MTV Adria

Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Пред едно 6 месеци спомнав дека ќе почне да се емитува оваа телевизија.
Па ете, од 1ви Септември почна со емитување :D
MTV Adria која е стационирана во Љубљана ги покрива просторите на бивша Југославија, што значи и Македонија. Емитираат секаков вид на музика, од хип хоп, рок, панк...Баш сега ги гледав Лаибах :)
Водители ќе има од сите држави, па ме интересира дали се знае веќе кои се водителите од мкд, зошто сеуште ги нема на официјалната страна?

Да се надеваме дека македонските музичари и продуценти ќе знаат да го искорисат овој пазар кој не е за занемарување.

www.mtvadria.com
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
баш би сакал да го погледам и ова МТВ, гледам дека давале различна музика, ама у таа различна којзнае дали ја даваат и мојата
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
дали забележа некој дека страната е преведена на спрски, хрватски, босански и словенечки,а е не на македонски
и друга работа, веста за настапите на Продиџи
пишува само за Загреб и Белград, а не и за Скопје :?

Cetvrtak 6. oktobra, mala dvorana Doma Sportova
Petak 7. oktobra, Hala 14, Beogradski sajam

Junaci rave generacije devedesetih ponovo se vraćaju na koncertne pozornice regije sa svojim testosteronskim nastupom uživo.
Prodigy su sinonim za spajanje supkultura: povezuju naizgled nespojivo i uspijevaju zadovoljiti čak i ukus onih koji prisežu na drukčije glazbene vrste.
Autori pjesme »Firestarter«, »Breathe« i »Smack My Bitch Up« unatoč desetogodišnjem stažu ne popuštaju.
Ovogodišnji festivalski nastupi dokazuju da su u dobroj kondiciji i da se zagrebačkoj i beogradskoj publici sprema udarno i popopustivo koncertno iskustvo.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Кога почна промоцијата на оваа телевизија, се бараа и луѓе од Македонија- продуценти, водители...Имаше некои конкурси.
Но познато е дека Македонија многу поспоро реагира и работите доаѓаат покасно, такви сме си :)
Јас сум оптимист. Останува да видиме.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Не сме биле во план во првата половина година или година. Ако убаво разбрав. А пошто не нема... убао сум разбрал
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Дап, не сме планирани, а ако некој не се заангажира од тука ќе заборават на нас во иднина.
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Ево гледам га на кабловској..и није нешто. Ту и тамо као пусте музику из земаља бивше ЈУ. Мени VH1 сто пута бољи.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
gerard напиша:
Не сме биле во план во првата половина година или година. Ако убаво разбрав. А пошто не нема... убао сум разбрал
Почнаа да шпрехат македонски :D
Само ме интересира кога ќе почнат да вртат наши бендови.
Баш ќе се распрашам таму.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Kaj мене не чини сликата......
Цело време некои пречки има.....
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
0
mtv adria mi se sviga mnogu a interesno e i rock chart
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
ima sega i makedonska verzija na sajtot a ima i makedonski voditeli, se vrtele makedonski spotovi kolku sto slusam. mene bash mi se svigja ednostavno im dava na nashite balkanski muzicari shansa da se probijat na zapadniot market poshto sepak - mtv e. najneceneta ni e muzikata a najtalentirani sme, od sve po neshto imame. super idea e kanalot
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Фина е ама не е најфина :) Има подобри MTV од неа, особено MTV Hits UK :)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Адриа е срање во убава паковка...ТЕШКО СРАЊЕ:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom