Neopitroid Alfa!!!!

  • Креатор на темата Omar
  • Време на започнување
Член од
8 ноември 2016
Мислења
12
Поени од реакции
0
Pocituvani, zedov neopitroid alfa protiv bolvi. Dali mislite deka e sretno za zdravjeto. Vo upatstvoto pisuva deka e, no vo zemjodelskata apteka mi vikaat ne e stetno. Se prska vo bolnica, vo kujni, vo ucilista... mi rekoa deka moze da prskam vo celata kuka, da izlezam okolu eden saat, posle da otvaram prozorci da se luftira i nisto drugo. Jas gi prasav dali moze da prskam i vo navlacite, mi rekoa da! No koga go procitav upatatvoto i pisuva deka e stetno!? Sto mi sovetuvate. Bas strasni ovie bolvi. Nikako da isceznat!!!!!
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.028
Поени од реакции
806
Флитај секаде каде што мислиш дека нема да ја ставаш устата и гледај не вдишувај, а и подобро да му веруваш на упатството отколку на некои луѓе што продаваат 1000 продукти и мислат дека на сите им се исти упатствата за користење.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.708
Поени од реакции
7.772
Pocituvani, zedov neopitroid alfa protiv bolvi. Dali mislite deka e sretno za zdravjeto. Vo upatstvoto pisuva deka e, no vo zemjodelskata apteka mi vikaat ne e stetno. Se prska vo bolnica, vo kujni, vo ucilista... mi rekoa deka moze da prskam vo celata kuka, da izlezam okolu eden saat, posle da otvaram prozorci da se luftira i nisto drugo. Jas gi prasav dali moze da prskam i vo navlacite, mi rekoa da! No koga go procitav upatatvoto i pisuva deka e stetno!? Sto mi sovetuvate. Bas strasni ovie bolvi. Nikako da isceznat!!!!!
Тоа што го пишува во упатството е точно, Нео Питроидот е екстремно штетен за природата, за луѓето и за топлокрвните организми.

Мораш да го нанесеш само на местото каде што се појавуваат штетниците, а да не е место каде што поминуваат луѓе и животни.

Не смееш ни под разно да го нанесуваш на почва, во природа или било каде на отворено, каде што ветар може да го разнесе низ околината.

Откако ќе ги снема штетниците, треба да го отстраниш Нео Питроидот со омекнувач, оцет или било кое друго средство за чистење, освен ако си го нанел на себеси, во тој случај ќе го измиеш со вода и со сапун или шампон.

Не смее да се вдиши, бидејќи е смртоносен.

И секако дека во земјоделската аптека ќе ти кажат дека Нео Питроидот е безбеден и дека не е штетен за околината, не е во нивна корист да не го купиш ако знаеш дека не е безбеден и дека е штетен.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.480
Pocituvani, zedov neopitroid alfa protiv bolvi. Dali mislite deka e sretno za zdravjeto. Vo upatstvoto pisuva deka e, no vo zemjodelskata apteka mi vikaat ne e stetno. Se prska vo bolnica, vo kujni, vo ucilista... mi rekoa deka moze da prskam vo celata kuka, da izlezam okolu eden saat, posle da otvaram prozorci da se luftira i nisto drugo. Jas gi prasav dali moze da prskam i vo navlacite, mi rekoa da! No koga go procitav upatatvoto i pisuva deka e stetno!? Sto mi sovetuvate. Bas strasni ovie bolvi. Nikako da isceznat!!!!!
Neopitroid Alfa е резидуален инсектицид кој се раствара во вода, а потоа се прска со него. Пред употребата и меѓу сите паузи, пред да испрскаш треба да се протресе прскалката. Испрскај точно на местата каде што има инсекти, но по прскањето еден саат два гледај да има промаја за да се проветрува, затоа што човекот и животните никако не смеат да го вдишат и посебно ако имаш животни/домашни миленичиња, држи ги што подалеку од испрсканото место. Генерализирано се кажува дека Neopitroid-от Alfa е незначително опасен за луѓето и дека е биоразградлив, но тоа не значи дека кај поединци нема да има штетно дејство.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.175
Поени од реакции
17.502
Јави се во брзиве пошти, ако им платиш унпаред може од друг град да ти ги донесат продуктите, (маслата) за некоја сума од околу 200 денари - што ти е далеку подобро опција, сепак за дете се работи.
 
Член од
8 ноември 2016
Мислења
12
Поени од реакции
0
Јави се во брзиве пошти, ако им платиш унпаред може од друг град да ти ги донесат продуктите, (маслата) за некоја сума од околу 200 денари - што ти е далеку подобро опција, сепак за дете се работи.
Fala mnogu. Dobar sovet. Ke vidam dali vrsat dostava. Bog da te blagoslovi. Se najubavo
 
Член од
8 ноември 2016
Мислења
12
Поени од реакции
0
Јави се во брзиве пошти, ако им платиш унпаред може од друг град да ти ги донесат продуктите, (маслата) за некоја сума од околу 200 денари - што ти е далеку подобро опција, сепак за дете се работи.
Pocituvan, se slusav so lica sto rabotat vo Bıokosmos. Gi nemaat maslata od levanda i eukaliptus Vo koja druga prodavnica mozam da gi baram? İzvini sto ti precam. Fala odnapred
 

Kajgana Shop

На врв Bottom