Mystery Car - Читај правила во прв пост!

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
По опскурен модел здравје.

The type GEN constructed by Anthony Zhen , former racing driver, engineer and collector cars simultaneously. His first creation was in 1963, a sleek sports car, designed by Greek architect P. Varouchakis . Built on a VW part and mechanical parts of SAAB. It went into industrial production due to inability to gain approval by the Greek state agencies. Since 1968, Jen worked with a few modifications to FIAT and SAAB convertible. In 1970 xanascholithike by creating a sports car using the framework VW Again encountered problems obtaining approval, nevertheless constructed some 10 vehicles. Since 2005, Jen deals with the design - build an electric car.

GEN
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Турај :)

TZEN е иначе :)

Ама интересно и Custoca е 99% иста :)
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Одговарам во форма на слика од страната кај што си ја download-ирал :)

 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586



Повелеле :) Не би требало да е тешко многу :)
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
104
Поени од реакции
19
Packard 1934god. треба да е второто а првото има напред од Hispano Suiza амблем па незнам дали се исти коли што се ставени како една да се погодува :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Packard 1934god. треба да е второто а првото има напред од Hispano Suiza амблем па незнам дали се исти коли што се ставени како една да се погодува :)
Ја погоди скоро

Packard Twin Six 1932. Видиш не приметив дека имаат различен амблем :) Истата кола е у питање додуша, ја ископав од форум некој :)

Турај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom