Monster

2

~2A

Гостин
Мислам дека оваа серија заслужува да има тема, можеби на некого ќе привлече внимание и ќе и даде шанса на оваа мистериозна,крими па и хорор драма. :)

Најпрвин... да ви кажам дека вкупно има 74 епизоди од кои 1 епизода трае 24-25 минути. Се работи за доктор Тенма. Бил успешен хирург, па оттука бил многу познат низ Европа. Бил принципиелен човек. Една ноќ во ист момент пристигна инспектор кој бил во критична состојба, но и едно мало дете погодено со куршум во глава. Му било наложено да го спаси животот на инспекторот, но тој во последен момент се одлучи да го оперира детето. После сето ова неговиот живот, односно кариера оди во надолна линија. Дознава дека детето фактички било убиец, па зад себе ја остава неговата кариера и тргнува во потрага кон детето.

Серијата е полна со мистерии и интриги, не е лоша да и се даде шанса. :)

Иначе бонус информација е тоа што HBO планираа да ја екранизираат ова популарна аниме серија, па сега дали ќе успеат ќе видиме во иднина.

http://www.deadline.com/2013/04/guillermo-del-toro-is-hatching-a-monster-of-a-series-at-hbo/


 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Мислам дека оваа серија заслужува да има тема, можеби на некого ќе привлече внимание и ќе и даде шанса на оваа мистериозна,крими па и хорор драма. :)

Најпрвин... да ви кажам дека вкупно има 74 епизоди од кои 1 епизода трае 24-25 минути. Се работи за доктор Тенма. Бил успешен хирург, па оттука бил многу познат низ Европа. Бил принципиелен човек. Една ноќ во ист момент пристигна инспектор кој бил во критична состојба, но и едно мало дете погодено со куршум во глава. Му било наложено да го спаси животот на инспекторот, но тој во последен момент се одлучи да го оперира детето. После сето ова неговиот живот, односно кариера оди во надолна линија. Дознава дека детето фактички било убиец, па зад себе ја остава неговата кариера и тргнува во потрага кон детето.

Серијата е полна со мистерии и интриги, не е лоша да и се даде шанса. :)

Иначе бонус информација е тоа што HBO планираа да ја екранизираат ова популарна аниме серија, па сега дали ќе успеат ќе видиме во иднина.

http://www.deadline.com/2013/04/guillermo-del-toro-is-hatching-a-monster-of-a-series-at-hbo/


требаше уште напочетокот да кажеш дека е аниме...а не вака... :P :D XD
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Еве, започнувам со првата епизода.:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Да завршам неколку серии сега шо ги гледам и ќе ја почнам оваа:)
Јас изгледав две епизоди. Сега ќе ја почнам и третата.
Ми се допаѓа серијата.
 
G

garthok

Гостин
Делот со Дел Торо ептен ме израдува. Човекот све што пипа претвора во злато. :)
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Леле, супер е серијата. Ми фалеше вакво нешто во последно време.
Навист ина супер серија. Ви ја препорачувам на сите. И не ја избегнувајте затоа што е аниме (многу луѓе го прават тоа).
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
G

garthok

Гостин
Морам да најдам време за серијава, знам пред 2,3 год. изглеав некои си 6 епизоди во еден здив и поим немам зошто ја замрзнав и се префрлив на друго, ќе ја почнам пак од 0 ги заборавив карактерите и дејствието.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
So far so good, до 42 епизода сум ептен е јака серијата(y), Јохан ѕверка е unstoppable е човекот,ајде Тенма не се откажувај.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Finally finished,малце крајот disappointing ми беше ама ок,серијата е топ, имаше добра приказна, добра анимација, интересни ликови и многу twists, најубото е што те тера да размислуваш тоа најмногу ми се допадна.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Јас сум до 52-ра епизода.
Одамна не сум гледала ваква серија.
Кога првпат ја видов си помилсив дека има премногу епизоди и ќе ме мрзи да ја гледам,ама на крај станав зависник. Последниве денови почнав на големо да си гледам бидејќи сум слободна.

Омилен лик, дефинитивно Јоханче, но и Тенма е интересен.
всушност сите се интересни. И оној чудниот, Лунге, Рунге (ако така се викаше) е добар лик. И Ана/Нина.
Least favourite лик, Ева. Добро, можно ли е толку да ме нервира?
Абе добро, не е лоша како лик, па и би требало вака да нервира. Не ја поднесувам.

неколку ситни забелешки кои сакав порано да ги напишам (но не бев во можност):
-Сега не знам накај која епизода беше, но таман кога помислив дека
оној Сук е затрескан во Ана, излезе дека тоа не е Ана, тукуу Јоханче.
-Во 52-ра епизода ми се згади животот.
 
2

~2A

Гостин
Мене Јохан не ми беше во поомилените ликови во серијата, затоа што е вистински негативец, психопат. На некој начин и неговиот поглед ме плашеше, во очите гледав како некоја најава на катастрофа.

Тенма го почитував затоа што беше храбар и одговорноста (?!) ја презеде во свои раце, и тргна да го реши проблемот на свој начин.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Абе сега, точно, психопат е. Но интересен ми е како лик.;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom