MTEL Македонија {моб. оператор}

Член од
29 август 2008
Мислења
5.420
Поени од реакции
3.777
Imase a1 opcija da pravi share na baznite,i mislam deka toa go napravija,bidejki vo povejke Eu drzavi pravat taka share na baznite Mno operatorite a 5g skoro na site im e zaednicka poradi golemite davacki,pa taka e polesno za 3ti Mno, ama toa nema da se sluci(nema narod vo Mk,se se iseli)i+ bidejki i niz jakite zemji se okrupnuvaat, najjakiot go kupuva najslabiot ili kade se +4 Mno poslednite 2 se spojuvaat .. eve primer posledno Italija fastweb i iliad se spojuvaat ,a tamu veke Wind i Three se spoija pa od 5mno sega ke bidat 3 mno i +20 mvno ..
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
816
Поени од реакции
1.275
Аха, значи крај на година МТЕЛ го купува Македонски Телеком, така? Се гледа дека или немаш повеќе од 17 години, или имаш 0% познавање од темава. Друго објаснување нема
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
781
Поени од реакции
815
Нема продажба на Телеком, ако има ќе има јавно соопштение до сите и сите ќе бидат известени. Македонски Телеком имаат пораст на нивните приходи и корисници што е позитивно за нивната компанија.
Македонски Телеком има позитивен пораст на нивниот капитал до крајот на 2023 година покрај порастот на приходи од продажба на услуги.
МТел (ве молам Телеком Србија користете го ако може), Телеком Србија во долгови се влезени и тоа зголемени (линкот го поставив вчера на претходната страна) нема шанси ни 1% акции да купи од некого, туку перат пари THE END!!!
MSat им вреди само, Move TV го издадоа без интернет да понудат и тоа ќе речам дека е апсурдно целосно!!!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.420
Поени од реакции
3.777
Нема продажба на Телеком, ако има ќе има јавно соопштение до сите и сите ќе бидат известени. Македонски Телеком имаат пораст на нивните приходи и корисници што е позитивно за нивната компанија.
Македонски Телеком има позитивен пораст на нивниот капитал до крајот на 2023 година покрај порастот на приходи од продажба на услуги.
МТел (ве молам Телеком Србија користете го ако може), Телеком Србија во долгови се влезени и тоа зголемени (линкот го поставив вчера на претходната страна) нема шанси ни 1% акции да купи од некого, туку перат пари THE END!!!
MSat им вреди само, Move TV го издадоа без интернет да понудат и тоа ќе речам дека е апсурдно целосно!!!
That's it...
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
816
Поени од реакции
1.275
Дојче Телеком има 51% во Македонски Телеком. ДТ е во топ 3 телекомуникациски оператори на светско ниво кој има преку 250м клиенти, и страшна инфраструктура. Очигледно на дел од луѓето тука не им е јасно кој е Дојче Телеком и што значи 51% поседување акции. Ако реши Дојче да ги продава тие 51% акции сигурно ќе се појави и друг заинтересиран купувач, не само МТЕЛ.

Мтел не е никаков кур фактор да има влијание врз МТ во случајов Дојче. Тоа што ликови тука го ставаат МТЕЛ во позиција дека е некој фактор, особено пред Дојче Телеком, жалосно е да се коментира


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
945
Поени од реакции
595
Дојче Телеком има 51% во Македонски Телеком. ДТ е во топ 3 телекомуникациски оператори на светско ниво кој има преку 250м клиенти, и страшна инфраструктура. Очигледно на дел од луѓето тука не им е јасно кој е Дојче Телеком и што значи 51% поседување акции. Ако реши Дојче да ги продава тие 51% акции сигурно ќе се појави и друг заинтересиран купувач, не само МТЕЛ.

Мтел не е никаков кур фактор да има влијание врз МТ во случајов Дојче. Тоа што ликови тука го ставаат МТЕЛ во позиција дека е некој фактор, особено пред Дојче Телеком, жалосно е да се коментира


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vodafone vo kolku drzavi bese? 90% e prodaden sega.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.420
Поени од реакции
3.777
Mtel se razdale GB, letno 20 i 40gb za 250 i 500mkd,ama vaznost 14dena ...
Kolku se nesalam za 500 davaat 40gb za 14 dena za pripejd, a za postpejd na 24m, davaat 4gb totalka nesalam ...
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
945
Поени од реакции
595
Mtel se razdale GB, letno 20 i 40gb za 250 i 500mkd,ama vaznost 14dena ...
Kolku se nesalam za 500 davaat 40gb za 14 dena za pripejd, a za postpejd na 24m, davaat 4gb totalka nesalam ...
ke go smenat pospejdot, gledas deka ne go ni reklamiraat.. odat po targeti, prvo satelitska, pa pripejd, pa Move, valjda sledno Internet i Pospejd....
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Постпејдов е нереално скап и не исплатлив. Незнам што чекаат… понудата наместо да те навлече на постпејд, тие го буткаат припејд
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.485
Поени од реакции
5.271
Постпејдов е нереално скап и не исплатлив. Незнам што чекаат… понудата наместо да те навлече на постпејд, тие го буткаат припејд
Битно е дека машините за перење си работат турбо 24 саати на ден :pos:
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
945
Поени од реакции
595
Veruvale ili ne, "liderot" vo regionot, Srbija ke ima 5G duri vo 2026ta, celi 4 godini posle nas. Bitno se furaat deka se najjaki haha

 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.457
Поени од реакции
2.807
Veruvale ili ne, "liderot" vo regionot, Srbija ke ima 5G duri vo 2026ta, celi 4 godini posle nas. Bitno se furaat deka se najjaki haha

Лидерот е најНЕ лидер во телекомуникации на балканот заедно со Хрватска мислам. Бугарија, Грција па ние сме пред сите други од околинава.

Тоа едно а башка што во Србија и големо политичко влијание има врз ова. Се збори дека Телеком Србија нема пари моментално за овој зафат, и не сакаат да ги доделат фрекфенциите на другиве оператори за да не се пред. Друго е што изгледа се обврзале дека немале да купуваат кинеска опрема кај америве а сега сакаат таква ради односите и ради тоа што изгледа значително му е поефтина на нивниот Телеком.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
945
Поени од реакции
595
Лидерот е најНЕ лидер во телекомуникации на балканот заедно со Хрватска мислам. Бугарија, Грција па ние сме пред сите други од околинава.

Тоа едно а башка што во Србија и големо политичко влијание има врз ова. Се збори дека Телеком Србија нема пари моментално за овој зафат, и не сакаат да ги доделат фрекфенциите на другиве оператори за да не се пред. Друго е што изгледа се обврзале дека немале да купуваат кинеска опрема кај америве а сега сакаат таква ради односите и ради тоа што изгледа значително му е поефтина на нивниот Телеком.
taman dur stignat da voveduvaat ke stigne 6G, neka pocekaat, direkt na 6G hahaahhaa greota
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20240617_021501_Chrome.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom