NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Рачунајте ме годинава.Лани касно видов и ми отиде екипата...Вратете ми го NY Knicks !! :D
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Јас би играл само доколку се максимум 16 тимови. Една рана повреда на асален играч во лига со 20 тимови значи дека сигурно не влегуваш во плејоф, едноставно со толку екипи нема слободни играчи. Сум имал такви ситуации и секогаш сум бил активен али очигледно имаше тимови што не беа активни цела сезона и нешто треба да се смени во врска со тоа.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Дечки и ја би играл, ама стварно годинава немам време да се ебаам со лигата и ред други работе, имам мало дете нова работа итн.

Ако некој би се нафатил, ќе играм и ја
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Би играл и јас, само не би можел да бидам League manager. Се надевам дека некој ќе се нафати. И секако, лигата да не биде повеќе од 16, дури и ова е многу, ама се трпи.
 

Gorjan88

A Raptors Fan
Член од
7 октомври 2014
Мислења
21
Поени од реакции
4
Момци, и јас сум за играње пак (Kaposvari Delfinek). Да се истурка до плејоф пак некако.[DOUBLEPOST=1536401670][/DOUBLEPOST]
Фала дечки.

Конечно стигнав и јас до титула по неколку неуспешни обиди. Се поклопија коцките, станував посилен како што одминуваше сезоната и конечно не доживеав фатална "крај на сезона" повреда на некој од клучните играчи (нешто што ми се случуваше секоја сезона во минатото).
Целосно заслужено![DOUBLEPOST=1536403193][/DOUBLEPOST]Јас сум или за 16 тима, или за 20 како сакате.
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Мене ме мрзи да играм, ако некој го сака мојот тим Quaker City Ballers, нека игра со него, ако нема кандидат, нека стои нефукнционален...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom