Mutua Madrid Open 2016 (29 април - 8 мај)

Кој ќе го освои машкиот дел од турнирот?

  • Ѓоковиќ

    Гласови: 10 38,5%
  • Надал

    Гласови: 11 42,3%
  • Мареј

    Гласови: 1 3,8%
  • Федерер

    Гласови: 1 3,8%
  • Вавринка

    Гласови: 0 0,0%
  • Тием

    Гласови: 0 0,0%
  • Нишикори

    Гласови: 0 0,0%
  • некој друг

    Гласови: 3 11,5%

  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Еден аматерски удар е доволен кај Мареј за да почне бродот со тонење :)

EDIT : Тешка будала.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.215
Поени од реакции
41.319
dobar marej sea, iskreno prv put nacekuvam vakov fer poteg od nego ...
za tie sto ne vidoa, nole bese opomenat deka odvlekuva, marej otide kaj sudijata da mu kaze deka on ne bil podgotven za poenot uste taka da opomenata ne trebala da se desi. Nole na toa ubavo se vide koa rece nakaj leani, he is right ...
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Одлична игра на Мареј. Вториот сет му беше феноменален. Во третиот се бореше до крај и за малку ќе се вратеше во игра за да изедначи. Ова е уште еден доказ дека шљаката и тоа како му одговара. Тие тренери што не го форсираа уште од многу порано да игра на земја треба курот да му го јадат. На РГ очекувам од него уште подобра игра. Нема против никој лесно да ја продаде кожата па дури прашање и Новак дали ќе може да го добие.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Свака част на коментаторот...изглеа пролив имаше па се губеше по 20 минути
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.437
da,vo momentov da , pa dali mislish deka Rafa ke mu pruzeshe takov otpor denes na Djovak?
Не можеш така да гледаш на работите, до меч апот е. Федерер во најдобрите години јадел огромен ќотек од Надал а све друго мелел, али сите знаеме колку Надал му “лежи“ на Федерер.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не можеш така да гледаш на работите, до меч апот е. Федерер во најдобрите години јадел огромен ќотек од Надал а све друго мелел, али сите знаеме колку Надал му “лежи“ на Федерер.
Кој за кого е лош меч ап?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.437
Кој за кого е лош меч ап?
Новак за Надал. Гледаш дека најмалце од сите му лежи Новак. Федерер и на 35 години не губи убедливо и глатко од него, за разлика од Надал. Факт е дека Надал е светлосни години далеку од некоја форма налик 2013 или 2010, али општо земено Новак најмалце му лежи од сите останати.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.437
Иначе не знам дали приметивте, али Енди во 1/2 финалето и финалето сервираше брутално, според мене прв пат после операцијата на грбот така да сервира. Му лупна 10 аса на Новак на ЗЕМЈА, исто и Надал го изремети со сервите. До душа условите во Мадрид се побрзи, но сепак после долго време почна асално да лупа серви Енди.

Во Рим и Париз тие серви нема премногу да му донесат, но на трева дефинитивно ќе бидат брутални и негово најсилно оружје.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Иначе не знам дали приметивте, али Енди во 1/2 финалето и финалето сервираше брутално, според мене прв пат после операцијата на грбот така да сервира. Му лупна 10 аса на Новак на ЗЕМЈА, исто и Надал го изремети со сервите. До душа условите во Мадрид се побрзи, но сепак после долго време почна асално да лупа серви Енди.

Во Рим и Париз тие серви нема премногу да му донесат, но на трева дефинитивно ќе бидат брутални и негово најсилно оружје.
Дефинитивно во Мадрид и Рим, Енди сервираше многу посилно од било кога во кариерата. Дали тоа се должи на соработката со Џејми Делгадо не знам, но ако вака константно уфрла втор сервис има на што да се надевам до крајот на сезоната. :)
Инаку Мареј изјавил дека многу сака повторно да работи со Лендл и потенцира дека во тоа време кога ја прекинаа соработката, проблем било времето (Лендл сака да биде послободен) и дека ако сега може да се среди тој проблем можно е пак Лендл да му е тренер на Мареј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom