MTEL Македонија {моб. оператор}

Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Neotel NE KORISTI A1 mreza tuku sopstvena LTE za koja ima dobieno licenci od AEK. Ne ja pokriva i nema pravo da ja pokrie cela drzava so signal, da koristese mreza na A1 togas LTE paketite ke bea ponudeni niz cela Mk.
E sega sum siguren deka bev vo pravo haha.
Eve ti kazuva nekoj po strucen pa sega ti pak se preckaj @y2k
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.130
Поени од реакции
549
Neotel NE KORISTI A1 mreza tuku sopstvena LTE za koja ima dobieno licenci od AEK. Ne ja pokriva i nema pravo da ja pokrie cela drzava so signal, da koristese mreza na A1 togas LTE paketite ke bea ponudeni niz cela Mk. Neotel aplicirase i za 5G mreza, mala, ama se otkaza verojatno poradi prodazbava. Vo momentov ima sloboden spektar za 5G za cela drzava i bidete 100% sigurni deka ke go zeme Mtel. Bez tender. Edno baranje - edno dodeluvanje.

Srbija (kako i BH & Crna gora) se zaostanati vo delot mobilna mreza. Nemaat sekade LTE, mnogu baven e netot i nema sporedba so nasite operatori. Uste nemaat ni test za 5G, a kamo li da instaliraat niz cela drzava. Kaj nas Telekom ja ima pokrieno cela drzava, a A1 do Nova ke ja pokrie. Vo odnos na optika tie se mnogu napred najmnogu poradi SBB koi vo site sela nosi Optika i toa nekade i so brzini do 10 Giga. Za zal vo Mk United Group go ima samo TotalTV, dodeka masovno investira vo Eu (Bugarija i Grcija) kade zema i po 10 operatori vo zemjite i gi spojuva.
Во струга неотел користи а1 мрежа (ми го кажаа од неотел и од нивниот партнет во струга)
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.130
Поени од реакции
549
Mozno e opticka mreza da koristat od A1 ama mobilna NE.
Струга само ЛТЕ имаат, кога прашував за алтернњтиви за нет прашав и за овие од неотел и ми кажаа дека користат а1 мрежа, затоа баталив (од а1 комбо боксот не бев задоволен). Како и да е мрежата им е тапа, ја користи еден пријател: https://neotel.mk/net-20-bezzicen-internet/
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
705
Поени од реакции
722
Струга само ЛТЕ имаат, кога прашував за алтернњтиви за нет прашав и за овие од неотел и ми кажаа дека користат а1 мрежа, затоа баталив (од а1 комбо боксот не бев задоволен). Како и да е мрежата им е тапа, ја користи еден пријател: https://neotel.mk/net-20-bezzicen-internet/
За 20Mbps пак можи до негде да тера и иптв на тој тип на интернет, ама за аплоуд зависи од локацијата дали ќе има 2 или многу помалку. Сега кога се продадоја на мтел би требало да исчекуваме многу подобри понуди.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.130
Поени од реакции
549
Брзината премногу варирала, појќе од 15 тешко се добивало, аплоудот упола
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Осеќам Спортклуб ќе ги снема од Април,Мај. Мислам дека и ресиверот што го има Неотел ќе го заменат со нешто друго. Тој на Неотел е реално ѓубре. Во Србија ТС има платформа што се вика IrisTV ама неверувам дека тука би ја донеле
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Осеќам Спортклуб ќе ги снема од Април,Мај. Мислам дека и ресиверот што го има Неотел ќе го заменат со нешто друго. Тој на Неотел е реално ѓубре. Во Србија ТС има платформа што се вика IrisTV ама неверувам дека тука би ја донеле
Mtel tv ke se vika najverojatno kako i vo bosna.
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
шо банана фирма се овие? интернет пакети на сајтот имаат објавено и пишува пакет с 8гб 500ден, 50гб 1000, 100гб 1300. А down/up брзина??? Или нее битно тоа? Иначе 8гб за 500ден во 23та ХА ХА ХА ХА
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
шо банана фирма се овие? интернет пакети на сајтот имаат објавено и пишува пакет с 8гб 500ден, 50гб 1000, 100гб 1300. А down/up брзина??? Или нее битно тоа? Иначе 8гб за 500ден во 23та ХА ХА ХА ХА
Kak niv tajmingot e pozdastanat na najmalce -10god /2013
 

Kajgana Shop

На врв Bottom