NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72
Член од
19 март 2013
Мислења
2.713
Поени од реакции
3.873
Па не може само Лука и Кајри да шутираат тројки. Другиве нигде ги нема ти ебам , мора нешто да погодат и они. Ваму Хаусер ги избуши прописно. Ја не знам Хардавеј за кој кур влезе, еден шут зема.
Можеа комотно да имаат + 10 , Лука усра да, ама ова е тимска игра ,не може секоја да биде на високо ниво.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.644
Поени од реакции
20.655
Од едну страну и Кајри и Лука су калибар на играчи кои не заслужуеф метлу у финале.
Индивидуални посебни приче су и двоицата.

А од другу страну па овуј сезону,Бостон ептен си гу заслужуе титулу.

Нека биде 4:3, за било кој тим :icon_mrgr:
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Утакмицава Бостон макс концепиран, знаат што играат. Далас некако на сила, ко Македонија со Кире Лазаров. Тешко тешко, со ваков Тејтум Татум Титум.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.713
Поени од реакции
3.873
Па и среќата им сврте грб на Мавс , на Хардавеј тројката излезе , ова на Ирвинг излезе. Судиите чист фал не му дадоа на Тејтум на куцање.
Многу форсира и тој тројки , ама тоа е тактиката и резултира со 12 тројки кај Бостон. Овие 16 шутнаа , све се бутаат у рукет , у реду е знаеме дека Порзингис е повреден.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
971
Поени од реакции
1.460
Go sedna na Luka eh be Dzejson Kid krvta da ti ja ebam
Автоматски споено мислење:

Zamina vozot... se da mu ebam na Kid
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.713
Поени од реакции
3.873
Заслужена победа на Селтикс.
Не може двајца во напад да даваат кошеви и да добијат утакмица.
Тимската игра секогаш ќе носи победи.
Пи Џеј 4 , Дерик 2, клупата 7 , за греота.
Реал Мадрид во ЛШ, Селтикс во НБА , тие се. :D ( да ги пецнам Лејкерс фановите)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Go sedna na Luka eh be Dzejson Kid krvta da ti ja ebam
Автоматски споено мислење:

Zamina vozot... se da mu ebam na Kid
Џејсон Кид не е Тибодо, намали доживљај.
го играше Лука на + поени?

Нешто што ептен ми упадна во очи се офанзивните скокови на бековите на Бостон. Кога некој ќе шутне од далеку тие улетуваат под кош, а Далас слабо боксува.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
971
Поени од реакции
1.460
Doncic vo prva cetvrtina 3 asistencii i od togas ni edna ne napravi. Drva se cela ekipa, Irvingot se razigra no dzabe.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Бледо издање на Лука цело финале. Повреди, умор се си игра улога.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
566
Поени од реакции
290
Wholesome effect.
Jas da se prasuvam bi mu dal na White Mvp wholesome guy
Najverojatno Tejtum ili Braum ke dobijat
Zamisli spremas odbrana protiv Porzingiz I izlegu ovoj ne igra
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Што се задеси бе. Па фала курцу стегни одбрана малце да не шета таа топка кај сака.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Толку беше, се гледа дека е отепан од повредите, сега во последна четвртина без него на терен за жал замина возот.
Третата многу ги кошташе, сега едино судиите ако го спасат ама чисто сумњам, ќе му судат фаул.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom