Mutua Madrid Open 2016 (29 април - 8 мај)

Кој ќе го освои машкиот дел од турнирот?

  • Ѓоковиќ

    Гласови: 10 38,5%
  • Надал

    Гласови: 11 42,3%
  • Мареј

    Гласови: 1 3,8%
  • Федерер

    Гласови: 1 3,8%
  • Вавринка

    Гласови: 0 0,0%
  • Тием

    Гласови: 0 0,0%
  • Нишикори

    Гласови: 0 0,0%
  • некој друг

    Гласови: 3 11,5%

  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Може ли јас и ти во 1000 00000 евра да се кладиме дека на РГ ако се сретнат Рафа и Мареј ќе тепа Рафа?

Не се заебавај, на 3 добиени сета никад нема да изгуби од Мареј на земја, НИКАД. Мареј никого не надиграл денес, играше послабо од Монте Карло само Надал беше криминален. 3 смеча утна ебаго, што повеќе да се зборува. Не се плашам јас за Надал, ќе биде на РГ сигурно далеку подобар отколку во Мадрид, него проблемот е што нема ниво за Новак сеуште, а веројатно нема ни да го има до РГ.[DOUBLEPOST=1462634366][/DOUBLEPOST]
Најсериозно, моментално машкиот тенис е во тежок канал. Новак, па едно 500 000 празни места, па останатите. Моменталниов Мареј пример да има играчи како пред 5-6 години, Содерлинг, Делпо, Вердаско, Ферер, Цонга, малце пред тоа Фернандо Гонзалес итн итн, немаше ни 1/4 финале да види, а не пак финалиња. Од кого да изгуби ајде кажи ми? Од распаднатиот Бердих кој не знае кај тера? Од Ферер кој се распаѓа сезонава? Федерер кој мака мачи со повреди? Цонга смешникот што губи од Монтеиро? Јбг, не е ни он крив, нормално дека ќе си искористи. Битно Степанек го школуваше додека имаше снага.
Инаку јас не зборам дека Мареј е очаен играч на земја, него дека е слаб со оглед на тоа дека е топ 2 тенисер. На пример Ноле, Надал, Федерер, играат на сите подлоги одлично и имаат сегде титули, а овој чекаше Надал да умре и Ѓоковиќ да не игра за да освои турнир на земја, пардон, за да се пласира во финале на турнир на земја. И тоа на 28 години. :kafence:
Кажи ми ти мене, во последниве 2 сезони дали Мареј не е топ 3 играч на земја? Јас не правам муабет за порано, нормално дека севкупно не е ни во првите 5-6 играчи на земја ама во последниве 2 сезони има огромен напредок. Се согласувам дека машкиот тенис е во пад, ама кој му е крив на Рафа што 2 сезони не знае каде тера? Што играчи како Цонга, Нишикори полни со потенцијал губат од играчи како Пер и Монтеиро?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Кажи ми ти мене, во последниве 2 сезони дали Мареј не е топ 3 играч на земја? Јас не правам муабет за порано, нормално дека севкупно не е ни во првите 5-6 играчи на земја ама во последниве 2 сезони има огромен напредок. Се согласувам дека машкиот тенис е во пад, ама кој му е крив на Рафа што 2 сезони не знае каде тера? Што играчи како Цонга, Нишикори полни со потенцијал губат од играчи како Пер и Монтеиро?
Никој не е крив де, само ти кажувам дека се ствара погрешна слика за Мареј дека е добар играч на земја, пошо нели правиме муабет за топ 4 играч кој треба да е одличен на секоја подлога. Ако правиме муабет за просечен играч тогаш Мареј е феномен на земја.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Најсериозно,
Најсериозно, претеруваш во врска со Мареј на земја. Мареј до 25-26 години воопшто не беше заинтересиран за овие турнири, и во 2-3 години направи огромен напредок. И не знам зошто Мареј не би го добил Надал во три сета на земја. Мареј е физички еден од најподготвените тенисери.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Најсериозно, претеруваш во врска со Мареј на земја. Мареј до 25-26 години воопшто не беше заинтересиран за овие турнири, и во 2-3 години направи огромен напредок. И не знам зошто Мареј не би го добил Надал во три сета на земја. Мареј е физички еден од најподготвените тенисери.
Ајде биди маж и стави кладба. Видовме у Монте Карло колку може на сонце да игра против Надал, се распадна како кула од карти после првиот сет.
Со десна рака ќе го тепа на 3 добиени сета.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Ајде биди маж и стави кладба. Видовме у Монте Карло колку може на сонце да игра против Надал, се распадна како кула од карти после првиот сет.
Со десна рака ќе го тепа на 3 добиени сета.
Stef,abe mnogu go favorizirash Rafa za vo tri dobieni seta.Abe faking Fonjini go dobi vo pet seta,Fonjini eej.Na fizicki plan momentalno Rafa e dete za Marej pa ako saka neka igraat na slama,inaku kladbata ti e prifatena
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Stef,abe mnogu go favorizirash Rafa za vo tri dobieni seta.Abe faking Fonjini go dobi vo pet seta,Fonjini eej.Na fizicki plan momentalno Rafa e dete za Marej pa ako saka neka igraat na slama,inaku kladbata ti e prifatena
На земја брату, на земја. :) Нека биде во ручек кладбата, пошо и ја и ти немаме милијарда евра. :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
На земја брату, на земја. :) Нека биде во ручек кладбата, пошо и ја и ти немаме милијарда евра. :D
pa za Marej za zemja mislev. Za denesniov mech stvarno ste nerealni,pa Andy go ubi so behendot be ,ne zaebavajte,vidigo samo bilansot kaj vinerite,shto povekje treba
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
pa za Marej za zemja mislev. Za denesniov mech stvarno ste nerealni,pa Andy go ubi so behendot be ,ne zaebavajte,vidigo samo bilansot kaj vinerite,shto povekje treba
Епа Фоњини го спомнуваш, јас како што знам нема изгубено од Фоњини на земја во три добиени сета.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ајде биди маж и стави кладба. Видовме у Монте Карло колку може на сонце да игра против Надал, се распадна како кула од карти после првиот сет.
Со десна рака ќе го тепа на 3 добиени сета.
Еве, јас ти се кладам. Ако паднат да играат во РГ, по ручек се кладиме. Тамам ќе дојде и @undercover на ручек, едно време сакаше да ме тепа, па ми кажуваше дека е многу голем. :icon_lol:

Две три недели не можев од страв да спијам.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ајде биди маж и стави кладба. Видовме у Монте Карло колку може на сонце да игра против Надал, се распадна како кула од карти после првиот сет.
Со десна рака ќе го тепа на 3 добиени сета.
Мој совет, тргни се од кладбава. Се виде машкоста твоја и кладбите. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Мој совет, тргни се од кладбава. Се виде машкоста твоја и кладбите. :D
?
Никад не сум бегал од кладба бе мравојад, не кур замарај. Плус Ставро увек си губи кладби од мене. :D
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Мареј користи што моментално машкиот тенис е во огромен пад, освен Новак се друго е како жена во ПМС, инаку Мареј е далеку од топ играч на земја ако се земат во обзир последните да речеме 7-8 години, па и моменталната форма на земја му е далеку од нешто специјално, овде може и користи што подлогата не е толку спора како класична земја, инаку и јас го делам истото мислење со Стефан дека Мареј моментално на земја е тоа што е поради слабата конкуренција а не поради тоа што тој направил некој значителен напредок во својата игра
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Еве, јас ти се кладам. Ако паднат да играат во РГ, по ручек се кладиме. Тамам ќе дојде и @undercover на ручек, едно време сакаше да ме тепа, па ми кажуваше дека е многу голем. :icon_lol:

Две три недели не можев од страв да спијам.
Stavro, porano koga debatiravme koj kakvi teniski kvaliteti I udari poseduva,moite stavovi ne gi prifakjashe ( behendi,vtor servis ,itn itn) I vregjashe pa se ponudiv da mi kazesh tet a tet,kakvo tepanje, skraja da e :). Novak vo megjuvreme posle dve godini ti go promeni mislenjeto pretpostavuvam, pa sega nema potreba da vregjash , taka da vecerata ke projde miroljubivo :) . Prifatena e kladbata Stef ili se povlekuvash so vreme oti bajaaagi apetit imam
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Прифатена. Него, колку гемови ќе земе Кеи? Ја викам 4 или 5.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom