MONTE-CARLO ROLEX MASTERS 2016

Со колку % од своите сили Новак ќе го освои турнирот

  • 50%

    Гласови: 5 9,4%
  • 60%

    Гласови: 3 5,7%
  • 70%

    Гласови: 6 11,3%
  • 75%

    Гласови: 6 11,3%
  • 80%

    Гласови: 5 9,4%
  • К**ур ќе освои Новак.

    Гласови: 28 52,8%

  • Вкупно гласачи
    53
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
kolku malku vi treba da zaboravite na bedata I ochajot,bashka duri I se zaletuvate.Rafa ke osvoi go osvoi RG koga Vashington ke bide prvak vo NBA. Abe Fabio mame ke mu ebe , kakov Novak zborite vie,toa e najmalce polufinale. Bashka da ne mu zacestat anti doping kontrolite , mi lichi kako da mu dale grejs period :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Збориме за три добиени сета на ЗЕМЈА. До сега, од 2003 навака има изгубено само од Новак лани и од Содерлинг 2009. Неверојатно, али статистиката комплетно е на страната на Фабио и останатите, така?
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Прилично убеден ми делуваш во она што го кажуваш. Додека сме кај кладењето, и букмејкерите беа пресигурни во Новак, даваја 1.70 квота дека ќе го освои Монте Карло, исто така даваја 1.72 квота дека ќе го освои Ролан Гарос, а 4.50 квота дека Надал ќе го освои Ролан Гарос. Интересно, квотите за РГ во машка конкуренција се привремено тргнати, па се мислам на какви промени ќе подлежат.
Јас не викам дека Надал со оваа игра е спремен да го победи Новак на земја, далеку од тоа, меѓутоа кога ќе се земе во обзир фактот дека Новак чувствува преголем притисок за Ролан Гарос, формата видно му опадна, не е тоа што беше до Австралија Опен... значи човекот е исцрпен, не може high level tennis да игра цело време, многу е логично тоа. Не хејтам, туку едноставно тенисот заслужи да добие една поинаква динамика.
Имам само уште една желба, на походот кон својата толку посакувана прва титула на Ролан Гарос, Рафа во финале против својот ривал пред негови очи да ја освои 10тата и да постави рекорд кој веројатно никој не би бил во можност да го сруши, искрено не верувам ни дека Ѓоковиќ го може тоа во Мелбурн.
Не ми е јасно само од каде мислиш дека формата на Новак му е опадната. Тоа го заклучи од последниов турнир? Па според мене тој до РГ треба да се појави само на еден турнир колку да се загрее и толку. За кур му се и Мадрид и Рим. Само замисли после тоа каков распоред на турнири следува. РГ,В,ОИ,УСО. И еден Федерер е свесен за тоа па се чува до максимум. Дури и на Надал не му се потребни наредниве 3 турнири ама јеби га лаком газ.
А тоа дека кладилниците погрешиле за Новак ти е најголема глупост. Посигурен играч за кладилници од Ноле немало во историја на спортот статистички гледано во последниве 2 години а посебно на мастерс турнирите. Тоа е невидена статистика.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Не ми е јасно само од каде мислиш дека формата на Новак му е опадната. Тоа го заклучи од последниов турнир? Па според мене тој до РГ треба да се појави само на еден турнир колку да се загрее и толку. За кур му се и Мадрид и Рим. Само замисли после тоа каков распоред на турнири следува. РГ,В,ОИ,УСО. И еден Федерер е свесен за тоа па се чува до максимум. Дури и на Надал не му се потребни наредниве 3 турнири ама јеби га лаком газ.
А тоа дека кладилниците погрешиле за Новак ти е најголема глупост. Посигурен играч за кладилници од Ноле немало во историја на спортот статистички гледано во последниве 2 години а посебно на мастерс турнирите. Тоа е невидена статистика.
Конкретно за уплатата за шампион на Ролан Гарос 2016 мислам. Тие квоти се тргнати и ги нема 2-3 дена. Тоа ми беше зборот. Не реков дека изминатите 2 години Новак не победувал, не сум ни ненормален такво нешто да кажам кога се чисти бројки во прашање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom