NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Не ќе е лошо да ги тагнеме сите на саат време пред драфт
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
@раднаскела - Chicago Fire
@Xsago - Phantoms
@Gorjan88 - Kaposvari Delfinek
@BilboBaggins - Bag End Hobits
@dragonsky - Drachevo Kromids
@aleksandar09 - Denver Slamdrunks
@miki_g - Team Incognito
@BooBojan - Portland Trail Blazers
@SinisteR. - Bitola Gilipters
@Shepard Fairey - Quack City Ballers
@Nikac_Aerodrom Seattle Supersonics
@acereal - LA Lakers
@Enbiola - Bogotta Shutters
@Дејмон - Flying Donkeys
@Недоделкан - Smallville Cocoo
@Кирца - Теам Ивановски
@Krk1 - Tamba Canibals
@Boce1234 - Brooklyn Nets BT

Да ве подсетим само дека почиња драфтот за 10 минути, требаше порано ама јебига на работа бев
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Шу курац заглавив на граница јас и го испуштив. Матер и ебам, ем футрола на пасош ми скинаа, ем бркаа ко луди по торбите демек боева глава пренесувам...
 
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
Шо ќе кажете за тимов? :D
Дали и од УТИЛ се собираат поени?


Прегледај го приврзокот 178900
Се собираат и од UTIL, само со Deron и Monta незнам што ќе собираш :):)

Шу курац заглавив на граница јас и го испуштив. Матер и ебам, ем футрола на пасош ми скинаа, ем бркаа ко луди по торбите демек боева глава пренесувам...
Друже, ако и оваа година станеш неактивен, мислам дека стварно ќе нема смисла(n)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073


Горе доле задоволен сум од тимот, не сметам дека ни еден reach не напраев, криво ми е за два три играчи, што пропуштив али јебига.

Вака на прво гледање на другите тимот на Богота ми седи најкомпактен и најсилен, може да се каже дека во последните рунди бираше најпаметно.

Битола Гилиптерс у тим ги има Вајтсајд, Драмонд и Валанчунас, хахаха браво !!
Ако ми треба центар да знам кај да се обратим :)
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Screenshot_1.png

Мислам дека солидно бирав.

Ричардсон се очекува да е стартер или втора опција на кец и според предсезоната ако не се повреди ќе има многу јака сезона.

Холмс го зедов заради повредите и одморањето на Ембиид и то шо веројатно Окафор ќе биди трејднат.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444


И јас сум генерално задоволен од тимот. Hood сакам да ме части сезонава со 18-че просек, другите што сакаат нека прават. :D
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
upload_2017-10-16_19-14-38.png

Фина екипа и јас склопив. Чудна, со оглед дека не сум некој особен фан на скоро ниту еден од играчите но мислам дека ќе можам да бидам конкурентен.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Имам доста играчи на PG и SG па на кој му треба може да договориме нешто .
 
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
Прва недела, а гледам овој мојов противник е веќе неактивен, 2 дена не смени ротација, а имаше играчи на клупа што му останаа :unsure::unsure:
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Portland Trail Blazers (Бојан Борисов) е неактивен.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
@BooBojan @раднаскела @aleksandar09 @Boce1234

Дечки вака, бевте изминатава недела неактивни, првата немав време да водим евиденција, ама оваа водев.

Значи ве молим, потрудите се да бидете поактивни, ја ебете работава на 16 други људи. Кога играш со неактивен губиш ќејф, а сите ќе треба да играат со вас по еднаш.

Ако не планирате сериозно да играте да се борите за плеј оф, барем потрудите се да ставите активни играчи

Значи еднаш неделно треба да седнете 5-6 минути ништо повеќе, наместите го тимот за цел меч ап и тоа е тоа
За тие што незнаат



Today местите играчи идете субмит, после горе тие датумите се за следните денови, стискате на датумот и исто гледате кој ќе ви игра тој ден, и ставете ги играчите во тим.
6 дена однапред направете си го тимот и раат сте недела дена, не мора ни да влагате во тимот, ако не сакате да трејдате, или да катнувате и додадавате играчи.

Ако и ова ве мрзи, да му ебем мајката, кажите да најдемо дечки што би сакале да играат.

Не е фер спрема нас другите, не може некој да ми каже "еј брат немав време", секој има 5-6 миниту еднаш неделно.

@раднаскела посебно ти брат, играш од почеток со нас, и те чекав за тимот, те барав и на фејс, а и лани не беше активен, и сега пак.

Ако бидете инактивни и наредна недела, ако се сложат другите играчи а ќе се сложат, ќе ви ги одземам тимовите, ако има заинтересирани ќе ги дадемо тимовите на некои што би играле, ако не нека седат ghost тимови барем знаеме никој не е крив.[DOUBLEPOST=1509374222][/DOUBLEPOST]И успут, ако има некој потреба за ПГ или СГ, а има вишак ПФ и СФ нека се јави, може да се договоримо за сите, само КАТ не ми е достапен !!
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
@BooBojan @раднаскела @aleksandar09 @Boce1234

Дечки вака, бевте изминатава недела неактивни, првата немав време да водим евиденција, ама оваа водев.

Значи ве молим, потрудите се да бидете поактивни, ја ебете работава на 16 други људи. Кога играш со неактивен губиш ќејф, а сите ќе треба да играат со вас по еднаш.

Ако не планирате сериозно да играте да се борите за плеј оф, барем потрудите се да ставите активни играчи

Значи еднаш неделно треба да седнете 5-6 минути ништо повеќе, наместите го тимот за цел меч ап и тоа е тоа
За тие што незнаат



Today местите играчи идете субмит, после горе тие датумите се за следните денови, стискате на датумот и исто гледате кој ќе ви игра тој ден, и ставете ги играчите во тим.
6 дена однапред направете си го тимот и раат сте недела дена, не мора ни да влагате во тимот, ако не сакате да трејдате, или да катнувате и додадавате играчи.

Ако и ова ве мрзи, да му ебем мајката, кажите да најдемо дечки што би сакале да играат.

Не е фер спрема нас другите, не може некој да ми каже "еј брат немав време", секој има 5-6 миниту еднаш неделно.

@раднаскела посебно ти брат, играш од почеток со нас, и те чекав за тимот, те барав и на фејс, а и лани не беше активен, и сега пак.

Ако бидете инактивни и наредна недела, ако се сложат другите играчи а ќе се сложат, ќе ви ги одземам тимовите, ако има заинтересирани ќе ги дадемо тимовите на некои што би играле, ако не нека седат ghost тимови барем знаеме никој не е крив.[DOUBLEPOST=1509374222][/DOUBLEPOST]И успут, ако има некој потреба за ПГ или СГ, а има вишак ПФ и СФ нека се јави, може да се договоримо за сите, само КАТ не ми е достапен !!
@BooBojan @раднаскела @aleksandar09 @Boce1234

Дечки вака, бевте изминатава недела неактивни, првата немав време да водим евиденција, ама оваа водев.

Значи ве молим, потрудите се да бидете поактивни, ја ебете работава на 16 други људи. Кога играш со неактивен губиш ќејф, а сите ќе треба да играат со вас по еднаш.

Ако не планирате сериозно да играте да се борите за плеј оф, барем потрудите се да ставите активни играчи

Значи еднаш неделно треба да седнете 5-6 минути ништо повеќе, наместите го тимот за цел меч ап и тоа е тоа
За тие што незнаат



Today местите играчи идете субмит, после горе тие датумите се за следните денови, стискате на датумот и исто гледате кој ќе ви игра тој ден, и ставете ги играчите во тим.
6 дена однапред направете си го тимот и раат сте недела дена, не мора ни да влагате во тимот, ако не сакате да трејдате, или да катнувате и додадавате играчи.

Ако и ова ве мрзи, да му ебем мајката, кажите да најдемо дечки што би сакале да играат.

Не е фер спрема нас другите, не може некој да ми каже "еј брат немав време", секој има 5-6 миниту еднаш неделно.

@раднаскела посебно ти брат, играш од почеток со нас, и те чекав за тимот, те барав и на фејс, а и лани не беше активен, и сега пак.

Ако бидете инактивни и наредна недела, ако се сложат другите играчи а ќе се сложат, ќе ви ги одземам тимовите, ако има заинтересирани ќе ги дадемо тимовите на некои што би играле, ако не нека седат ghost тимови барем знаеме никој не е крив.[DOUBLEPOST=1509374222][/DOUBLEPOST]И успут, ако има некој потреба за ПГ или СГ, а има вишак ПФ и СФ нека се јави, може да се договоримо за сите, само КАТ не ми е достапен !!
Играм бе секој ден се уклучвам само нема потреба да ја менвам клупата оти го иам Кузминскас и Холмс кој неиграт а Адебајо недобива минутажа многу.[DOUBLEPOST=1509377566][/DOUBLEPOST]Успут дај понудете нешто за Драгич.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom