MTEL Македонија {моб. оператор}

Член од
24 октомври 2021
Мислења
906
Поени од реакции
555
Лани во Грција беше топ интернет на cosmote. Гледам сега нема роаминг да биде cosmote на туку на
Lani bese roamingot na cosmote i bese super brzinata, godinava spored listata ke bide na operatorite vodafone, nova i helenik.
vidi oni solidna ponuda da biras operator, A1 nudi samo po 1 vo drzava no ima 33+ drzavi
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.040
Поени од реакции
1.295
Сеуште нема ни мобилна апликација, како ќе имаш контрола колку трошиш?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.390
Поени од реакции
5.156
Член од
29 август 2008
Мислења
5.345
Поени од реакции
3.714
Очигледно е дека сумата на црните пари се зголемува па мораат да отвараат нови салони за да го забрзаат процесот на нивно перење.:pos:
Gore / dolu taka e, osvem move i msat drugoto e peralna na 1400rpm,vrti vrti za da ne se znae po koi krivini vrtat parite ...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.125
Поени од реакции
7.698
Очигледно е дека сумата на црните пари се зголемува па мораат да отвараат нови салони за да го забрзаат процесот на нивно перење.:pos:
За било кој телекомуникациски оператор барем во Македонија е битно да имаат во сите градови салони зошто имаме луѓе кој не разбираат да платат сметка дигитално преку интернет. За договори правење уште сме народ кој сака да отиде во салон и да слушне од продавач што добива

Плус со салон добиваат повеќе корисници. Ете пример во Тетово нема од МTEL салон и верувам повеќето постари луѓе не знаат дека постои тој оператор.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.390
Поени од реакции
5.156
За било кој телекомуникациски оператор барем во Македонија е битно да имаат во сите градови салони зошто имаме луѓе кој не разбираат да платат сметка дигитално преку интернет. За договори правење уште сме народ кој сака да отиде во салон и да слушне од продавач што добива

Плус со салон добиваат повеќе корисници. Ете пример во Тетово нема од МTEL салон и верувам повеќето постари луѓе не знаат дека постои тој оператор.
Во Тетово нема ни потреба да отвара салон затоа што градот има доминантно албанско население а пола канали што ги имаат во својата програма се српски.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
906
Поени од реакции
555
Во Тетово нема ни потреба да отвара салон затоа што градот има доминантно албанско население а пола канали што ги имаат во својата програма се српски.
ne e tocno, na Move ima 100 albanski, site
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.080
Поени од реакции
469
Во Тетово нема ни потреба да отвара салон затоа што градот има доминантно албанско население а пола канали што ги имаат во својата програма се српски.
Preku mene zemaa mnogu albanci move tamu imas 55 albanski kanali
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.040
Поени од реакции
1.295
Се убаво али сеуште фали да воведат плаќање ЈСП со мобилен. И цените на пакетите им се превисоки, 1000 денари за 20 гига е смешно
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
906
Поени од реакции
555
Се убаво али сеуште фали да воведат плаќање ЈСП со мобилен. И цените на пакетите им се превисоки, 1000 денари за 20 гига е смешно
ke vovedat, eve za parking vovele
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.125
Поени од реакции
7.698
Не сум на страната на Телеком Србија. Ама овие опозиционариве во Србија со извинување што сум вулгарен премногу јадат лајна за се што е на власт.

Разбирам Телеком Србија можеби се во многу сериозни долгови ама SBB да не се поарни нешто. Мислиш нема кај нив долгови?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.390
Поени од реакции
5.156
Не сум на страната на Телеком Србија. Ама овие опозиционариве во Србија со извинување што сум вулгарен премногу јадат лајна за се што е на власт.

Разбирам Телеком Србија можеби се во многу сериозни долгови ама SBB да не се поарни нешто. Мислиш нема кај нив долгови?
Не ми беше поентата да напаѓам или бранам некого туку нелогично е кога компанија има огромни долгови дома да инвестира во друга држава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom