NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.869
Поени од реакции
9.131
Мајк Мелоун многу нервозен бил нешто на пресов кога го прашале за прокоцканиве 20 разлика. Портер Џр. игра само против Лејкерс, да играат 82 текми против Лејкерс, ќе биде МВП на лигава :D А сега, среќен пат накај Канкун.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.042
Ќе беше интересно да играа Далас и Дончич против Денвер и Јокич, сега ќе се навива за Далас и Дончич само, јбг тоа е кога Булси за кур не ги бива и мора да се навива за др. симпа клубови.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.055
Поени од реакции
3.584
Искрено Дончич и компанија нема што да бараат против ваква Минесота..

Од друга страна, Бостон има изгубено само 1 од инди сезонава и тоа 2 разлика, и да при поразот Инди шутирале 47.5% за тројка... Во поразите биле околу 30%... Спореде мене едини начин да го победиш Бостон е да имаш 47/8%> за тројка.. Мислам дека лесно ќе помине Бостон...
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.601
Поени од реакции
6.073
Мајк Мелоун многу нервозен бил нешто на пресов кога го прашале за прокоцканиве 20 разлика. Портер Џр. игра само против Лејкерс, да играат 82 текми против Лејкерс, ќе биде МВП на лигава :D А сега, среќен пат накај Канкун.
Испадна точно тоа што повеќето го мислевме, неможе без клупа да идеш на прстен.

Брус Браун страшно им фалеше, кога не му иде на некој од прва постава друго е кога ќе влезе некој од клупа и знаеш дека може да даде и 15-20 поени ако треба.

Башка Јокич го умреа, неможе Гордон да го мења цела сезона и плеј оф.

За наредна сезона мора некој трејд ако сакаат прстен, им фали јака клупа и играч да го мења Јокич.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
566
Поени од реакции
290
Испадна точно тоа што повеќето го мислевме, неможе без клупа да идеш на прстен.

Брус Браун страшно им фалеше, кога не му иде на некој од прва постава друго е кога ќе влезе некој од клупа и знаеш дека може да даде и 15-20 поени ако треба.

Башка Јокич го умреа, неможе Гордон да го мења цела сезона и плеј оф.

За наредна сезона мора некој трејд ако сакаат прстен, им фали јака клупа и играч да го мења Јокич.

Najlogicen poteg im e da go trejdaat porter ali kakva mu e vrednosta sega vo momentov, kcp ke opta ne veruvam deka ke ja zeme opcijata 15m, redzi moze da ja zeme negovata.
Ako planiraat nekakov si trejd mora na draftov koga 2024 pikot i 2031 se vo opcija poso od 2025 do 2030 se so protekcii,
baska sto nemaat nisto od igraci da ponudat vo trejd. Vo nezavidna situacija se plus marej narednata mu e posledna ke im bara nov dogovor.
Okolu tekmava odbranata na majk nori i naz rid faktor so dve klucni blokadi nad jokic i 5 poeni koga napravi 10 razlika presudni vo duelov.
Eden podatok vo prvite 2 utakmici edvards bese primaren defanzivec na porter, cuvase i drugi pa duri i jokic na prevzemanjeto, ovie imale 28.4% koga toj gi cuval tipov e two-way player podseka malku na lenard od sas denovite.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.422
Си легнав на почеток на четврта. Знаев што ќе биде.
А трета почиње со 20 разлика.


Идам сега да плачам у перница.
 
Член од
7 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
21
Не е толку драматично да треба да се прават којзнае какви трејдови, не е страшно да изгубиш од тим како што имаат сега Минесота, и тоа 4-3 со водство од 20 разлика на полувреме што прв пат се дешава во историја од толкава предност дома да ти ја свртат. Малце поише концентрација и ќе играа финале ама што е тука е. Затоа е тешко back to back да освајаш некад и на мотивација се паѓа. Со овој тим што го имаат и може мала промена од клупа да влага некој малце по при свест посебно некој центар да може Јокич да одмори повеќе од 3 минути мислам дека нема да имаат проблем следна сезона.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.406
Поени од реакции
31.294
Ќе беше интересно да играа Далас и Дончич против Денвер и Јокич, сега ќе се навива за Далас и Дончич само, јбг тоа е кога Булси за кур не ги бива и мора да се навива за др. симпа клубови.
Ќе навивам за Минесота, пошто повеќе шанси имаат против Бостон. :)
Автоматски споено мислење:

Далас - Оклахома кога гледав, постојано се смеев како и двата тимови би биле силувани од тим со центар и барем просечен тренер.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.716
Поени од реакции
3.874
Шо вика сладоледџија ,ќе треба добар процент да има Далас за тројка , Ирвинг да праи лудории со забегани влезови на втор обрач и Лука драстично да го подигне процентот на шут.
Дерик Џоунс , Вашингтон, Грин играат со многу жар тоа највише ми се свиѓа , за разлика од претходните плејофи на Мавс , многу беа анемични другите.
Лајвли е многу потценет , ама со Гобер , Таунс , Рид во рекет... Гафорд ќе треба да се надмине себеси.
Со иста шема како против ОКЦ и Клиперс ,со брејк во прва или втора текма , имаат шанси Далас.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
566
Поени од реакции
290
Шо вика сладоледџија ,ќе треба добар процент да има Далас за тројка , Ирвинг да праи лудории со забегани влезови на втор обрач и Лука драстично да го подигне процентот на шут.
Дерик Џоунс , Вашингтон, Грин играат со многу жар тоа највише ми се свиѓа , за разлика од претходните плејофи на Мавс , многу беа анемични другите.
Лајвли е многу потценет , ама со Гобер , Таунс , Рид во рекет... Гафорд ќе треба да се надмине себеси.
Со иста шема како против ОКЦ и Клиперс ,со брејк во прва или втора текма , имаат шанси Далас.
Problemov so irving e sto edvards ke mu bide match up, ovie ke igraat preku miss match doncic gobert iskreno ne veruvam deka gobert moze da pomogne defanzivno edino udvojuvanje i kockanje korner 3 dzons-vasington pa ako izgubis od role players so da pravis ke se prilagodis slednata. Lobovite i pick and roll tesko protiv minesota. Minesota ima podobra klupa.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Problemov so irving e sto edvards ke mu bide match up, ovie ke igraat preku miss match doncic gobert iskreno ne veruvam deka gobert moze da pomogne defanzivno edino udvojuvanje i kockanje korner 3 dzons-vasington pa ako izgubis od role players so da pravis ke se prilagodis slednata. Lobovite i pick and roll tesko protiv minesota. Minesota ima podobra klupa.
Ќе биде предобра серија, кај Минесота е исто битно дали Конли е здрав и е во тимот - премалку коментиран лик, а битен во играта. Баш и сам Едвардс изјави после победата во 6 натпревар на прашање шо беше клучно и шо се смени, вика Конли се врати во тимот.

Исто, Ирвинг има шампионско искуство и тоа исто е плус на страната на Далас. Не верувам дека во клучни ситуации и напади некој ќе го сопре Uncle Drew, па затоа прејака серија ќе биде. Дончич ако закрепни малку од малку може да се надеваме на добри партии и од него ќе тера балкански инает против шанкурскиот менталитет на Едвардс. Уживам во такви препирки на терен, натегања, мајндфакинг гејмс - фали такво нешто во денешна НБА.

Вака на хартија и пред утакмици, Минесота има за нијанса поголеми шанси, али како „изненадување“ баш Далас е екипата која можи годинава да го размрда скроз западот.

Вечерва Бостон ја пречекува Индијана, баш да видиме како ќе испадни првиот натпревар, треба да е неизвесен.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.093
Поени од реакции
2.937
Читам многу скаути изјавуваат дека Брони не е доволно добар за да игра во НБА.
Можеби е подобро за него да се врати на колеџ.
Некоја тим сигурно ќе жртвува пик за него од маркетиншки аспект.
За месец дена ќе видиме дали некој ќе го избере и каде ќе заврши.
Бруси помалиот син на Брон кој има 16 години бил далеку подобар кошаркар од брат му Брони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom