My Name Is Earl

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Има ли некој кој што ја гледа серијава? Јас почнав да ја гледам пред 2 недели и стварно е одлична. btw и поучна е. :) Сега за сега има искочено само 2 сезони. Во тек е третата.

http://www.imdb.com/title/tt0460091/
 
Член од
3 август 2006
Мислења
92
Поени од реакции
1
My name is Earl почна како многу добра серија и Jason Lee стварно добро си се созувеа со улогата. Првата сезона е закон има многу добри епизоди со многу јаки фори. Ама пак затоа втората сезона е тапа невидена и неверувам дека ќе продожи со трета, затоа што не успеа да си вратат ни делче од рејтингот шо го постигнаа со првата сезона.
 
G

Gray Foxx

Гостин
stvarno e mn jaka serijata,posebno bratot kolku jak glumec me umre od smeenje! ne znam kakva ke bide 2 sezona ama prvava e fenomenalna! :D:D:D:D:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Auuu zakon serija!!! All thumbs up! Neli karma e glavnata rabota vo serijata.. Interesni ulogi epten. Brat mu na Earl, Randy kolku me smee znaci:):) i kolku glupavi prasanja postavuva.. Listata na Earl e ludnica. Epten interesni raboti ima za popravka. Akterkite se zeski epten... Katalina i Joy. WOW! A pa da ne zboruvam za Crab Man... haha ludnica e tipot, najdobra licnost u serijata, osven so e vo listata na zastiteni svedoci.:)
Gi imam i 2te sezoni izgledano i gi cuvam na PC, edvaj ja cekam novata vo septemvri.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Randy e zakon!u prva epizoda koa mu vika na toj stariot so aparatcetop za zborenje: pls say Luck i am your Father :D:D:D:D:D:D:D:D:D sse ubiv od smeenje!!! prasanjata mu se ludnica,koj ja nema gledano do sega obavezno da ja najde!!! ej a od kaj da ja najdam 2 sezona???
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Мене ме изнасмеа оној делот каде Earl и кажува на Џои дека со Дарел имале многу добри моменти заедно. И даваат онака исечоци од епизоди каде зборат само:
Hey Earl
Hey Crab Man
Hey Earl
Hey Crab Man
Hey Earl
Hey Crab Man

btw втората ја симнав и до 6та епизода сум. Сега за сега се топ.
Симни торент овде
 
G

Gray Foxx

Гостин
Мене ме изнасмеа оној делот каде Earl и кажува на Џои дека со Дарел имале многу добри моменти заедно. И даваат онака исечоци од епизоди каде зборат само:
Hey Earl
Hey Crab Man
Hey Earl
Hey Crab Man
Hey Earl
Hey Crab Man

btw втората ја симнав и до 6та епизода сум. Сега за сега се топ.
Симни торент овде
lele stvarno kolku e jaka taa scena :D:D:D:D:D:D
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Утре почнува третата сезона. Баш ме интересира како ќе продолжи. Дали ќе се случува во затворот или пак Earl ќе го пуштат. Останува да видиме.
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Јас се измрдав од смеење со брат му ... инаку во главно прејак е филмот , здраво се смеам ко ке го гледам
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
TOP, пред 5 минути ја догледав цела прва сезона и многу ми се допадна серијата, втората е симната 97% така да уште малце и втората ке почнам да ја гледам :D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
Добра е овие денови ја загледав ја даваат на ХРТ у вампир доба накај 04 негде се дерам како мајмун ги будам сите.Ај Ерл има нешто у глава али оној братму е нешто невидено лелеее колку е бесен:bilokojzbot:
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Крај на програмата е и 3тата сезона. Ја изгледав 12 епизода сега и стварно респект. Ама и директорот на затворот е закон нема што. :D
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ликот на Џој е толку добро направен, а и Џејми ептен професионално ја игра, баш е онака фацка за white thrash trailor girl. Исто така сакам да видам што се десило со Дарнел, до сега знаеме дека е во програмата за заштита на сведоци и дека е генијалец.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Ликот на Џој е толку добро направен, а и Џејми ептен професионално ја игра, баш е онака фацка за white thrash trailor girl. Исто така сакам да видам што се десило со Дарнел, до сега знаеме дека е во програмата за заштита на сведоци и дека е генијалец.
Се сложувам со тебе за Џој, сметам дека Џој е најдобро направениот (и одглумениот) лик во серијата.
Исто така мислам дека не си бета тестер на Warhammer Onlie AOR.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Site likovi se pogodeni... Randy mi e najinteresen.. Epten dobro igra glup lik. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom