Moviespotting 2020

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2020?


  • Вкупно гласачи
    74
Статус
Затворена за нови мислења.

Ровад

Анксиозен пациент и филозоф
Член од
28 август 2017
Мислења
15
Поени од реакции
44
Јас го следам подфорумот одамна и оваа година добив инспирација да бројам и јас,чисто како евиденција ме интересира колку филмови гледам годишно.
До сега во јануари изгледани ми се

1.This Means War (2012) 6
2.Rambo: Last Blood (2019) 8
3.The Lighthouse (2019) 1
4. Frances Ha (2012) 6
5.Traffic (2000) 8
6.The Whiskey Bandit (2017) 8
7. Snowden (2016) 10

8. True Lies (1994) 6
9.The Walk (2015) 8
10.Joker (2019) (R) 9
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.823
Поени од реакции
12.578
5) Room 8.5/10 - Очекував мала разврска и со таткото ама изгледа не бил битен во цела оваа приказна. Сепак, доста добар филм.
6) Taxi Driver 9/10 - Дениро е леџенд.
7) Snatch 10/10 - Мене стварно не ми е јасно како сум изгледал толку многу филмови, а овој не беше еден од тие.
8) The Equalizer 2 (2018) - 6.5/10 - Ваков тип на филмови доволно е само еден дел да има и толку. Добива 6.5 само заради Дензел Вашингтон.
9) Life Itself (2018) - 7/10 - Не сум фан на романтични филмови, па бев исфорсиран од жената ми да го гледаме. Не беше лош.
10) Knives Out (2019) 8/10 - Баш баш интересен. Криво ми е само што ова смрдениве торенти им се со катастрофа снимка, ама ќе почекам некој месец и пак ќе го гледам овој филм дефинитивно. Кастингот е извонреден.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.823
Поени од реакции
12.578
8) The Equalizer 2 (2018) - 6.5/10 - Ваков тип на филмови доволно е само еден дел да има и толку. Добива 6.5 само заради Дензел Вашингтон.
9) Life Itself (2018) - 7/10 - Не сум фан на романтични филмови, па бев исфорсиран од жената ми да го гледаме. Не беше лош.
10) Knives Out (2019) 8/10 - Баш баш интересен. Криво ми е само што ова смрдениве торенти им се со катастрофа снимка, ама ќе почекам некој месец и пак ќе го гледам овој филм дефинитивно. Кастингот е извонреден.
11) Robin Hood (2010) - 9/10
12) Colonia (2015) - 7.5/10
13) Year One (2009) - 5.5/10
 

Viollet

М
Член од
9 декември 2019
Мислења
267
Поени од реакции
1.750
1. Klaus (2019) 7/10
2. Vertigo (1958) 10/10 R
3. Midsommar (2019) 7/10
4. The Lighthouse (2019) 8/10
5. Joker (2019) 9/10
6. The Perfection (2019) 6/10
7. The Ninth Gate (1999) 6/10 R
8. Knives Out (2019) 8/10
9. Ford V Ferrari (2019) 8/10
10. 1917 (2019) 9/10
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.823
Поени од реакции
12.578
11) Robin Hood (2010) - 9/10
12) Colonia (2015) - 7.5/10
13) Year One (2009) - 5.5/10
14) Quien a Hierro Mata (2019) - 8.5/10 - Добри се шпанците за трилери.
15) We're The Millers (2013) - 6.5/10 - 0.5 повеќе за мудата од тарантула. Иначе 6. :)
16) Long Shot (2019) - 6/10
17) One for the Money (2012) 5.5/10
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
292
Поени од реакции
251
I'm back. За да не отстапувам од правилата ќе продолжам со оценки од 1 до 10, каде што за мене 5 е чист просек се над тоа има нешто добро и обратно.:) Некогаш кога ќе разгледувам што оцени сум ставал и мене ми е чудно ама што да се прави некогаш ме вози хајпот или емоциите. Сепак тоа е менлива категорија човек може да се премисли.

1. The Art of Self-Defense (2019) 7/10
2. The House with a Clock in Its Walls (2018) 5/10
3. It Chapter Two (2019) 6/10
4. Poseidon (2006) 4/10
5. Missing Link (2019) 7/10

6. Inception (2010) 8/10 Р
7. Tallulah (2016) 6/10
8. In the Tall Grass (2019) 4/10
9. Ghostbusters (1984) 8/10 Р
10. Dolemite Is My Name (2019) 7/10
11. The Dilemma (2011) 4/10
12. Stuber (2019) 5/10 Р
13. Birthmarked (2018) 4/10
14. Joker (2019) 8/10
15. Marriage Story (2019) 7/10
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.301
Поени од реакции
14.099

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.518
Поени од реакции
2.408
Јануари :

1. Lupin III : Prison of the past (2019) - 2.5/5
2. Weathering with you (2019) - 2/5
...кое разочарување ми беше новиов од М.Шинкаи (Your Name)...најслаб негов филм...чудна приказна, ликовите неинтересни... анимацијата стандард тоБ али содржински 0 (со букви : нула)...го заборавив одма
3. Bad boys 3 : 4 life (2020) - 2.5/5
"Diz some telenovela sh*t!"...да не е хемијата помеѓу Вил Смит и дебелион, ќе оЈШе оцената подоле...a i jaki pi4ki imase

...толку за јан. :kluc:
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.258
Поени од реакции
56.882
1. Parasite (2019) - 6.5
2. Transporter (2002) - 3
3. The Adams Family (2019) - 4
4. Dauntless: The Battle of Midway (2019) - 3
5. Jay and Silent Bob Reboot (2019) - 6.5
6. 1917 - (2019) - 9
7. Zombieland: Double Tap (2019) - 6
8. Lincoln Lawyer (2011) - 7
9. Green Street Hooligans 2 (2009) - 4.5
10. Out of Sight (1998) - 6
11. Made of honor (2008) - 6
12. So I Married an Axe Murderer (1993) - 7
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom