NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72
Член од
19 март 2013
Мислења
2.714
Поени од реакции
3.874
Најбитно за Селтикс е да не дозволат Г7.
Поточно за нив во понеделник е вистинското финале. Мора во 5 да затвараат. Ваљда и Порзингис нема да отседи ко денес иако беше available.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.601
Поени од реакции
6.073
Нема шанси да не тепаат Бостон следната, како да сакаа намерно да изгубат беа.

Оваа партија беше максимум од Далас а минимум од Бостон, Браун буквално 3 шута погоди цела партија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.167
Поени од реакции
84.875
Следна утакмица Бостон добива со +20 коша
Не верувам, Далас ќе се уозбилат после победава, ќе се држат колку што можат. Ваљда ќе биде слична на гејм 3 каде ќе се држи Далас долго време, па во 4/4 ќе видиме дали ќе фолднат и ќе изгубат релативно лагано или ќе биде тесно до крај
Автоматски споено мислење:Ваљда и Порзингис нема да отседи ко денес иако беше available.
Ако не е на 100% не би се изненадил и пак да не игра, можно е да не видат премногу ќар од Зингис на 50%, особено кога имаат и други солидни играчи што и повеќе од доволно го надополнуваат неговото отсуство.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.714
Поени од реакции
3.874
Не верувам, Далас ќе се уозбилат после победава, ќе се држат колку што можат. Ваљда ќе биде слична на гејм 3 каде ќе се држи Далас долго време, па во 4/4 ќе видиме дали ќе фолднат и ќе изгубат релативно лагано или ќе биде тесно до крај
Автоматски споено мислење:

Ако не е на 100% не би се изненадил и пак да не игра, можно е да не видат премногу ќар од Зингис на 50%, особено кога имаат и други солидни играчи што и повеќе од доволно го надополнуваат неговото отсуство.

Без Порзингис се шета Лука во рекет, не мора да форсира мид рејнџ. Вака или така им фали дефинитивно, Г3 исто не беше насјајно за Селтикс освен 3/4 кај шо погодија све.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.042
Член од
19 март 2013
Мислења
2.714
Поени од реакции
3.874
И јас мислам дека ќе одат Ол Ин, ќе ги згазат Далас, НО, ако не успеат да ги добијат ќе одат у СЕДУМ.
А ако иде во седум , само Бог може да ги спаси.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Или ќе освојат титула или ќе бидат запамтени како најголеми чоукери од Џон Старкс наваму, настан што се случи точно пред 30 години.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.714
Поени од реакции
3.874
Најавувам дека ќе врнат тројки од Лука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom