NBA Фантази I сезона 2017/18

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Марли, 13 октомври 2014.

?

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?

Анкетата е затворена 2 ноември 2015.
 1. Wadiya Pistons

  0 гласови
  0,0%
 2. Tampa Cannibals

  8,3%
 3. Xsago Phantoms

  8,3%
 4. New York Knicks

  16,7%
 5. Bogota Shutters

  8,3%
 6. Chicago Black bulls

  0 гласови
  0,0%
 7. Bitola Gilipters

  8,3%
 8. Smallville CooCoo

  0 гласови
  0,0%
 9. Portland Trail Blazers

  16,7%
 10. Seattle Supersonics

  0 гласови
  0,0%
 11. Flying Donkeys

  8,3%
 12. L.A. Lakers

  8,3%
 13. Skopje Lawyers

  0 гласови
  0,0%
 14. Utah Jazz Jazz

  8,3%
 15. Thessaloniki Patriots

  0 гласови
  0,0%
 16. Chicago Fire

  0 гласови
  0,0%
 17. Drachevo Kromids

  0 гласови
  0,0%
 18. Chiraq Pornstars

  8,3%
 1. SinisteR.

  SinisteR. осми патник

  Член од:
  10 јуни 2011
  Мислења:
  2.576
  Допаѓања:
  5.881
  Ако добро изброив, вклучувајки го Лунарис се точно 16 тимови, па предлагам да се затвори понатамошното пријавување.
  Исто така веќе неколку години ја туркам идејата :D за поделба во дивизии, знам дека остава шанса тимови со подобар скор да не влезат во плејоф, ама па им дава шанса и на најслабите да се максимално ангажирани до последно, што би ја правело играта поинтересна.
   
  На Gorjan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Дејмон

  Дејмон It Girl. Rag Doll.

  Член од:
  17 мај 2011
  Мислења:
  1.337
  Допаѓања:
  2.705
  И ја би продолжил со надеж дека нема да имам катастрофална сезона као лани. :D
   
 3. grande-juve

  grande-juve е ај да плачеме сега

  Член од:
  20 ноември 2017
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  1.183
  и нула комесари :nesumjas:
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BooBojan

  BooBojan JOKER

  Член од:
  23 март 2010
  Мислења:
  2.392
  Допаѓања:
  1.101
  Радо би организирал, ама навистина немам време, а и немам компјутер како тоа ви го средил. Од телефон многу потешко би ми било.
   
 5. Gorjan88

  Gorjan88 A Raptors Fan

  Член од:
  7 октомври 2014
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Јас би бил комисионер, имам искуство во други лиги, ама исто би сакал да сум учесник во лигата. Бива така?
   
  На SinisteR. и Enbiola им се допаѓа ова.
 6. Xsago

  Xsago

  Член од:
  5 април 2013
  Мислења:
  2.644
  Допаѓања:
  3.950
  Избројав 18 екипи.

  Еве нека биде @Gorjan88 LM. Ако има проблем јас сум на располагање за резерва.

  П.С. @Марли Би те замолил само да ја реактивираш лигата од лани, да го поставиш Gorjan88 за LM (или мене ако немал минатата година тим) па да пробаме да ја намалиме лигата на 18 екипи прво и потоа да закажеме термин за драфтот.

  П.П.С. Предупредување за сите, сменет е дизајнот на ESPN Fantasy да не се паничите :)
   
 7. Gorjan88

  Gorjan88 A Raptors Fan

  Член од:
  7 октомври 2014
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Јас се пријавив оти немаше кој, ама отстапвам одма ако Xsago имаш желба уопште :)
   
 8. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.722
  Допаѓања:
  12.603
  Дечки лигата е рактивирана, избришани се сите екипи, освен мене, Хсаго, Богота и Ивановски, овие знам дека играа сите сезони до сега, а не можеше да се избришат, мораше 4 екипи да останат у лига.
  Другите да не ми замерите.

  Хсаго, доби титула ЛМ менаџер и може да управува со истата, лигата е направена на максимум 18, јас преферирам 16, али ете 18 се пријавивте, па сеа незнам како ќе се договорите.

  Пребројте се уште еднаш, @Xsago верувам дека ќе се снајдеш, ако нешто не разбираш слободно пиши ми ПП или адни ме на фејсбук да комуницирамо подиректно да не играмо расипан телефон преку пп.

  Ми беше мило што ви бев комиш овие 4 сезони, ама не бев задоволен од новиот понуден договор, сакам плата барем близу онаа на Адам Силвер :icon_lol:
   
  На Enbiola му/ѝ се допаѓа ова.
 9. miki_g

  miki_g

  Член од:
  6 април 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  5
  Ако некој отстапи или ви треба плус човек, и јас сум IN. Учествував минатата година (Team Incognito - трето место). Видов денес дека ја активиравте лигата, а го немав проверено форумов и гледам дека веќе нема место.
   
  На Gorjan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.532
  Допаѓања:
  67.289
  Како да влеземе пак во лигава?

  Малце сум збунет, ради ова избришани дека се екипиве :D
   
 11. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.722
  Допаѓања:
  12.603

  ЛМ-oт ќе треба да прати меилови на сите што ќе играат годинава, кога ќе добиете меил, ќе ви биде доделен тим
   
 12. Gorjan88

  Gorjan88 A Raptors Fan

  Член од:
  7 октомври 2014
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  LM кје ни прати емаилови со покани. Дата за драфт нешто мислења / желби?
   
 13. Xsago

  Xsago

  Член од:
  5 април 2013
  Мислења:
  2.644
  Допаѓања:
  3.950
  Сите што се пријавивте пратете ми во порака маилови за да ви пратам покани. Во текот на неделава, ќе ги средиме сите работи кои треба да се средат.
   
 14. Xsago

  Xsago

  Член од:
  5 април 2013
  Мислења:
  2.644
  Допаѓања:
  3.950
  На сите досега кои ми пратија маилови им пратив покани. Останатите ве молам пратете ми во ПП.

  Имињата на тимовите сами ќе си ги запишите сега се default-ни.
  --- Споено дупло мислење, 17 септември 2018 ---
  Очекувам уште маилови од:

  BooBojan
  aleksandar09
  Хефест
  dragonsky
  lunaris

  Останатите се веќе поканети и/или имаат креирани тимови.

  Максималната бројка со ова ја затвораме на 18. Ако некој од поканетите или пријавените не се појави ќе намалиме на 16. Над 18 на барање на редовните играчи годинава не одиме така што ростерот е затворен (ама не лимитирав на 16 оти ќе требаше да отпаднат дечки кои беа одлични и редовни минатите сезони). 16 или 18 и онака минимална е разликата.
   
  Последно уредено: 17 септември 2018
  На Марли му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Enbiola

  Enbiola

  Член од:
  26 август 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  33
  Мала забелешка, иако верувам дека ќе се средеше и тоа подоцна, ставено е 6 луѓе наместо 8 за во плејоф :)
   
  На Марли му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: