NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Ако добро изброив, вклучувајки го Лунарис се точно 16 тимови, па предлагам да се затвори понатамошното пријавување.
Исто така веќе неколку години ја туркам идејата :D за поделба во дивизии, знам дека остава шанса тимови со подобар скор да не влезат во плејоф, ама па им дава шанса и на најслабите да се максимално ангажирани до последно, што би ја правело играта поинтересна.
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
И ја би продолжил со надеж дека нема да имам катастрофална сезона као лани. :D
 
B

BooBojan

Гостин
Радо би организирал, ама навистина немам време, а и немам компјутер како тоа ви го средил. Од телефон многу потешко би ми било.
 

Gorjan88

A Raptors Fan
Член од
7 октомври 2014
Мислења
21
Поени од реакции
4
Јас би бил комисионер, имам искуство во други лиги, ама исто би сакал да сум учесник во лигата. Бива така?
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Избројав 18 екипи.

Еве нека биде @Gorjan88 LM. Ако има проблем јас сум на располагање за резерва.

П.С. @Марли Би те замолил само да ја реактивираш лигата од лани, да го поставиш Gorjan88 за LM (или мене ако немал минатата година тим) па да пробаме да ја намалиме лигата на 18 екипи прво и потоа да закажеме термин за драфтот.

П.П.С. Предупредување за сите, сменет е дизајнот на ESPN Fantasy да не се паничите :)
 

Gorjan88

A Raptors Fan
Член од
7 октомври 2014
Мислења
21
Поени од реакции
4
Јас се пријавив оти немаше кој, ама отстапвам одма ако Xsago имаш желба уопште :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Избројав18 екипи.

Еве нека биде @Gorjan88 LM. Ако има проблем јас сум на располагање за резерва.

П.С. @Марли Би те замолил само да ја реактивираш лигата од лани, да го поставиш Gorjan88 за LM (или мене ако немал минатата година тим) па да пробаме да ја намалиме лигата на 18 екипи прво и потоа да закажеме термин за драфтот.

П.П.С. Предупредување за сите, сменет е дизајнот на ESPN Fantasy да не се паничите :)
Дечки лигата е рактивирана, избришани се сите екипи, освен мене, Хсаго, Богота и Ивановски, овие знам дека играа сите сезони до сега, а не можеше да се избришат, мораше 4 екипи да останат у лига.
Другите да не ми замерите.

Хсаго, доби титула ЛМ менаџер и може да управува со истата, лигата е направена на максимум 18, јас преферирам 16, али ете 18 се пријавивте, па сеа незнам како ќе се договорите.

Пребројте се уште еднаш, @Xsago верувам дека ќе се снајдеш, ако нешто не разбираш слободно пиши ми ПП или адни ме на фејсбук да комуницирамо подиректно да не играмо расипан телефон преку пп.

Ми беше мило што ви бев комиш овие 4 сезони, ама не бев задоволен од новиот понуден договор, сакам плата барем близу онаа на Адам Силвер :icon_lol:
 
Член од
6 април 2011
Мислења
16
Поени од реакции
5
Ако некој отстапи или ви треба плус човек, и јас сум IN. Учествував минатата година (Team Incognito - трето место). Видов денес дека ја активиравте лигата, а го немав проверено форумов и гледам дека веќе нема место.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
Како да влеземе пак во лигава?

Малце сум збунет, ради ова избришани дека се екипиве :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Како да влеземе пак во лигава?

Малце сум збунет, ради ова избришани дека се екипиве :D

ЛМ-oт ќе треба да прати меилови на сите што ќе играат годинава, кога ќе добиете меил, ќе ви биде доделен тим
 

Gorjan88

A Raptors Fan
Член од
7 октомври 2014
Мислења
21
Поени од реакции
4
LM кје ни прати емаилови со покани. Дата за драфт нешто мислења / желби?
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Сите што се пријавивте пратете ми во порака маилови за да ви пратам покани. Во текот на неделава, ќе ги средиме сите работи кои треба да се средат.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
На сите досега кои ми пратија маилови им пратив покани. Останатите ве молам пратете ми во ПП.

Имињата на тимовите сами ќе си ги запишите сега се default-ни.[DOUBLEPOST=1537217746][/DOUBLEPOST]Очекувам уште маилови од:

BooBojan
aleksandar09
Хефест
dragonsky
lunaris

Останатите се веќе поканети и/или имаат креирани тимови.

Максималната бројка со ова ја затвораме на 18. Ако некој од поканетите или пријавените не се појави ќе намалиме на 16. Над 18 на барање на редовните играчи годинава не одиме така што ростерот е затворен (ама не лимитирав на 16 оти ќе требаше да отпаднат дечки кои беа одлични и редовни минатите сезони). 16 или 18 и онака минимална е разликата.
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
Мала забелешка, иако верувам дека ќе се средеше и тоа подоцна, ставено е 6 луѓе наместо 8 за во плејоф :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom