Moto Stunts - акробации со моторцикли

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Moto Stunts - или на нашки кажано ,,правење финти со мотор’’ x))

Дали правите нешто со вашиот мотоцикл, кревање на едно, возење без раце итн итн, или се плашите од последиците и си возите мирно и културно? :)

Ај вие прво кажете збор два, па после ке набацам некоја слика јас, лично и персонално моја x)

--- надополнето ---

Гледам никој не пишува ништо, па ај јас да ставам некоја слика од мене. Ништо посебно.
















: ))
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Дали правите нешто со вашиот мотоцикл, кревање на едно, возење без раце итн итн, или се плашите од последиците и си возите мирно и културно? :)
Со вакви работи не се загрозува само твојот живот , туку и на другите . Но доколку го правиш на соодветно место , само твојот живот е на коцка.

--- надополнето ---

Инаку не правам финти , не возам мотор и немам желба за мотори =) Но ако ми подариш R-1 не го одбивам.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ух, сум правел испади со ендурото додека го имав :) особено возење на 1 и финти од типот без раце и без раце исправен... не верувам дека сега можам да ги повторам (немам тренинг одамна), ама да имам некое солидно машинче можам да повежбам малку.

Кај делот за последиците... кој се качил на мотор, не му ја дума за последици многу многу :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
116
Поени од реакции
1
абе казете финта како мозам да дигнам скутер 50 ка на едно тркало ама 4 тактна ?
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
абе казете финта како мозам да дигнам скутер 50 ка на едно тркало ама 4 тактна ?
Ке седнаш на крај позади колку мозеш поназад, даваш гас и тегнеш нагоре ама треба вежбање да знаеш кога ти цуга моторот и такви работи. И моторчето треба да е стартно за полесно да се дига не едно а стандард кинески 50 цц не се стартни баш :nesum:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Ке седнаш на крај позади колку мозеш поназад, даваш гас и тегнеш нагоре ама треба вежбање да знаеш кога ти цуга моторот и такви работи. И моторчето треба да е стартно за полесно да се дига не едно а стандард кинески 50 цц не се стартни баш :nesum:
Тешко да ќе го дигне вака, ја би му претпорачал да застане и со телото да иде назад, да даде гас и кога ќе осети дека трга да влече со сета сила нагоре. Само пази да не се преобрнеш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom