NBA Фантази I сезона 2017/18

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Марли, 13 октомври 2014.

?

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?

Анкетата е затворена 2 ноември 2015.
 1. Wadiya Pistons

  0 гласови
  0,0%
 2. Tampa Cannibals

  8,3%
 3. Xsago Phantoms

  8,3%
 4. New York Knicks

  16,7%
 5. Bogota Shutters

  8,3%
 6. Chicago Black bulls

  0 гласови
  0,0%
 7. Bitola Gilipters

  8,3%
 8. Smallville CooCoo

  0 гласови
  0,0%
 9. Portland Trail Blazers

  16,7%
 10. Seattle Supersonics

  0 гласови
  0,0%
 11. Flying Donkeys

  8,3%
 12. L.A. Lakers

  8,3%
 13. Skopje Lawyers

  0 гласови
  0,0%
 14. Utah Jazz Jazz

  8,3%
 15. Thessaloniki Patriots

  0 гласови
  0,0%
 16. Chicago Fire

  0 гласови
  0,0%
 17. Drachevo Kromids

  0 гласови
  0,0%
 18. Chiraq Pornstars

  8,3%
 1. sangoku

  sangoku

  Член од:
  7 јули 2010
  Мислења:
  1.464
  Допаѓања:
  533
  Како сте задоволни од првиве две недели и драфтот момци?
  Мене за сеа единствена грешка ми е што го драфтував Браун место Лавин а се двоумев до крај и на крај пошто неќев да ризикувам зареди повредата што ја имаше го одбрав Браун.Другите ми се on fire и немам простор да соберам и од слободниве играчи а имам пикирано 3,4 и плус Дедмон го собра некој и вчера над 30 донесе...
   
 2. BooBojan

  BooBojan JOKER

  Член од:
  23 март 2010
  Мислења:
  2.392
  Допаѓања:
  1.101
  Фулц, Кузма, Тејтум, Амину ал Фарух сум расположен да ги трејдам.
  Ичекувам понуди.
   
 3. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.540
  Допаѓања:
  67.318
  Што бараш за Кузма?
   
 4. sangoku

  sangoku

  Член од:
  7 јули 2010
  Мислења:
  1.464
  Допаѓања:
  533
  Momci da ne znae nekoj sto e so bagov neznam dali vi se ima deseno vaka.20 poena na Ibaka ne gi vnesuva...Valjda nema da izgubam za tie 20 poena :pos:
  123.png
   
 5. Xsago

  Xsago

  Член од:
  5 април 2013
  Мислења:
  2.644
  Допаѓања:
  3.950
  Се случувало но обично го средуваат по неколку саати до ден два макс. Провери покасно ќе ти ги запишат поените претпоставувам.
   
  На sangoku му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Enbiola

  Enbiola

  Член од:
  26 август 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  33
  Расположен сум да го трејдам Anthony Davis ако некој е заинтересиран, малце да ја раздвижиме лигава, замре некако :)
   
 7. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.540
  Допаѓања:
  67.318
  Одлично, започна период на повреди...
   
 8. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.665
  Допаѓања:
  996
  Треба пола екипа да ја понудам за Ентони Дејвис и таа ќе биде реално недоволна :pos:
   
 9. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.724
  Допаѓања:
  12.626

  Мене ми почнаја повреде уште првата недела и неможам глава да дигнем од тогаш :)
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.182
  Допаѓања:
  940
  Нема шанси да сум толкав малер...Лонзо аут, оладипо го чекав од повреда и пак аут до крај сезона и како цреша на тортата рендл...
   
 11. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.540
  Допаѓања:
  67.318
  Ептен ја мразам игравa :D

  Почнувам 3-0 (слично ко лани кога почнав 4 или 5-0) па лагано губам милијарда мечеви и БУКВАЛНО третина од ростерот ми се повреди на пар недели

  И после тоа уште у Јануари немам шанса за плејоф

  И лани вака се накурчив....и годинава исто..

  ццц каква игра еј....
   
 12. Хефест

  Хефест

  Член од:
  15 ноември 2008
  Мислења:
  4.725
  Допаѓања:
  7.029
  Колку тимови идат у плејоф?
   
 13. sangoku

  sangoku

  Член од:
  7 јули 2010
  Мислења:
  1.464
  Допаѓања:
  533
  Od godinava mislam deka 10 idat vo plejof.Tolku e od trkata sea samo koj so kogo ke se pozicionira.
  15-2 regular season champ :roker:
   
 14. Xsago

  Xsago

  Член од:
  5 април 2013
  Мислења:
  2.644
  Допаѓања:
  3.950
  14 од 18 тима се сеуште во игра, далеку е од завршена трката...
   
 15. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.540
  Допаѓања:
  67.318
  8 екипи играат плејоф само така?
   

Сподели преку: