MYM Prime Nations #3

Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Време е да се најави третиот MYM Prime Nations
како што можете да претпоставите се работи за голем турнир во дота по нации.Македонија учествува со следниот состав:

Name: Macedonia National DotA Team Country:
Macedonia


Captain
Slobodan 'bote' Vasilevski (GC)

Roster
Milan 'MikiOgrOmni' Koeseski (GC)
Aleksandar 'TheBuz' Rikliev (GC)
Panco 'Sublime' Georgiev (GC)
Dine 'din3' Timov (m3epo)
Davor 'Zuti' Basiric (snT)
Zivko 'arty' Vasilevski (Ins)
Sase 'Spirit' Rajovski (Ins)

ова е составот на македонија на турниров
иначе главни награди:
1st place - 500e
2nd place - 300e
3rd place - 200e

повеќе инфо за турниров - тука
табелата за првите игри - тука

Турнирот се игра B03 , елиминации со winner/looser bracket
прва игра на Македонија

Ukraine vs
Macedonia

линк од gosugamers ако сакате да се кладите на натпреварот - тука
наптреварот ќе се игра во четврток само не го знам точното време

:helou:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.387
Поени од реакции
2.396
со среќа , иначе од тимов само Жути го знам другиве никој ...
 

insence

VendettaQ
Член од
30 јануари 2011
Мислења
193
Поени од реакции
12
Со среќа, овој четврток играт? Цел GC игра ваљда сите 4 ќе играт , Панчо и Tito струмичани се така?
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Со среќа, овој четврток играт? Цел GC игра ваљда сите 4 ќе играт , Панчо и Tito струмичани се така?
дап панчо и тито се струмичани , само фората е што мислам дека не смее повеќе од 3ца од ист тим да играат за земјата
така да највеќе тројца од гц
ќе го видиме составот во четврток во 20ч или 20-30ч

: ))))

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

insence

VendettaQ
Член од
30 јануари 2011
Мислења
193
Поени од реакции
12
дап панчо и тито се струмичани , само фората е што мислам дека не смее повеќе од 3ца од ист тим да играат за земјата
така да највеќе тројца од гц
ќе го видиме составот во четврток во 20ч или 20-30ч

: ))))

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
ќе може директно да се гледа? Штета што само 3 од исти тим може, баш добро играат GC.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
изгубивме од украина [2-0]


сега паднавме во lower bracket и играме денес од 20ч

Finland vs
Macedonia
еве линк од gosugamers
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Ги гледав двете, едноставно не можевте да најдете контра тактика у тие моменти зошто стварно имаа иновативни пикови. Првата се држевте добро до негде само касно ви текна да ставите вардови у шума кај вас што резултираше да ве ганкаа првите 20 мин без престан. Геомансер пикот не ми се свиѓаше уопште а и не се снајде баш најдобро. Invoker и Beastmaster беа одлични но џабе. Втората имавте лош Морф и wispot е многу јак така да резултираше у брза загуба. Тито стварно припаѓа на највисоката класа на играчи. Може комотно да се рамни со европските и америчките дота ѕвезди. Сите сте индивидуално добри но треба да се поработи и тактички. Се надам никој нема да се навреди зошто ипак и ја не сум јак играч па да ви кажува што да правите :D Само дадов мое мислење :)
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
изгубивме од финска [2-1]

еве ги реплеите : #1 #2 #3

толку беше од македонија на турниров :(
 

Хаусер!

Јас Срце Куќа Нота
Член од
23 февруари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
22
Дотава си ја пратам онака.. Чисто како гледач, затоа што сум ограничен со тоа што не можам да играм скоро ич (или ако играм со ботови морам да играм или на dotapod.com)... Ама ради тоа како гледач сум добар и ги запазувам грешките...
Прво ја гледав со Украина прва партија... И можам да кажам дека супер изигравте. Против Нави, најјакиот тим во европа (сосве MYM) многу добро се држевте. Инвокерот изигра совршена партија... Е сеа мипо (мепо, како сакате наречете го), не ми беше јасен, т.е. шо бараше таму, па ако може некој да ми одговори, ама добро е шејкерот што го баниравте иначе ќе го папаше мипото ептен. Ама во секој случај добро изигра... А кристалот многу тапа изигра, само тоа имам да го кажам... Не можеше да се снајде во играта, ко прв пат сапорт да игра....
Пред минута завршив со Третава партија против Финска, да видам зашто сте изгубиле... И одма кога ја видов пугната се зачудив зашто не земавте боље анти-пуш, вено на пример топ ќе изиграше место дум мид, а медуза соло горе, а кога они би бутале, тури 1241523115235 змии да ги видам дали ќе бутнат... И думот многу лош почеток, кробелусот ептен проблеми му праеше,башка со ринг оф хелт немој да го почињеш; баланарот го поебаа сапортите затоа шо медуза го пушеше, и баланарот поштено го изгуби лејнот...
Како заклучок едно нешто, сапорт асален најдете си да ви игра стандард, затоа што вака тапа сапорти, или на смени да игрте, не бива....
Ама у секој случај, сте се потрудиле, добро сте изиграле, така да ГГ дечки...
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
: )))

Cmub e mode za zabava, ne za kompetativna igra, zatoa bese meepo pick i slicno.. pojma nemavme site igri, kako prv pat d aigravme dota :D
 
На врв Bottom