NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Фала момци.
Ми се погоди драфтот годинава, скоро цела сезона 12 играчи ми беа драфтувани и конечно се поклопија коцките за титула.
Мислам дека сезонава конечно сите беа активни или барем ги имаа наместено ротациите што за 20души е топ(y) За следна сезона само повеќе дискусија и трејдови во лигава.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ја реактивирав лигата.

Сите што сте заинтересирани пратете ми на приватна порака име на тим и email, како и дали сте учествувале минатата сезона.

Lets get this party started!
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
И јас сум за, прв пат ке играм па ако може кратко објаснување
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Вака дечки. Досега сме 14 (12 кои сме играле и минатата сезона, некои и подолго + 2 нови).

Имаме уште максимум 6 места. Колку се собериме толку ќе бидеме, само битно е да сме парен број :)

Повик до некои долгогодишни играчи кои не се пријавиле, а сакаат да играат, да се пријават. Пример @Enbiola @Марли итн.

@AMartin Ќе треба да ми пратиш маил на ПП инаку немам како да ти пратам покана

Лигата ја активирав пред неколку дена. Сите кои сте играле и лани веќе имате тимови и ви стигнала порака деновиве. Ако има некој било каков проблем, пишете ми ќе ве kick-нам и наново ќе би пратам покана на маиловите што ми ги пративте.

За новите, ќе ви пратам покана наскоро.

Зависно од тоа колку сме ќе се договориме, дали ќе има мали измени на распоредот/системот до плејоф.

Драфтот е прелиминарно на 6ти Октомври. Ако треба ќе менуваме...
Автоматски споено мислење:

Привремено ја зголемив лигата на 20 за да ги додадам новите. Ќе ја намалам на онолку колку што ќе бидеме. Ќе оставиме уште неколку дена за пријавување.
 
Последно уредено:

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Можиме да ја затвориме на 18 според мене
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Сега сме 16. Откако ќе прифатат двата нови се разбира :) Поканите се пратени.

16, 18 или 20 ни се опциите. Секако е добра бројка длабока ќе биде лигата што е клучно за да биде интересно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom