NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Како оди дечки? Ве нема да се пофалите :)

Помина првиот месец, па време е за мала рекапитулација:

Моментална табела
upload_2016-11-29_17-38-25.png


Power rankings (вкупно фантази поени досега)
upload_2016-11-29_17-42-6.png


бонус - тежина на распоред upload_2016-11-29_17-41-38.png

Изедначено е засега. Има 5-6 екипи кои покажуваат знаци на одвојување но далеку е сеуште од сигурно. Од друга страна Flying Donkeys има доста слаб старт.

П.С.
Flying donkeys и Chicago Fire не ми делуваат активни.
 

Attachments

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Со оглед на тоа дека минатата сезона завршив 15-ти ова е далеку подобро :) Досега немав ни потреба да правам трејдови така да супер е
 
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
ми умре Conley, вториот играч по јачина. Све е супер.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
ми умре Conley, вториот играч по јачина. Све е супер.

Мене на почеток Хејвард, сега Пи Џи, неможем глава да дигнем, Сиетл беше блиску до првиот пораз, али последниот ден имаше многу појќе активни играчи, а ја без Пи Џи

Иначе досега слабо трејдови, глеам поголем трејд само нашиот.

Иначе не сум приметил за Чикаго, али Донкис глеам горе доле нема заборавено играчи на клупа, така да не е многу неактивен, едноставно немал среќа изглеа до сеа, могуќе да изгубил ќејф, мада криво ќе ми биде.
И ја лани почнав со 0-4 па скоро до финале стигнав
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Разочаран сум од стартов :(
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Сега ќе дојде првиот пораз, нема да има непобеден сезонава. Инаку претходниот мечап имав помалку играчи некои денови претходно, па се погоди последниот да имам јас повеќе и направија они доста разлика. За трејдови отворен сум, нема недопирливи.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Мене на почеток Хејвард, сега Пи Џи, неможем глава да дигнем, Сиетл беше блиску до првиот пораз, али последниот ден имаше многу појќе активни играчи, а ја без Пи Џи

Иначе досега слабо трејдови, глеам поголем трејд само нашиот.

Иначе не сум приметил за Чикаго, али Донкис глеам горе доле нема заборавено играчи на клупа, така да не е многу неактивен, едноставно немал среќа изглеа до сеа, могуќе да изгубил ќејф, мада криво ќе ми биде.
И ја лани почнав со 0-4 па скоро до финале стигнав
Kako da imat trejdovi koga epten nerealni ponudi prakaat ..

Sent from my thor using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Kako da imat trejdovi koga epten nerealni ponudi prakaat ..

Sent from my thor using Tapatalk
Тоа е така зашто сите си ги преценуваме своите/ потценуваме туѓите играчи. Јас добив неколку одлични трејд понуди, не ги прифатив само зашто сум прв во лигава и имам колку толку простор да ги чекам некои играчи да се разиграат или да бидат трејдани. Исто мислам за следната сезона треба да пробаме и една лига во категории, може и паралелно со оваа на поени да биде и да биде помала, баш од причина што ќе има повеќе трејдови.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Тоа е така зашто сите си ги преценуваме своите/ потценуваме туѓите играчи. Јас добив неколку одлични трејд понуди, не ги прифатив само зашто сум прв во лигава и имам колку толку простор да ги чекам некои играчи да се разиграат или да бидат трејдани. Исто мислам за следната сезона треба да пробаме и една лига во категории, може и паралелно со оваа на поени да биде и да биде помала, баш од причина што ќе има повеќе трејдови.
Ако можеме да собереме доволна бројка на активни заинтересирани, можеме да се пробаме. Категории, Рото... Има посложени опции кои за поискусните може да се интересни...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Кој кретен сум вчера ги заборавив Монро и клипатрик на клупа и заедно имаа 36 поена а разликава меѓу мене и чикаго 40 а денес имам 5 тој 2 играчи ако не тепам сум стварно кретен. Среќа што тој ги има Марјанович и Стенли Џонсон кога играат кога не а и кога играат не се нешто добри за фантази очекувам максимум 10 поена од нив заедно затоа мора барем Гордон , Џенингс кај мене да се разиграат денес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom