MTEL Македонија {моб. оператор}

Член од
21 ноември 2011
Мислења
719
Поени од реакции
290
Ако продолжат со сегашниве понуди и цени не тераат далеку.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.868
Поени од реакции
1.163
Само за појаснување Мтел барем засега нема изјавено децидно деќа ќе прават своја мрежа. Еднаш се спомна и толку беше тоа. Не знам дали тоа беше чамче муабет или реално
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.293
Поени од реакции
5.270
Ако можеше Албафон со 16000 претплатници да издржи 2 години пред да пропадне овие според сите математики и број на корисници не би требало да издржат повеќе од 1 година под услов ако не перат странски црни пари во Македонија.
Мтел само телевизијата ги вади и тоа за во викендици и рурални средини.
Мобилната телефонија им е тотална утка, не верувам дека до толку не знаат/не можат да склопат понуда.
Не можеш да си дозволиш како нов оператор да имаш до толку лоша пост пејд понуда. Иста цена со конкренцијата а нудиш помалце. Од старт осудено на пропаст.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.074
Поени од реакции
34.019
Користи некој mplay tv?
Ве молам за инфо дали може да се гледа и преку браузер (пц) и дали од мобилната апликација може да се прави cast на Android TV? Пошто за Android TV немаат апликација, с не ми се гледа на мобилен.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
373
Поени од реакции
149
Користи некој mplay tv?
Ве молам за инфо дали може да се гледа и преку браузер (пц) и дали од мобилната апликација може да се прави cast на Android TV? Пошто за Android TV немаат апликација, с не ми се гледа на мобилен.
Jas na android box ja imam instalirano, moze da se pravi cast i na android tv a za toa preku browser neznam
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.504
Поени од реакции
6.756
Користи некој mplay tv?
Ве молам за инфо дали може да се гледа и преку браузер (пц) и дали од мобилната апликација може да се прави cast на Android TV? Пошто за Android TV немаат апликација, с не ми се гледа на мобилен.
А може да се земе претплата и ако не си корисник на МTEL?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.074
Поени од реакции
34.019
А може да се земе претплата и ако не си корисник на МTEL?
Јас земав припејд картичка од 250 денари + 300 денари кредит се надополнува и имаш пристап до услугата.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.504
Поени од реакции
6.756
Јас земав припејд картичка од 250 денари + 300 денари кредит се надополнува и имаш пристап до услугата.
Немам намера да земам припејд картичка и да ми стои неискористена.

Мислев дали има она пристап пробно некој ден или да платиш за користење.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.074
Поени од реакции
34.019
Немам намера да земам припејд картичка и да ми стои неискористена.

Мислев дали има она пристап пробно некој ден или да платиш за користење.
Знам дека не си љубител на тоа вработени да си земаат плата за завршената работа. Штотуку ти пишав како да платиш за користење, ти ми викаш „немам намера да земам припејд картичка за да ми стои неискористена“. mPlay TV е услуга за корисници ма МТЕЛ, а при-пејд картичка ти е најевтината варијанта за „пробен период“. Не знам како очекуваш да ја користиш без да платиш за користење :)
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.504
Поени од реакции
6.756
Знам дека не си љубител на тоа вработени да си земаат плата за завршената работа. Штотуку ти пишав како да платиш за користење, ти ми викаш „немам намера да земам припејд картичка за да ми стои неискористена“. mPlay TV е услуга за корисници ма МТЕЛ, а при-пејд картичка ти е најевтината варијанта за „пробен период“. Не знам како очекуваш да ја користиш без да платиш за користење :)
Само да ја испробам. Ти мислиш јас кој знае колку ќе ја користам.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.868
Поени од реакции
1.163
Што ќе пробуваш кога за 2 години со вакви цени може ќе завршат како Албафон :pos:
Албафон беше петпарачка фирма, ТС е гигант во споредба со нив. Зависи се каков им е планот. Или нема ништо дасе деси или полека припремаат и тим и ресурси да направат нешто. Времето ќе покаже
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
2.624
Албафон беше петпарачка фирма, ТС е гигант во споредба со нив. Зависи се каков им е планот. Или нема ништо дасе деси или полека припремаат и тим и ресурси да направат нешто. Времето ќе покаже
Не верувам затоа што чим дома се тапа значи дека имаат лош менаџерски тим кој мисли дека времето застанало на почеток на 21 век.За да им тргне работата најпрво мораат да ги изедначат цените со Lycamobile или евентуално нешто пониски цени од нивните во спротивно само ќе трошат пари за вработени,нивни придонеси,купишта реклами по телевизиите и надворешни билборди а нема да имаат доволно приходи од претплатници за да ги покриваат тие трошоци.
Автоматски споено мислење:

Баш ќе почекаме до 1 февруари да видиме дали ајваниве ќе ги вратат старите цени на припејд услугите или ќе ги остават и понатаму вакви по истекот на нивната промоција:
1674753186264.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom