали за кои им истекле правата за емитување и ре-емитување на содржини вели дека вообичаено ги враќаат исклучените канали истиот месец кога ги исклучиле.

Исклучок се хрватските РТЛ канали кои ги исклучија во февруари 2023 и очигледно ги имаат отстрането од дополнителниот Балкански пакет бидејќи до денешен ден не ги имаат вратено.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.239
Поени од реакции
7.753
ЕуроСпорт и Discovery каналите се достапни на MaxTV на Македонски Телеком и на Телекабел.

Ќе си покаже времето дали воопшто Неотел планираат да ги вратат тие канали, досегашната пракса со ТВ канали за кои им истекле правата за емитување и ре-емитување на содржини вели дека вообичаено ги враќаат исклучените канали истиот месец кога ги исклучиле.

Исклучок се хрватските РТЛ канали кои ги исклучија во февруари 2023 и очигледно ги имаат отстрането од дополнителниот Балкански пакет бидејќи до денешен ден не ги имаат вратено.
На Tелеком ги исклучија Discovery Science и DTX а каналите сеуште постојат ги имам видено во некој IPTV листи и тоа со превод српски.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.709
Поени од реакции
1.614
На Tелеком ги исклучија Discovery Science и DTX а каналите сеуште постојат ги имам видено во некој IPTV листи и тоа со превод српски.
Сеуште им стојат во пакетот за 69 (Nice) денари, и ова им е најутепан пакет и не вреди за тие пари, пошто немаат превод на каналот Food Network. Нека ги вратат сега каналите во редовна понуда.
Screenshot_2024-01-06-18-14-41-765_com.android.chrome.jpg
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Сеуште им стојат во пакетот за 69 (Nice) денари, и ова им е најутепан пакет и не вреди за тие пари, пошто немаат превод на каналот Food Network. Нека ги вратат сега каналите во редовна понуда.
Прегледај го приврзокот 402910
Јас ги имам каналиве, не ми се исклучени, а немам посебна претплата за нив. Мене пакетот ми е Л за ТВ, може затоа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.239
Поени од реакции
7.753
Јас ги имам каналиве, не ми се исклучени, а немам посебна претплата за нив. Мене пакетот ми е Л за ТВ, може затоа.
На Science и DTX стои известување на MaxTV.

DTX е веќе и исклучена од сателит, знак прашалник е до кога воопшто ќе работи Science на сателит.

Операториве пред време ги исклучија Science и DTX. Кај повеќето оператори сигурно бил истечен и договорот и на тие канали не им се исплатило да продолжуваат договор за права на емитување кога и онака за брзо ќе престанат да постојат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.239
Поени од реакции
7.753
Ја имаат регистрирано N1 Хрватската верзија иако веќе ја имаат српската верзија.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
380
Поени од реакции
185
Неотел стартува со нова платформа и нови канали во телевизијата.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom