National Geographic документарци

Член од
2 август 2011
Мислења
330
Поени од реакции
570
Многу голем дел посветиле на односот кон девојката, инаку добар документарецот.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.470
Поени од реакции
19.813
Car S.O.S. дали ја гледа некој?
Малку го смениле форматот. Студиото потсеќа на Top gear.
Ми изгледаше како квалитетно реставрирање и често убава приказна во која се зборува за легендарни модели, некои и што се возеле по наши улици како Golf GTI, Peugeout 205 gti, Renault Campus, Defender. Сега гледам нешто форсираат реставрации за една недела, што малку е безвезе и личи на фушерај.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.174
Поени од реакции
10.020
Car S.O.S. дали ја гледа некој?
Малку го смениле форматот. Студиото потсеќа на Top gear.
Ми изгледаше како квалитетно реставрирање и често убава приказна во која се зборува за легендарни модели, некои и што се возеле по наши улици како Golf GTI, Peugeout 205 gti, Renault Campus, Defender. Сега гледам нешто форсираат реставрации за една недела, што малку е безвезе и личи на фушерај.
Јас редовно ја гледам....но незнам кога е на распоред по новата шема
Овие репризиве беа попладне или две епизоди од 17-19 или ако е една од 18
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.470
Поени од реакции
19.813
Јас редовно ја гледам....но незнам кога е на распоред по новата шема
Овие репризиве беа попладне или две епизоди од 17-19 или ако е една од 18
Сменет е терминот, ама ќе те излажам ако ти кажам. Тоа што го гледав беше во петок навечер (или четврток???). Има некои денски репризи сега. У задње време и животов ми е малку хаотичен, па седнувам и закажувам снимање, а ги гледам кога имам време.

Поправка: рекламата вика четврток 21:55
 
Последно уредено:

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.821
Поени од реакции
6.341
Car S.O.S. дали ја гледа некој?
Малку го смениле форматот. Студиото потсеќа на Top gear.
Ми изгледаше како квалитетно реставрирање и често убава приказна во која се зборува за легендарни модели, некои и што се возеле по наши улици како Golf GTI, Peugeout 205 gti, Renault Campus, Defender. Сега гледам нешто форсираат реставрации за една недела, што малку е безвезе и личи на фушерај.
Си играт ку*рот со со нас затоа, сношти ја даваа Banged up Abroad со додаден наслов на серијата Crime & Punishment и ја напишале Сезона 3, а епизодата е од 11та сезона, 3та епизода (Narco at Nineteen (Bolivia)... дури и насловот и беше променет и ставиле дополнителен материјал од друга епизода што веќе исто си ја и а како посебна.
 

Attachments

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.470
Поени од реакции
19.813
Си играт ку*рот со со нас затоа, сношти ја даваа Banged up Abroad со додаден наслов на серијата Crime & Punishment и ја напишале Сезона 3, а епизодата е од 11та сезона, 3та епизода (Narco at Nineteen (Bolivia)... дури и насловот и беше променет и ставиле дополнителен материјал од друга епизода што веќе исто си ја и а како посебна.
Ги има ли на торент?
Јас уклучив да ми се снима прошла недела - хаос....и се изнервирав.

Инаку на car sos гостуваше Ross Kemp, по мене еден од најдобрите автори на документарци за криминал, банди, мафија. Идеа на Discovery порано.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.821
Поени од реакции
6.341
Ги има ли на торент?
Јас уклучив да ми се снима прошла недела - хаос....и се изнервирав.
Ги имам јас сите, и тоа со балкански превод (српски и македонски).

Од 4та до 12та сезона се со превод. Првите 3 се без превод (ама околу 10 епизоди се вкупно). Ако добро го следиш warez-от... ги имам веќе прикачено.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.470
Поени од реакции
19.813
Ги имам јас сите, и тоа со балкански превод (српски и македонски).

Од 4та до 12та сезона се со превод. Првите 3 се без превод (ама околу 10 епизоди се вкупно). Ако добро го следиш warez-от... ги имам веќе прикачено.
Ќе ги побарам. Без превод глеам.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
330
Поени од реакции
570
Првата епизода од серијалот за еболата ветува многу едукативни моменти. А и параноја од секаков вид микроорганизми.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.875
Поени од реакции
5.716
Ги имам јас сите, и тоа со балкански превод (српски и македонски).

Од 4та до 12та сезона се со превод. Првите 3 се без превод (ама околу 10 епизоди се вкупно). Ако добро го следиш warez-от... ги имам веќе прикачено.
На кој сајт ги ставаш?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
486
Поени од реакции
1.342
Другари, кај може да се скимне или да се гледа онлајн втората сезона на: Europe from Above? Ja даваат секоја недела навечер на нат гео.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.821
Поени од реакции
6.341
recording 2021-09-02 01-42-56.247.ts_001123.040.jpg

Започна од денеска новата сезона на Banged Up Abroad (старо име) или по ново Locked Up Abroad на американската NAT GEO, сезона 14... епизода 1, ја имате веќе и достапна за симнување, encoded by me. Ако не можете да се снајдете по странските warez форуми, праќам линк во ПП.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom