NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
зашто бре луѓе, па J.Lamb ќе го дропнеше, ќе си го земеше некој...
Трејдов ми делува као ај сите ќутат па ќе пројде незабележително.
 
B

BooBojan

Гостин
Трејдов го предложив со коментар на трејдов дека му го предложувам за да ми помогне да пробам да добијам некој мечап до крај на сезона, тој има 0-8 јас имам скор 1-7
Трејдов беше прифатен а сега вие му ставате вето.

Ќе пробам со нешто подобар предлог за овој трејд,најверојатно уште еден играч кој носи стандард повеќе поени.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Трејдов го предложив со коментар на трејдов дека му го предложувам за да ми помогне да пробам да добијам некој мечап до крај на сезона, тој има 0-8 јас имам скор 1-7
Трејдов беше прифатен а сега вие му ставате вето.

Ќе пробам со нешто подобар предлог за овој трејд,најверојатно уште еден играч кој носи стандард повеќе поени.
Играме лига со 20 екипи каде само 8 идат во плејоф, тоа значи дека секое коло е важно. Замисли сеа јас или било кој играме последно коло против тебе и губам баш ради Вестбрук и не влагам јас или некој друг во плејоф, а претходно сум играл 20 недели. Сепак ова е лига каде еден играч може многу да смени и да го сврти цел резултат, Вестбрук е баш играч кој што би можел да го направи тоа.
Ок е тоа што сакаш да продолжиш да играш и покрај тоа што имаш само 1 победа, али ова не е од начините да се продолжи.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Обично јас сум познат по low ball понуди, ама ова и за мене е претеризам :D
Секој трејд за Вестбрук каде не е во комбинација најјакиот или вториот најјак играч на тимот, можеби и двајцата е смешен. Вестбрук е топ10 играч, до крај на сезона веројатно и погоре ќе биде.
 
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
Ти, друже, наместо вакви трејдови да правиш, почни да си ги ротираш играчите
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Дечки хаос сум со време периодов, али глеам сте се снашле и без мене, иначе ја ќе стаев вето на трејдот и без некој од членовите да стаел.

У иднина побалансирани трејдови ќе ве молим.

Другата работа, 10 пута кажав 5 минута неделно е доволно да го средите ростерот за цел мечап, 5 минута, играмо 20 душе, нема оправдување за некој да е неактивен што го мрзи 5 минути у 6 дена да одвои.
Им го заебувате ќејфот на другите.

Ко што глеам догодина 15-16 души ќе играме преку сила
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ауууу брзи прсти. По грешка го прифатив трејдов.
Случано да не се однесува ова за трејдот за Деанџело и Сефојлоша? Ако е за тој, ако @Марли не види на време ќе направиме уште еден трејд каде ќе ти го вратам Деанџело, ти мене Сефојлоша :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Случано да не се однесува ова за трејдот за Деанџело и Сефојлоша? Ако е за тој, ако @Марли не види на време ќе направиме уште еден трејд каде ќе ти го вратам Деанџело, ти мене Сефојлоша :D

Потврден ви е трејдот најверојатно, незнам зошто ама неможем да реагирам на истиот, ако се согласите двајцата на фер плеј, направете го истиот обратно и тоа е тоа
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Мислев со тимов што го имам нема да соберам 3-4 победи а веќе сум во серија од 5 победи најверојатно и 6та по ред а и може да кажам дека и 7ма по ред ќе биде пошто играм против најслабиот во лигата можда е и откажан дечкото . LA Lakers ftw !
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Мислев со тимов што го имам нема да соберам 3-4 победи а веќе сум во серија од 5 победи најверојатно и 6та по ред а и може да кажам дека и 7ма по ред ќе биде пошто играм против најслабиот во лигата можда е и откажан дечкото . LA Lakers ftw !
Не е откажан :D И јас тоа помислив пред некое време али видов дека игра, редовно прави потези некои.

И еве денеска прва победа ќе добие така да..не се опуштај :D

едит: Освен ако не мислеше на Баг Енд Хобитс..сега видов дека има две 0-9 екипи..
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Ако мислел за мене, denver slamdrunks, не сум откажан редовно се уклучувам али јебе ме лопта.3-4 пати губев со по 1-5 разлика и катастрофа скор иам. А и 16 бев на драфто и неуспеа да склопам добро тимче.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
B

BooBojan

Гостин
Jayson Tatum, Kyle Kuzma, Will Barton, Kawhi Leonard,
Сите се расположливи за трејд, чекам понуди.
 
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
Колку и да има оваа година тимови што се топовско месо, за влез у плејоф оваа година ќе мора да имаш сериозно добар скор

PS: @BooBojan кажи што бараш за Kawhi? освен Ante, све друго е у оптицај
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Исто и во мојот тим (Seattle Supersonics) сите играчи се на располагање, вклучувајќи ги КД и Лав.
Ќе беше фино повеќето да го користеа trading block табот, ама што е тука е :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom