NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.507
Барем им се напуни душата на Ричард Рајтовите, Перкинсите, Бејлисите и сличните. Не можат да се додржат од среќа. Оној Рајт дојде у токсидо утре дента.
Гомна скапани.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.605
Штом Халибуртон го превитка зглобот и излезе, а исто и во серијата со Њујорк влечеше повреда на зглобот - пиши пропало.

Башка невероватно е првиот натпревар како го изгубија, ако следните 2 дома не ги добијат (а без Халибуртон здрав не гледам како), толку од серијава.

Еве им шанса да влезат одморени во финале и да чекаат Минесота со Далас да се испоколат, па свежи да атакуваат на титула.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.591
Поени од реакции
2.194
Кога ке го ставиш и Прозингис, нема подобра стартна петорка во лигата. Покриени се на секоја позиција и офанзивно и дефанзивно. Плус секој играч може да повлече за тројка. Денес не му одеше на Тејтум и превзеде Браун. Имаат многу опции.

Реков и претходно, Индијана може да земе една утакмица и толку. Бостон сами си ја кројат судбината, и ако не освојат нека си побараат друг тренер, не гледам како инаку би го подобриле овој тим.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.735
Поени од реакции
3.900
Вечер може да се деси тоа шо го направија Волвс против Нагетс , два брејка. Све зависи од Лука и Кајри , ама 2-0 и 2 утакмици на домашен... ќе се вадат мисирите во одела на тоа шо го направија Нагетс и како тоа 2-2 е многу веројатно.
Чим Лука почна да игра дефанзива , не знам кој ќе им биде нареден изговор , полека ќе се спремаат за лигавење на Селтикс.
7 утакмици го делат Дончич од станување главна фаца во НБА, барем за неутралните фанови низ светот што препознаваат , овие нека си го дркаат на Едвардс и Тејтум.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.060
Поени од реакции
3.598
Кога ке го ставиш и Прозингис, нема подобра стартна петорка во лигата. Покриени се на секоја позиција и офанзивно и дефанзивно. Плус секој играч може да повлече за тројка. Денес не му одеше на Тејтум и превзеде Браун. Имаат многу опции.

Реков и претходно, Индијана може да земе една утакмица и толку. Бостон сами си ја кројат судбината, и ако не освојат нека си побараат друг тренер, не гледам како инаку би го подобриле овој тим.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ne gledam kako Indi da zeme nekoja od slednite dve.. eventualno da pogoduvaat 45%> od 45+ obidi za 3ka..
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.735
Поени од реакции
3.900
Ништо не бранат Мавс. Ги оболеа со тројки , посебно Наз Рид му ебам избачајот.
Автоматски споено мислење:

Нишо посебно не праат КАТ и Ант офанзивно , ама си ја покажаа надмоќта во висина Тимбс. Ќе има уште офанзивни скокови , овие 12 разлика и не се така лоши. Делуваше на убедлив пораз уште во прво пол.
Автоматски споено мислење:

Играње сам #77 ,кој му ебе матер.
Автоматски споено мислење:

Праќање по семкиии тромавиот глуп Руди

Ебииии не вади :uzi: :uzi: :uzi:
Автоматски споено мислење:

Антхахах , нека пуштат потерница по идниот Џордан , не беше присутен денес.
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Многу малку гледав од натпреварот, и се мислев дали да гледам на работа или да возам до дома и да гледам и стигнав за последните 12 секунди за да го видам Лука Меџик во акција.
Ќе ми биде многу ќејф ако Далас освојат титула. Црнечките меинстрим медиуми бараат следна фаца на НБА меѓу нивните, бараат наследник на Џордан, ама Лука е леџит наследник на Меџик што е уште поубаво затоа што пред Џордан беа Б'рд и Меџик и токму тие двајца ја трансформираа НБА во мултимилионски бизнис.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.602
Многу се јаки офанзивно Далас, вадеше некој тука статистики, биле помеѓу послабите во постигнати поени. Само што мора да ги гледаш утакмиците, статистиките се такви затоа што Лука овој плејоф имаше лош шут за три (до оваа серија). Едноставно Лука креира многу можности, имаат многу опции, во рекет, на влезови, на тројка, само фали 5% да го подигнат шутот за три и да растурат.

Доминираат и во овие два натпревари со Минесота, центрите бушат во рекет, денес имаа 87,50% реализација од игра. Лука беше фантастичен, пресвртот во трета четвртина го започна тој, штета што е повреден. Кајри го немаше и изникна како феникс во последната четвртина, мислам дека даде три тројки... Иако имаше и три промашени слободни фрлања.

Солидна игра и во одбрана, реално покрија се што можеше да се покрие, единствено што ги држеше во игра на Минесота беше одличниот шут за три на Реид.

Мислам јас сум ептен лаик, не дека се разбирам, ама Дончиќ и Ирвинг се можеби најдоминантно офанзивно бековско дуо во последниве 10-тина години. Ирвинг се препороди во оваа екипа на Далас, искрено се надевам дека ќе истуркаат до крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom