NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72
Член од
19 март 2013
Мислења
2.695
Поени од реакции
3.852
На 25 години Лука ќе игра второ конференциско финале , човекот е роден победник почнувајќи од Европа се разбира.
Најлош плејоф му е досега, ама се знаат причините. Само шутот му трпи , другото све го прави како и низ регуларниот дел од сезоната. Многу битен фактор е макар и лазел на паркетот.
Многу јака приказна за Нетфликс ќе биде ако успеат да освојат со Ирвинг , одлично се разбираат и имаат огромна хемија и почит меѓу себе.
Ако не оваа сезона , наредните 2 сигурно заслужуваат барем една , страшен тандем!
 
Член од
7 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
21
И ја ја глеав не можеше да се заспие ако не ја доглеаш а не ми беше план да останам до сабајле. Браво за Далас, уште Денвер вечер и ќе игра финале со другар му Јокич.
Не знам дали е до мене ама ако некој друг ја глеаше утакмицава Лука го претерува со судииве ама буквално немам нешто вакво видено до сеа 20 години глеам баскет на секоја одлука да идеш со судиите да се објаснуваш. И порано знаеше да иде да се буни ама вчера ко што го приметив судииве аут обичен не можат да досудат иде он да кажува приказни.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.822
Поени од реакции
18.474
Каква напната утакмица, не ги пратам другите серии, али ова беше огин. Каква колективна победа на Мавси, на крај сите играчи истапија кога Лука беше удвојуван и добро чуван. И Дерик Џоунс и П.Џ. Вашингтон и Гафорд и Кајри, каков clutch играч е Кајри. Пак конференциско финале, би сакал Денвер да идат даље и да гледаме екс-ју дуел Дончич и Јокич, а и мислам Денвер повеќе им одговара ко противник на Далас отколку Минесота.
 
Член од
7 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
21
Да завршеа работа Њу Јорк предходната утакмица од 10 саат ќе беше Денвер-Минесота...
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.034
Поени од реакции
3.568
Epten se forsira zapadov niz americkive pa i nasive mediumi.. 90% za dalas Denver minesota pisuvaat.. retko za boston pa i za nju jork ...
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
968
Поени од реакции
1.458
Vecer utakmicata e 50/50, vredi da se odigra na Minnesota 2.70 koef.
Inace Boston osvojuva 1 kroz 1.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.172
Поени од реакции
81.238
вечер најбоље да не се гледа, да си игра човек нешто и да не мисли на утакмица

стресно ќе биде
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
968
Поени од реакции
1.458
MaxBet vo bonus tip ja davaat Minnesota 2.90 koef. Samo treba da se vrzi so uste 2 utakmici 1.30+ koef.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Хајпот за вечер е нереален. Уште бакљи да има у Гарден. Е да не беа повредите…Ајде Никси!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom