NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
Ајде обратно, пример во 18:00 има некој проблем да биде драфтот?
Па за мене тоа би било најрано опција, иако би можел и тогаш да закаснам, ама ај првите пар пикови идат на ауто
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
@Xsago имам неколку дена проблеми со компјутерот незнам како беше сајтот да ти го пратим од телефон, ама кога ќе имаш време би ти предложил да ообараш на гугл драфт ордер симулатор, ги ставаш сите тимови, и меиловите и ќе изсимулира драфт лотарија.
Се прае еднаш и на сите ни стига меил дека така било, дека немало манипулација.

Ја така правев изминатите години, бидејќи според ова ти што си го напраел, ја и ти као ЛМ на лигата ќе бираме 1 и 2 а другите понатаму ќе бидат по рандом ред

Бидејќи незнам кој од вас е од старт на фантазиво, ја првите две године бирав прв, првата мислев дека е рандом, после втората приметив дека ЛМ бира прв
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Не бира LM прв, во друга лига 4 години по ред LM и никогаш не сум имал прв пик со оваа опција.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Има шанса во недела да биде драфтот нешто порано накај 17 саат на пример? :D
Успеа да се снајдеш или сеуште не ти одговара во Недела од 20:00? Има можеби простор за мало поместување ама ми е страв да не не видат сите затоа те прашувам?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.290
Успеа да се снајдеш или сеуште не ти одговара во Недела од 20:00? Има можеби простор за мало поместување ама ми е страв да не не видат сите затоа те прашувам?
Нц, заедно со @grande-juve нема да можеме у недела, и отпосле сфативме дека нема да можеме за фантази драфтов, па затоа го пишав постот, ама он не видел изгледа :D

Тагни ги другиве да видат, па на мнозинството како им одговара така.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
7.284
Мене недела од 3 натака не ми одговара така да не ми мења кога е...

Али барем ако може порано драфт редоследот да биде да се подеси колку толку некој тактика за аутопик
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Епа ај вака. Со оглед дека grande-juve секако не можи во недела, за 17:00 во однос на 20:00 има по 1 што не може во обртниот термин, за да не комплицираме, нека остани 20:00 (поместување од саат до саат и пол нема да ти брка работа и онака а ќе ризикуваме некој да не види навреме).

Во меѓувреме, место со нивниот системски random редослед, ќе најдам страна да ни направи random редослед јас денес, па рачно ќе ги внесам резултатите, за да имате време да си направите листи за autopick.[DOUBLEPOST=1538806165][/DOUBLEPOST]На 17 од вас за 1 минута ќе им стигне редоследот на драфтот на маил (на останатите 3ца немам маил). Ќе го користам овој сајт: http://www.draftordergenerator.com/

Штом се изврши ќе го ставам и тука редоследот.[DOUBLEPOST=1538806282][/DOUBLEPOST]Редоследот е следниот:

upload_2018-10-6_8-10-59.png

Со среќа на сите утре. Тераме во 20:00.[DOUBLEPOST=1538806388][/DOUBLEPOST]А еве и во текстуална варијанта ако некој случајно има проблем да ја отвори сликата:

1 Team Poposki
2 Bogotta Shutters
3 New York Knicks
4 Team Incognito
5 Xsago Phantoms
6 Team Ivanoski
7 Seattle SuperSonics
8 Kobi Mamba
9 Hefestt Bucks
10 Wadiya Pistons
11 Kaposvari Delfinek
12 Portland Trail Blazers
13 LVLA Skopje 05
14 Lebowski Achievers
15 North Patriots
16 Team Zdravev
17 Mad Mens
18 Team D
 
Последно уредено:
B

BooBojan

Гостин
Избриши го Коби тимот. Јас ќе си терам со Портланд. Тој Коби Мамба тимот го погрешка формирав. Или некој друг нека го превземе.
 
B

BooBojan

Гостин
Сега видов се си е супер. Јас сум си осми на драфт.
Давајтеее предлог за имеее. Ова прво ми текна кога го пишував, и не ми е симпатично.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Дејвис или Анте не ти остануваат, така да..
Да да претпоставувам дека ке идат 1-2 за тоа први ги пишав али не ги сакам посебно нешто нив али од другиве тројца незнам како ке се одлучам.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
драфтот е снејк нели? тој што бирал задњи у прва рунда бира прв у втора така?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom