Moviemakers?

Член од
20 август 2008
Мислења
87
Поени од реакции
46
добро клипче,кои програми ги користеше?
иначе и ја праам клипчиња,јутјуб каналот ми е
http://www.youtube.com/user/guardmkd
едит: само цс. клипови ?
Па во CS подфорумот е, би требало само CS клипови да има. Иначе за овој клип користев Sony Vegas и Аfter Effects.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
аха,добар е,ја само вегас про 10 користам
иначе би требало да напраиме видео форум за сите игри затоа прашав...
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33

Моето најново клипче. Ако имате ваши, постирајте слободно. Еве го и мојот канал:

http://www.youtube.com/user/edinchez
Многу добар едит. Ми се допаѓа синхронизацијата + музиката (добро доаѓа вакво нешто во замена за стандардни DnB / Metal песни што се користат најчесто). Има некој блур ставено, понежни бои кои навистина одговараат на песната. Во интрото брзите промени иако се синхронизирани на песната не одговараат баш бидејќи песната е доста поспора... Единственото нешто што не ми се допаѓа се некои ефекти (розевото што трепка на почеток, би требало да се стави како overlay или нешто наместо solid? и исто така 0:39 каде што се гледа низ ѕидот)
9.5/10 :)
 
Член од
20 август 2008
Мислења
87
Поени од реакции
46
Многу добар едит. Ми се допаѓа синхронизацијата + музиката (добро доаѓа вакво нешто во замена за стандардни DnB / Metal песни што се користат најчесто). Има некој блур ставено, понежни бои кои навистина одговараат на песната. Во интрото брзите промени иако се синхронизирани на песната не одговараат баш бидејќи песната е доста поспора... Единственото нешто што не ми се допаѓа се некои ефекти (розевото што трепка на почеток, би требало да се стави како overlay или нешто наместо solid? и исто така 0:39 каде што се гледа низ ѕидот)
9.5/10 :)
Тоа на почетокот розевото е баг од AE пошто требаше 4-5 пати да напраам рендер заради crash-ови и ме мрзеше пак да напраам рендер само заради тој мал баг. А WH ефектот го ставив само за синхронизација и да се види каде го убил човекот, али нормално, ништо не е перфектно. Мило ми е што ти се допаѓа. Ќе ја апдејтирам темава со нови клипчиња од мене :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Me интересира како имаш снимки од third person камера? Си следел убиства у спектатор мод?
 
B

BrunoFresh

Гостин
Me интересира како имаш снимки од third person камера? Си следел убиства у спектатор мод?
2ца се организирани. Така јас мислам. Додека едниот се снима како игра, другиот во исто време почнува да снима од spectator mode. А потоа кога завршува со снимање тој што игра, завршува и тој со spectator mode. То е варијантата јас што ја знам :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Браво destruktor, си се посветил на работава :))

@ statusQuQ & Ghazazin
Со помош на HLTV.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Браво destruktor, си се посветил на работава :))

@ statusQuQ & Ghazazin
Со помош на HLTV.
Да ако прајме муабет за кантер. Но не е само кантер како FPS игра за кои се прават frag moments, туку и многу други. Таму нема такво нешто HLTV.,
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Да ако прајме муабет за кантер. Но не е само кантер како FPS игра за кои се прават frag moments, туку и многу други. Таму нема такво нешто HLTV.,
Колку шо знам, темава е за видеа од CS... за други игри е башка тема.
 
Член од
20 август 2008
Мислења
87
Поени од реакции
46
Me интересира како имаш снимки од third person камера? Си следел убиства у спектатор мод?
За POV демоа (значи снимани со record командата директно од конзола) со dem_forcehltv 1. А за HLTV демоа, нормално само се отвара демото и ги имаш сите опции таму. Btw, ново клипче:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom