NationStates

Член од
4 јуни 2015
Мислења
203
Поени од реакции
155
NationStates е игра во која што создавате своја држава каде што го одбирате националното животно, валута, град, национална религија, лидер итн... Во играта постојат и региони каде што одбирате каде ќе се наоѓа вашата нација, постои и R/D (Raiding and Defending) каде што со помош на други држави(играчи) може да напаѓате или да браните региони, би требало да ја пробате играта е стварно кул :P
 
На врв Bottom