MVR KAZNI SO NOVI LASERSKI RADARI

Член од
15 март 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dali ako so novite laserski radari ve izmerat a policijata ne ve sopre stignuva kazna po posta ?
p.s. laserskite radari slikaat i snimaat
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Дека е дебам мамму чеканот...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
anti radar gi registrira li?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ke treba nov lasaerski anti radar da kupuvam
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Сакаш да кажеш дека кај нас почна тој систем да функционира?
Да, некни баш ги видов беа застанати помеѓу Ресен и Охрид кај Буково на делницата што ја реконструираа лани. Таков радар немам видено досега. Сега можи сум грешка ама .......
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Да, некни баш ги видов беа застанати помеѓу Ресен и Охрид кај Буково на делницата што ја реконструираа лани. Таков радар немам видено досега. Сега можи сум грешка ама .......
Ти е радари не се врзани во систем, Таков систем има инсталирано по булеварите во Скопје ама до скоро не функционираше.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Незнам можи. Овој беше поставен на постоље како камера да не речам и така голем ми се виде за разлика од обичните кои ги држат со рака. Кој да го знае што беше .
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Незнам можи. Овој беше поставен на постоље како камера да не речам и така голем ми се виде за разлика од обичните кои ги држат со рака. Кој да го знае што беше .
Распрашуваш бидеќи се плашеш дека те снимил над дозволената брзина ? И за да се увереш дека навистина е радар ? https://prnjavorski.net/vozaci-oprez-novi-radari-love-po-banjaluci/
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Распрашуваш бидеќи се плашеш дека те снимил над дозволената брзина ? И за да се увереш дека навистина е радар ? https://prnjavorski.net/vozaci-oprez-novi-radari-love-po-banjaluci/
Не бе нема врска, друго беше мубаетот. Јас и така под дозволеното возев, ама дека некој праша дали се во функција па затоа. Инаку да ист беше ваков како на линкот.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Ako, neka kaznuvaat. Ama da merat na klucnite mesta a ne da se krijat i da te fakaat na finta.
Mene me soprea pred dve nedeli i mi napisaa kazna. Znaci za kazna treba da te stopiraat. E sega ako ne se napravis lud pa da izbegas...i da si go iskompliciras zivotot.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Овие нови радари им се купени веќе 6-7 месеци само се чекаше обуката и примена нова. Сликаат и сликите не се бришат овај пат значи нема помош, а кога еднаш слика толку е пријатно. Наводно можат д следат до 7 коли наеднаш ако не се лажам итоа на неколку километри имаат домет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom