NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    63

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.337
Поени од реакции
7.446
Разликата меѓу Шек и Јокич/Ембид е што Шек зависеше од Коби и Вејд , а сега Нагетс и 76ерс зависат од Јокара и Џоел.
Затоа Пени Хардавеј ќе биде ништо во споредба со Коби и Вејд.
Aу младичу, се читаш ли што пишуваш? Пени беше баксуз да игра во исто време со прајм Џордан и прајм Олајџувон. Кога овие почнаа да паѓаат како играчи него го заредија повреди и Шек му кидна за ЛА. Вејд имаше среќа во првите години од кариерата да му донесат еден куп ѕвезди во залез кои запнаа за последен пат да освојат прстен. Со ЛеФлоп требаше да освои повеќе титули ама со говедото од Охајо не се искача на крај.

Jas ne sum go gledal Shek, posledni 11-12 godini pratam NBA.
No koga ke vidam toa deka slobodni shutiral 52%, cao prijatno. Fauliraj go na sekoe, edno ke pogodi edno ke utne. 20 napadi udri mu faul, od 40 slobodni 20 ke gi utne. Od druga strana protivnicite ke sipaat dvojki-trojki I tolku od Shekot, vo denesnava kosarka toj bi bil smejurija od igrac.
Илз братче, пишав некаде порано, ќе пишам пак. Поради Шек се менуваа правила во НБА, поголем флекс од тоа нема. Башка дали знаеш колку од тие слободни беа после постигнат кош?
Шек домнираше во ера на ѕверови како Јуинг, Робинсон... Мелоун, Родман... Денес да има играчи како овие четворица Јокиќ ќе импровизира до максимум за да ја збуни комплетната одбрана а Ембид ќе се пише дека е повреден и не може да игра.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.103
Поени од реакции
107.282
Kako bi izgledale Jokic i Embiid vo odnos na Shek ? pa i tie se tolku visoki i po 130kg teshki.
Илз другар со сета должна почит ама не се инаети кога едноставно не разбираш како стојат работите. Не ги спори никој ни Јокиќ ни Ембид, топ играчи се, ама да го деградираш Шек затоа што слабо шутирал слободни во најмала рака е преседан и срамно непознавање на кошарката. Еве јас ти гарантирам дека како што не играат одбрана ни Јокиќ ни Ембид, особено вториот, ќе искачаа со по 6 фаули у втора четвртина. Брат, Шек е 3 квадрати голем, кога ќе прими топка во рекет нема спас, едноставно немаш друг избор освен да му се обесиш и да се надеваш дека нема да ја закуца со се тебе па ако промаши топ пошо ќе има шанса да утне едно или две слободни, ако не со среќа нека ти е. Пак ќе ти кажам, не си свесен колкав е Шек, гарантирам да го видиш во живо дека ќе паднеш на газ и нема да знаеш што со себе, ОГРОМЕН ЧОВЕК, киклоп. Според мене едини што би можел до негде да му парира на Шек односно колку толку да се носи со него од денешниве центри е Нуркиќ, сурово јак Босанец, онака чиста снага. :D Све останато промил шанси би немале, нарочито овие од мочка што се праени како Таунс, Драмонд и компанија.

Шек е убедливо, значи онака најубедливо најдоминантниот центар на сите времиња.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.620
Поени од реакции
3.590

РАЈЛИ ЅВЕРУ ДА СИ ЖИВ И ЗДРАВ, ПОВЛЕКУВАМ ГИ СИТЕ ЛОШИ ЗБОРОВИ КОИ САМ ГИ РЕКОЛ ЗА ТЕБЕ!!!
Фала богу да се откачат од дебилот Лаури, ова е позначаен момент од освојување титула.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.608
Поени од реакции
12.403
Еве јас ти гарантирам дека како што не играат одбрана ни Јокиќ ни Ембид, особено вториот, ќе искачаа со по 6 фаули у втора четвртина.
Емто со правилата од Шек ерата, каде пола од фауловите над Шек не ги свиреа.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
247
Поени од реакции
779
Јас ги фатив последните години на Шек и се гледаше дека го боли кур и го фатила јака мрза, плус на Роналдо(бразилецот) диетата ја беше земал и пак си беше најдобар центар, едноставно беше Кинг Конг, колку и навредливо да звучи, двајца му се бесеа, пак си даваше кош. :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.418
Поени од реакции
13.780

Wow не го очекував ова сред сезона
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
332
Поени од реакции
1.043
Другари кога веќе дебатираме на тема минато време во НБА,што мислите Перо Антич ака Арчи ака Панчо ДНК што кариера ќе имаше во оваа НБА лига денес.Да не заборавиме Перо имаше финале на исток против Кливленд во кое беа поразени.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.192
Поени од реакции
78.674
Шекил, заедно со Чемберлејн, заради физичките предиспозиции се најдоминантните офанзивни центри што заиграле баскет, Ембиид, Јокич и остали се втора рака. Едноставно е така, бадијала дебата.
Hakeem Olajuwon
 

Kajgana Shop

На врв Bottom