Nativescript(Македонија)

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.118
Поени од реакции
3.538
Ресурси и алатки поврзани со Nativescript.

http://www.nativescriptthemebuilder.com/# - Theme Builder
Иако има повеќе вградени color schemes со оваа алатка може да си направите custom template.

https://www.nativescript.org/nativescript-sidekick - NativeScript Sidekick
Помошно програмче кое би требало да се грижи за досадните делови од развојот, сеуште во бета треба да излезе во септември.

https://www.nativescript.org/nativescript-for-visual-studio-code - Plugin за Visual Studio Code

https://twitter.com/NativeScript - Официјален twitter
 
На врв Bottom