Mr.Sunshine

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
"Mr. Sunshine" (2010)
sunshine-group.jpg

Ladies and Gentlemen, Chandler is back! :vozbud:

Се разбира не и ликот на Чендлер ама Метју Пери помалку или повеќе во секоја улога е Чендлер. Значи, започна новото шоу на Метју Пери чие дејство се врти околу 40-годишниот Бен Донован, самобендисан менаџер на спортска арена.

Во шоуто настапува и Андреа Андерс, оние кои ги гледале "Joey" (2004) и "The Class" (2006) знаат што мислам... :)

Во првава епизода се појави и Хуго и LOST ама по она што го гледам не е дел од главната екипа, а би било добро за шоуто да се појавува почесто.

Првата епизода излезе вчера, не може многу да се коментира, почетокот е солиден. Малку ми смета што нема смеење во позадина, во последно време тоа е тренд иако јас повеќе ги сакам сит-комите со публика.

Како и да е, се радувам што повторно ќе го гледам Метју Пери, еден од моите омилени комичари.

P.S.
Темава беше оригинално отворена од ПлејБој
 
P

PewDiePie

Гостин
Штета,ќе беше јако Чендлер како лик да се вратеше сигурно немаше да биде фејл како Џои :S

Иначе малце офтопик многу се јаки овие продолжувања на ликови,мислам дека рекордот за највеќе сезони во еден лик го држи Фрезер со истоимената серија и пред тоа во "Cheers"
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Штета,ќе беше јако Чендлер како лик да се вратеше сигурно немаше да биде фејл како Џои :S

Иначе малце офтопик многу се јаки овие продолжувања на ликови,мислам дека рекордот за највеќе сезони во еден лик го држи Фрезер со истоимената серија и пред тоа во "Cheers"
Joey фејл? :pos:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ou YEAH.....the legend is back :)
Обавезно ќе се гледа ова нема шанси да се пропушти.....пуштена да се симнува повеќе пишување после :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Малку ми смета што нема смеење во позадина, во последно време тоа е тренд иако јас повеќе ги сакам сит-комите со публика.
My name is Earl.:) Истото мислење го имав пред да ја гледам.

Иначе, имав гледано трејлерче за оваа ми се чини пред неколку месеци, солидно делуваше, па нека се потсоберат 5-6 епизоди ќе почнам да гледам.
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
(Гледам веќе имало претходно отворено тема за серијава, па видете таму средите) :)

Инаку, солидна прва епизода. Само се плашам споредните карактери да не ги направат тапа како во Joey.
Чендлер си е Чендлер, не се сомневам во него. :)

Незнам дали има темa, ама пред еден месец почна и новата серија со Matt LeBlanc, Episodes. Еден од креаторите е и David Crane, ко-креатор на Пријатели.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
Па не беше Френдс, ама сепак да имаше уште од серијата, ќе гледав. Ќе ја гледав до крај. Не може ни ова со Метју Пери да биде нешто спектакуларно, доволно е да биде солидна серија па додека трае, ќе гледаме...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Mи текнува на епизодата кога ќе ги викне сестраму му и внук му да го гледаат на снимање, како прска "крв по него на аудиција" т.е. како претепува криминалец :pos: :pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
Втората епизода подобра од првата, Метју Пери во елемент: „Лари Кинг е стар... толку е стар што мораше да се пензионира од седење во столица!“ :)
Единствено не гледам како би се развивала оваа серија, сетот до сега е ограничен на салата, не се случува ништо надвор од тоа, малку е еднолично. Ќе видиме...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
meh ми е некако. Али ај рано е.

Џои е во episodes сеа иначе, таа поарна ми изгледа.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Downloading it..досега само 3 епизоди се прикажани ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom