Motor

Член од
16 јануари 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
Od kolku najmalku godini mozhi da se polaga za vozachka dozvola za motor I kolku bi chinelo sevkupno I dali se samo testovi...pozz
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Шо те боли тебе од колку години може да се полага, на 27 не мотор, за цепелин можеш да полагаш ;)
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Зависи за коју катергорију.
Од 14 беше можда е сменето.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
Аbe 14 godini imam ako 27imam napishano pa sakam da znam od kolku godini mozi da se polaga za motor od 50cc I kolku pari fakja sevkupno
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Аbe 14 godini imam ako 27imam napishano pa sakam da znam od kolku godini mozi da se polaga za motor od 50cc I kolku pari fakja sevkupno
Мали од 14 години можеш да полагаш..
Се полага само тестови..
Нека кошта се вкупно 3.000 денара,освен ако не е поскапено и ако ги положиш тестовите од прва..
Обавезно ти треба една трајна регистрација на моторчето,задолжително осигурување кое кошта 500-600 денара за моторот,и кацика..:)
Ќе имаш биометриска возачка дозвола со категорија М..
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Blagodaram.A testovite lesni li se I za odprilika kolku vreme e nastavata?
Па може ќе те спотераат еднаш-двапати да отидеш,кур се тресе ради реда..Да те советуваат да носиш кацика да почитуваш знаци и така натаму..
Тестовите ги имаш на mvr.gov.mk-testovi za vozacki ispit,така некако пиши,ќе се снајдеш,не си апликоко до толку..
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
I ako zemam polovna aprilia primer ne mi treb registracija samo osiguruvanje? BIDEKJI TAA E REGISTRIRANA EDNASH?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
I ako zemam polovna aprilia primer ne mi treb registracija samo osiguruvanje? BIDEKJI TAA E REGISTRIRANA EDNASH?
Да..Само мора на нотар да направите купопродажен договор..И да ја поништиш сообраќајната, ако е од ист град немора да менуваш нови таблици,за да си биде моторот на твое име.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
14 fodini imam moze da e na moe ime?
Мислам дека може..
Така кога ќе се соберете друштво ќе ја извадиш сообраќајната и ќе се правиш курназ пред девојчињата дека имаш мотор на твое име:P:P
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Епа тогаш пази како возиш,и немој да се напикаш под некој камион..

Оти вие "чупината" нешто не сте сигурни возачи..Т.е ич не сте.

Се возам со колава низ град и до мене се возеа две девојки на мотор,ама беа постари 17-18-19 години,и не носеа кацика,и викам на едната стај си кацика,стасавме до семафорот и чекаме и на семафорот се симна сакаше да ме тепа вика ти ли ќе ми кажуваш:pos::pos::pos: јас се прекрстив ја убацив у прва и си продолжив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom